HCG değeri,yardım eder misiniz

buaradabengece

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2024
19
3
28
Merhabalar. Ben iki gün önce konu açmıştım reglim 5 gün gecikti idrar testim pozitif çıkmıştı. Bugün doktora gittim doktor karından ultrasonla göremedi,vajinal ultrasonla muayene etti ve çok minik henüz çok yeni kese var dedi. Bi de kan sonucunu kontrol edelim yarın gel dedi. Kan sonucum şimdi çıktı <2,30. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba değer yükselir mi?

Merhabalar. Ben iki gün önce konu açmıştım reglim 5 gün gecikti idrar testim pozitif çıkmıştı. Bugün doktora gittim doktor karından ultrasonla göremedi,vajinal ultrasonla muayene etti ve çok minik henüz çok yeni kese var gibi görünüyo dedi. Bi de kan sonucunu kontrol edelim yarın gel dedi. Kan sonucum şimdi çıktı <2,30. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba değer yükselir mi?
Kimyasal gebelik geçiriyorsunuz büyük ihtimalle

Biraz daha mı beklemeliyim acaba? Netleşmesi için yani
Yani bu verdiğiniz kan testine göre gebelik yok
Siz sadece idrar testi mi yapmıştınız yani idrarda pozitifi görüp kan verince kaç çıkmıştı değeriniz? Çünkü idrar testleri yalanci pozitifte çıkarabiliyor bunun için idrarda pozitif çıkınca kan verilip beta hcg bakılıyor ve eğer beşin ustundeyse gebelik var deniliyor iki günde birde kanda tekrar bakılıyor iki katı sağlıklı bir artış olabilmiş diye. Daha sonra belli bir değere kadar yükselince kese görünüyor zaten.

Yani bu verdiğiniz kan testine göre gebelik yok
Siz sadece idrar testi mi yapmıştınız yani idrarda pozitifi görüp kan verince kaç çıkmıştı değeriniz? Çünkü idrar testleri yalanci pozitifte çıkarabiliyor bunun için idrarda pozitif çıkınca kan verilip beta hcg bakılıyor ve eğer beşin ustundeyse gebelik var deniliyor iki günde birde kanda tekrar bakılıyor iki katı sağlıklı bir artış olabilmiş diye. Daha sonra belli bir değere kadar yükselince kese görünüyor zaten.
İdrar testine pozitifi görüp gittim ben canım. Doktor önce ultrasonla baktı sonra kan istedi. Kan sonucun bugüne yetişmez yarın görüşelim dedi.Kan sonucu eve geldiğimde çıktı <2,30 yarın tekrar gidicem.

Son düzenleme:
X