herşey üstüme üstüme geliyor anne olmaktan kadın olmaktan herşeyden bıktım ne olur akıl verin!!

pilava 1 dilim kadar kabaği ince rendeledım anladı yemedi. et sulu yaparsam anlıyor yemıyor. hiç bir seyi öyle arada iteleyemiyorum hepsını farkedıyor. ve işin kötüsü bir daha haftalarca pilav yemiyor o gunden sonra. öylede ınat. o yuzden oyle bırsey denemıyorum artık cunku denersem tamamen katı gıdayı reddediyor. o kadar çaresizimki basım zonkluyor suan
benim kizimda böyleydi hatta büyük oran hala böyle, sınıfındaki cocuklarin coguda böyle.
bu sene kızım cesiti biraz daha arttirdi anladim kı belirli bir yaşa kadar çogu böyle.
boşuna yıpratmışım kendimi boş yere yemediği zamanlar kızıp hem çocugu hem kendimi yormuşum.
bizler buyuk adam gibi herseyi yesinler icsinler istiyoruz ama onlarında bir damak tadi oldugunu kabul edemiyoruz bir türlü.
kendinizi yormayin ne seviyorsa onu yedirin, yemek istemediginde boş yere bagirip ne kendinizi ne cocugu uzmeyin.
gelişiminde bir sorun yoksa sıkıntı etmeyin kendinize düzelecek büyüdukce, birde varsa etrafinizda baska yiyecekler yiyen bir cocuk onun yaninda birliktr yemek yedirin.
kizim kofteye karnibahara vs bu sekilde alısti.
geçecek merak etmeyin ❤️

22 aylık bir bebeğim var. çok iştahlı ama çok yemek seçen bir çocuk. sadece pilav makarna patates yşyor. bunları bile bazen istemiyor. sadece tatlı şeyler yemek istiyor. bisküvili pasta muhallebi gibi. sürekli onları yediremem yani. sağlıklı alternatiflerini buldum yulaf unu pekmez ile muhllebı yapıyorum yemiyor. ek gıdaya basladık ılk 2 ay cok ıyı yedı sonra bir anda kesıldı ve o zamandan beri hep her gün böyleyiz:KK43: o kadar yoruldum bıktım usandım ki. sürekli mama diye ağlıyor ama verdiğim hiç bir şeyide beğenmiyor. uykusu sıkıntılı daha bir gece kesıntısız uyumadım. memeden kestım 1 ay önce ondada süreklı meme diye ağlıyoordu. o kadar çaresiz ve herşeyden bıkmış hissediyorumki. son bir kac haftadır zorla yedirmeye basladım artık. zorla ağzını acıp yedırıyorum yada bağırıyorum aç ağzınıı dıye korkup acıyor öyle yediriyorum ; ki böyle yedırebıldığım şeyde pilav. sbzeyi öldürsen yemez yani. hadi iştahsız olsa derım kı tamam napalım. ama sürekli mama için ağlıyor mama diye bağırıyor :KK43: ne yapacağım bilmiyorum. hiç bir zaamn yemek duzenı kuramadık. cunku her öğünde problem yasıyoruz . artık bende kacıyorum öğünlerden. ne yedireceğim ben bu cocupa. anne olduğuma o kadar pişmanım ki. böyle demek istemezdim ama gerçekten hislerim bunlar artık. asla mutlu edemıyorum süreklı ağlayan mızmız bir cocuk :KK43: annelıkten soğğudum. çok sukur diyorum engellıde olabılırdı evet ama böylede çözümsüz bir konu olunca napacağimi bilemiyorum. bi sürü tarif denedim hepsini oturup kendım yemekten bıktım. ne zaman düzelecek bu yemek konusu zaman geçtikce yediği seyler daha da azalıyor :KK43: pekmezle bıle olsa sureklı tatlı şeyler yedıremem ki tuzlu da yemesı lazım ne yapacağım bilmiyorum.... o kadar gergin ve öfkeliyim ki artık kaba davranıyorum cocuğada . psikiyatirye gitmeyi düşünüyorum ama ilaçlara bir başlarsam sonu gelmeyecek diye korkuyorum. her cocuk mu böyle umursamayayım diyorum ama bebeğniz mama diye ağlarken nası kayıtsız kalabilirsiniz ki. siz neler yediriyyorsunuz bir günde ? artık aklıma hıc bır sey gelmıyor
22 aylik bir bebek bunların tadını bence bilmemeliydi.Sonucta baskın tadlar, onlari alan bir bebegin daha sonra nötr tadlara yanasmamasi bence cok normal.Benim su an 10 aylik bir bebeğim var henüz muhallebi diye bir şey vermedim.Yerse yemezse keyfi bilir.Buyuk çocuğum icinde aynisi geçerli sirf bir sey yesin diye çocuklara zararlı seyler vermeyi dogru bulmuyorum

Benim oğlum da 25 aylık benimki de hazır yiyecek çikolata bunları yemek istiyor ara da bir ballı bebe biskuvili süt ara da da haşlanmış yumurta yiyor kesinlikle hergun aynı şeyleri yiyip içmek istemiyor zayıf bir çocuk çok fazla hareketli
Benimki zayıf değil yapılı ama yarı aç yarı tok geziyor hala. 2.5 yaş oldu hala çok seçici..

Yemek konusunda ilk çocuğumda da takmadım kafaya küçükken sebze yemezdi ama iştahlıydı sizin çovuğunuz gibi. Kendimden biliyorum damak zevki yıllar sonra değişebiliyor. Sevmediği beğenmediği hiç bişeyi zorla vermedim, şuan bamya, pırasa, ıspanak çorbası.. Çok nadir yemek seçer. Aynı şeyi şuan kızıma uyguluyorum beğenmediysen yeme diyorum. Geçen yıl yoğurdu ağzından atardı görmek istemezdi, bu yıl yoğurtsuz öğün geçirmiyor. Geçen yıl pirinç pilavı delisiydi bulguru ağzına sütmezdi bu yıl tam tersi. Rahat olun çok küçük daha bebeğiniz. Kızım üç yaşında artık ne isterse onu yiyiyor. Üzmeyin kendinizi de bebeğinizi de. Üzerine gitmezseniz yeni yiyeceklerin tadına bakmayıda isteyecek, siz zorlarsanız inatlaşır, güven oluşmaz. Ve bunların heeeepppsi geçecek iyiki annenim diyecekainiz.

X