Hayat kadınına giden baba

Bende değil yurtdışında ablam o da kaç kere dedi. Biz mal falan istemiyoruz boşan yeter ki diye. Ama kadın bu kadar sabrettim sizin rızkınızı başkasına yedirmem diyor. Tek bu da değil işte duş bir arkadaşı pazara çokmış azıcık renkli gitmiş onun aklına gelen var va diye laf etmişler. Bunu deyip duruyor. Şimdi en azından evim belli yurdum belli konu komşum iyi diyor. Bilmiyorum insanın alışkanlığı kötü de olsa kendine zarar da verse bırakmıyor herhalde

Ee babanız ölse ne olacak anneniz yine dul kalmayacak mı? Yani dul kalmak her zaman olabilecek bir şey. Neden cahiliye devrinde gibi davranıyor anneniz ya

Kardeşlerim ve ben baba evinden ayrılmadan önce annemin bahanesi bizdik. Evlatlarım var gidemem derdi. Şimdi hepimiz evden ayrıldık. İş güç evlilik hayat... şimdi bahanesi kalmadı ama ayrılıyor mu tabi ki hayır. Geçen diyor ki evlatlarım geliyor buraya hep bir arada oluyoruz şu ortamı bozmak istemiyorum. Anne dedim sen aklımızla dalga mı geçiyorsun? Artık bizi bahane edemezsin. Bizler o küçücük savunmasız veletler değiliz artık😅😅
Artık saçma sapan argümaları önümüze sunamıyor. Boşanmamasına engel bir durum da yok ama en büyük şey cesaretsizliği.
Esaretin bedeli filminde ömrünü hapishanede geçirmiş, kargası olan yaşlı biri vardı tahliye olacağını öğrendiği zaman tahliye olmamak için mahkumlardan birini esir almıştı. Bunlarınki de o hesap. Evlilikleri ne kadar kötü olursa olsun oradan çıkmak kurtulmak Onları ürkütüyor maalesef.
Yapacağınız şey kendi yolunuzu çizmeniz.

Haklısınız öok doğru sadece içten içe bir vicdan azabı duyuyorum. Daha çok mu çabalamam gerekir diye ama bir şeyler değişmedikçe insan yıprandığı ve psikolojisinin bozulduğu ile kalıyor
Ebeveynlerinin annesi olmaya çalışma gerçekten zarar görürsün.Sen şu anda kendi hayatından sorumlusun. Daha fazla çabalayacak bir durum yok. Onlar yetişkin, annen bu karardaysa sorumluluğu kendisine ait. Sen de kendi yoluna bak Canım.

Senin imkanın var ise yakınlarda bir ev tut annen alışssın gelip gitmeye belki zamanla tamamen seninle kalır..ya da devam eder

X