Hangisi?

Eşim belediyede çalışıyor 5 bin civarı alıyor ama o hep maddi olarak benden beklenti icinde olan biridir hep ister çalışayım para gelsin

Bunda bir kötülük yok ki ya? Adam çalışmıyor olsa anlarım da alttan alta ben çalışıp niye araba alıyorum stresi içindesiniz.
İşin mükemmel olduğunu söylemiyorum ama vasfınız, tecrübeniz vs nedir bilmiyoruz.
İş imkanı kısıtlı bir yerde olduğunuzu yazmışsınız.
Bu işe başvururken pandemi yok muydu? Şartlar 14 aydır böyle, ne kadar sürecek belli değil.
Bu iş olmazsa ne işte çalışabilirsiniz?
Çünkü adamın hesabında bence sorun yok 5000+2800 > 5000.

Merhaba arkadaşlar bi teknoloji mağazasından görüşmeye çağrıldım şef kasa pozisyonu icin 2 yıldır çalışmıyordum. 6 yasında bi kızım var

Bu magaza avm icinde ve evimize 15 km ötede ulaşımı sıkıntılı ve bizim aracımız yok. 12 saat mesaisi var 33 yaşındayım maaş asgari ücret.

Eşim araba alayım getirir götürürüm diyor.

Ama içime sinmeyen şeyler var, korkuyorum, astım hastasıyım virüs bulaşırsa naparim🙄
Bir de araba alacağız diyelim iş kötü gitti 6 aya çıktım eşim derse bak sana güvenip araba aldık sonuç?

➡️Bi yandan küçük bi takı tezgahı açıp satma fikrim vardı onu mu denesem, yoksa bu asgari ücretli iş mi bilemedim?
(Yazlık yerde oturuyoruz)

Yardım Eder misiniz fikir olarak ?

Not: Maddi durumumuz ne iyi ne kötü ev kira
Bu ise guvenip esiniz araba almaasin. Astim hastasi iseniz avm yi tercih etmeyin bence. Ya da durumunuzu en iyi si bilirsiniz az biraz deneyecegim acele etmeyin diyin esinize ama paranizi kenara atin. Taki tezgahi daha iyi fikir bence. Pandemiden sonra avm dusunursunuz. Hatta belki taki olayini buyutursunuz bile. Tasarim yaparsaniz tasarim satarsiniz

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim
ama ne güzel yazmışsınız 🌸💗
Araba olmadan mümkün değil avm ler geç kapanıyor o saatte araç yok akşam 19.00 sonra ilçe ye oradan minibüs otobüs vs yok.
Motor kullanıyorum ama bu şehirler arası bir yol izmir çanakkale yolu korkarım tehlikeli olabilir
Araba olmadan o işte çalışamam.
Mantıklı gelmiyor banada bu şartlar ama iş imkanlarida kısıtlı kararsız kalıyorum
Tamam etrafta o avm de çalışan birileri var mı? Birlikte gidip gelme durumu olabilir. Yani birinin aracı varsa, koltuk sayısı kadar arkadaşını alır ve ücreti verilir ya öyle bir şey yapabilirsiniz. Bunun icin avm ye gidip orada ki diğer çalışanlara sormak lazım, herkes bireysel çözüm bulmuşsa kendi önerinizi sunarsınız. Yoksa işe eşinize araba almak için girmek olur adı yani...

Eşim belediyede çalışıyor 5 bin civarı alıyor ama o hep maddi olarak benden beklenti icinde olan biridir hep ister çalışayım para gelsin
Kim olsa o ister esinin calismasini ama. Bir de o yonden bakin. Kendinizi esinizin yerine koyun,belediyede calisiyor olsaniz,esinizin de tek sansi asgari ucretle bir yerde calismak olsun. Calismayip evde oturmasini ister misiniz? Sahsen ben istemem evde oturmasini.

Bir yerden baslamak lazim. Esiniz icin degil,kendiniz icin calismalisiniz bana kalirsa. Esiniz de sizin icin calismiyor,kendisi icin calisiyor.

Bunda bir kötülük yok ki ya? Adam çalışmıyor olsa anlarım da alttan alta ben çalışıp niye araba alıyorum stresi içindesiniz.
İşin mükemmel olduğunu söylemiyorum ama vasfınız, tecrübeniz vs nedir bilmiyoruz.
İş imkanı kısıtlı bir yerde olduğunuzu yazmışsınız.
Bu işe başvururken pandemi yok muydu? Şartlar 14 aydır böyle, ne kadar sürecek belli değil.
Bu iş olmazsa ne işte çalışabilirsiniz?
Çünkü adamın hesabında bence sorun yok 5000+2800 > 5000.
Ben şöyle stres içindeyim yol sorunu yüzünden ve uzun çalışma saatlerinden.
9 yıllık tecrübem var magazacilikta şuan çalışacağım yerde 5 kasiyer var ben şef kasiyer olarak gireceğim sorumlulugum daha fazla olacak
E iş imkanları ülkece hepimizin mâlumu zaten

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim
ama ne güzel yazmışsınız 🌸💗
Araba olmadan mümkün değil avm ler geç kapanıyor o saatte araç yok akşam 19.00 sonra ilçe ye oradan minibüs otobüs vs yok.
Motor kullanıyorum ama bu şehirler arası bir yol izmir çanakkale yolu korkarım tehlikeli olabilir
Araba olmadan o işte çalışamam.
Mantıklı gelmiyor banada bu şartlar ama iş imkanlarida kısıtlı kararsız kalıyorum

istanbulda avm ler 17de kapanmaya başladı, o bölgeler için geçerli değil demek. ben her yer sanmıştım duyunca.
yani astımsınız, yol uzak... bunlar handikap.
ayrıca çoğu avmde dükkanlar kapanma kararı da aldılar. bazı markalar sadece online satışa dönüyorlar. siz işi bırakmasanız bile bu pandemi koşullarında mağaza kapanma kararı alabilir. o zaman maaşınıza güvenerek alınan arabanın borcu zorlayıcı olacaktır.
eşiniz gündemi takip etmiyor mu hiç ?

