Hanımlar dik durmak işe yarıyor (opsiyonel)

İyi akşamlar sevgili ablalarım, yaşıtlarım. Ay valla başımdan geçenleri anlatcam. Ne yapacağımı, ne düşüneceğimi inanın bilmiyorum :KK70:

Ben 18 yaşında, mezuna kalmış sınava hazırlanan kardeşinizim. İki küçük kız kardeşim var ortancayla yaşımız yakın diğeriyle 9 yaş fark var. Ben ortanca kardeşimle ilkokulda, ortaokulda, lisede hep dövülerek büyütüldük. Konu genellikle ders oluyordu ya da temizlik. Asla ne sigara ne erkek arkadaş ne de başka olaylarımız oldu. Ki gerçekten çok başarılıyız :KK70: (En basitinden ben iyi bir fen lisesinden ve bilsemden mezunum) Ay valla bu yıl oldu ben hala dövülüyorum :KK70: Sadece ben değil 10 yaşındaki kız kardeşim de...

Bundan iki yıl önce annem nöbetçiyken babam küçük kız kardeşimi sırf aşağıda daha geç geldi diye öldüresiye dövmüştü. Ve ben hiçbir şey yapamamıştım. Kendimden tiksinmiştim ve hala bu konuda tiksiniyorum. Sonradan söz verdim kardeşimin hayatı böyle olmayacak, biz dövülerek büyüdük o büyümeyecek diye. Koruyabildiğim kadar koruyup onun yaralarını sarıyorum her zaman. Fakat bu yıl işler iyice kötüleşti.

Sudan bir sebeple yine tartışma çıktı. Annemle babam ikimizi dövdü ve kötü yaralar aldık. Ben de bundan sonra bir daha vurursa kardeşimin elinden tutup darp raporu almaya karar verdim. Ve iki gün önce bilin bakalım ne oldu dövüldük!

Kardeşim babamın sigara içmesine aşırı üzülüyor bu yüzden ya saklıyor paketleri ya da kırıyor. İki gün önce kırdığı için babam burnuna bir tokat attı ve bende film koptu. Darp raporu alacağımı söyledim o da beni sürükleyerek odama götürdü ben de kel kafasına bi tane patlattım :KK70: Sonra boğazıma sarıldı aşağıya itti ve ben kesin olarak alacağımı söyledim giydim montumu aldım çantamı çıkacakken annem engel oldu. Kararımda ciddi olduğumu beni böyle tutmasının sadece göstereceğim izlerin silikleşmesine sebebiyet verdiğini söyledim. Sonra adam geldi ve özür diledi :KK70:

Asssssla dilemez yani. Ertesi gün de geldi dedi ben seni affediyorum sınav senen özür dilerim bir daha sana vurmicam ama kardeşine karışma vs vs. Ben şok. Onu şikayet etsem 3 gün tutalacağını sonra işinden olacağını vs söyledi. Gerçekten korkutmuşum dik duruşumla yani :KK70:

Benim şimdi babamla aram 'iyi' ama ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilemiyorum bünye alışık değil. Bundan sonra ne yapmalıyım kardeşimi nasıl korurum çünkü biliyorum bu darp raporu olayında ikincisinde yemez. Ayş uzun olduysa kusura bakmayın ilk defa konu açıyorum valla. Gününüz güzel geçsin <3

183u de arayabilirsin bence. Bir sonraki dayak olayini beklemene gerek yok diye dusunuyorum.. Veya darp raporu almana. Fotograf vs de cekebilecegini dusunuyorum vucudundaki izlerin. Zaten seninle sosyal calisanlar gelip konusur rapor yazarlar ayrintili bir sekilde konusurlar Bu konuda bilen arkadaslar vardir mesela yenGEnC yenGEnC yazmis. Sadece sunu soylemeden edemeyecegim. Sen çok zeki, yaşının ötesinde anlayış ve farkındalığa sahip bir çocuksun ve çok iyi bir ablasin. Senin için yapabileceğimiz ne varsa buraya yaz bizi haberdar et.

183u de arayabilirsin bence. Bir sonraki dayak olayini beklemene gerek yok diye dusunuyorum.. Veya darp raporu almana. Fotograf vs de cekebilecegini dusunuyorum vucudundaki izlerin. Zaten seninle sosyal calisanlar gelip konusur rapor yazarlar ayrintili bir sekilde konusurlar Bu konuda bilen arkadaslar vardir mesela yenGEnC yenGEnC yazmis. Sadece sunu soylemeden edemeyecegim. Sen çok zeki, yaşının ötesinde anlayış ve farkındalığa sahip bir çocuksun ve çok iyi bir ablasin. Senin için yapabileceğimiz ne varsa buraya yaz bizi haberdar et.
İnanın çok iyi bir ablasın demenize o kadar ihtiyacım vardı ki :KK43: Aklım pişmanlıklarla, daha fazlasını yapabilirdinlerle dolu. Çok teşekkür ederim yol çizmemde yardımcı olduğunuz için. <333

İnanın çok iyi bir ablasın demenize o kadar ihtiyacım vardı ki :KK43: Aklım pişmanlıklarla, daha fazlasını yapabilirdinlerle dolu. Çok teşekkür ederim yol çizmemde yardımcı olduğunuz için. <333

Kuzum sen daha kendin çocuksun daha ne yapacaksın ki? Herkes anne baba olmamalı gercekten asiri sinirlendim. Bir de sağlık calisani olacak o anne. Her sey çok güzel olur umarım senin ve kardeslerin için.

X