Tamam etrafta o avm de çalışan birileri var mı? Birlikte gidip gelme durumu olabilir. Yani birinin aracı varsa, koltuk sayısı kadar arkadaşını alır ve ücreti verilir ya öyle bir şey yapabilirsiniz. Bunun icin avm ye gidip orada ki diğer çalışanlara sormak lazım, herkes bireysel çözüm bulmuşsa kendi önerinizi sunarsınız. Yoksa işe eşinize araba almak için girmek olur adı yani...

ama arkadaş zaten astım hastası, avmde çalışmak yeterince riskli, bir de başka bir arabaya doluşmak bence ayrıca zor bu pandemi döneminde.

1 senedir hasta olmamistik. Sonunda olduk nasil olduk, kimden bulaşti hiç bilmiyoruz. Ben evdeyim, kimseyle gorusmuyruz, eşim calisiyor ama toplu tasima kullanmiyor+ iş yerinde de kendine ait odasi var ve orda bile maskeli duruyordu. 😳

2.800 lira icin avmde kasada 12 saat astim hastasi olarak risk almak bu kadar onemli olmamali ya eşinin demesi lazim risk alma diye. 🙄

ama arkadaş zaten astım hastası, avmde çalışmak yeterince riskli, bir de başka bir arabaya doluşmak bence ayrıca zor bu pandemi döneminde.
Toplu taşıma gibi işte ama evet ben yazarken pandemi durumunu göz ardı ettim.
Zaten konu sahibi illa çalışmam lazım diyorsa bu seçenekleri sundum yoksa diğer mesajımda çalışmanın zarar olduğunu belirttim.

1 senedir hasta olmamistik. Sonunda olduk nasil olduk, kimden bulaşti hiç bilmiyoruz. Ben evdeyim, kimseyle gorusmuyruz, eşim calisiyor ama toplu tasima kullanmiyor+ iş yerinde de kendine ait odasi var ve orda bile maskeli duruyordu. 😳

2.800 lira icin avmde kasada 12 saat astim hastasi olarak risk almak bu kadar onemli olmamali ya eşinin demesi lazim risk alma diye. 🙄
Çok geçmiş olsun🌸işte galiba ben de bunu diyememesine bozuluyorum

Çok geçmiş olsun🌸işte galiba ben de bunu diyememesine bozuluyorum

Tesekkur ederim. Hastanelik olmadik cok sukur ama baş agrisi bile hayatimda yaşadigim en kotu baş agrisiydi sersem oldum resmen. Karantina psikolojisi ayrica berbat birsey. Ben oldukca saglikliyimdir ve çoook uzun yillardir nezle bile olmuyordum, düşünün artik. 😐

Astim hastasi eşinden de şu dönem para beklemeyiversin ya. Tesekkur ederim tekrar

Takı tezgahı açmanıza ne gerek var ki?
Instagram vb siteler üzerinden online satış yapın, bu siteye girdiğinize göre bilgisayar var.

Astım iken 12 saat mesaili asgari ücretli işe gitmeniz anlamsız, üstelik uzun yol ve araba gerekiyor diyorsunuz. Benzin masrafını da katın içine. Evlere temizliğe gitseniz daha iyi.
Üstelik avmler iş de yapmıyor bu aralar, girdiğiniz gibi çıkartabilirler de.

Alternatif olarak iş getiren kuaförlük, makyaj, cilt bakımı gibi alanlara veya zabıt katipliği gibi daha resmi alanlara gidebilirsiniz. Katiplik için 35 yaş şartı var o yüzden onda acele edin.

Ekmeğinizi taştan çıkarmanızı şiddetle öneriyorum, eşinize o konuda hak verdim, her çocuk eninde sonunda büyüyor sonuçta. Eşinizin de hep sağlıklı olacağı veya yaşayacağı garanti değil, eliniz bir meslek tutsun.

Merhaba arkadaşlar bi teknoloji mağazasından görüşmeye çağrıldım şef kasa pozisyonu icin 2 yıldır çalışmıyordum. 6 yasında bi kızım var

Bu magaza avm icinde ve evimize 15 km ötede ulaşımı sıkıntılı ve bizim aracımız yok. 12 saat mesaisi var 33 yaşındayım maaş asgari ücret.

Eşim araba alayım getirir götürürüm diyor.

Ama içime sinmeyen şeyler var, korkuyorum, astım hastasıyım virüs bulaşırsa naparim🙄
Bir de araba alacağız diyelim iş kötü gitti 6 aya çıktım eşim derse bak sana güvenip araba aldık sonuç?

➡️Bi yandan küçük bi takı tezgahı açıp satma fikrim vardı onu mu denesem, yoksa bu asgari ücretli iş mi bilemedim?
(Yazlık yerde oturuyoruz)

Yardım Eder misiniz fikir olarak ?

Not: Maddi durumumuz ne iyi ne kötü ev kira
Maddi anlamda sıkıntılı değilseniz bence asgari ücretli bir iş için şu zamanda çalışmayın.. Hani kaçırılmaz bir iş fırsatı olur maaşı, şartları çok iyi olur falan o zaman düşünürdünüz..

X