Hiç susmuyorlar

Merhaba, ben nişanlıyım birkaç aya düğünüm olacak eşyaları almaya başladık yavaş yavaş. Salonu antrasit-siyah olarak düşündük hatta yemek odası takımını aldık. Çevremdekiler a niyeeeeeeeee siyah aldınnnnn gibi abartılı tepkiler veriyor, tozlanırmış. Öyle istedim dedim kapadım konuyu ancak içimde de bi acaba kaldı. Bizim evdeki mobilyalar beyaz tozu belli etmiyor evet, siyah renkte insanların dediği kadar lanet okurcasına bir pişmanlık yaşar mıyım, bilemedim. Bir de ekstra şey sormak istiyorum sizlere; yatak odası ve giyinme odasını açık renklerde yapmak istiyorum, toz kir olaylarından bağımsız. Sizce evde bir bütünlük olması adına buralar da mı koyu renk olmalı yoksa odalar kendi içinde bir bütün olsa yeterli mi? Azıcık fikir olsa çok iyi olur benim için, o kadar fazla şeyle uğraşıyor ve o kadar kararsız kalıyor ki insan şu dönemde. Şimdiden teşekkürler.
Bence de bütünlük olmasına gerek yok siyah ve beyaz da uyar zaten,yatak odanıza da kimse girmez bence beyaz alın mutlaka geniş gösterir ferah olur

Merhaba, ben nişanlıyım birkaç aya düğünüm olacak eşyaları almaya başladık yavaş yavaş. Salonu antrasit-siyah olarak düşündük hatta yemek odası takımını aldık. Çevremdekiler a niyeeeeeeeee siyah aldınnnnn gibi abartılı tepkiler veriyor, tozlanırmış. Öyle istedim dedim kapadım konuyu ancak içimde de bi acaba kaldı. Bizim evdeki mobilyalar beyaz tozu belli etmiyor evet, siyah renkte insanların dediği kadar lanet okurcasına bir pişmanlık yaşar mıyım, bilemedim. Bir de ekstra şey sormak istiyorum sizlere; yatak odası ve giyinme odasını açık renklerde yapmak istiyorum, toz kir olaylarından bağımsız. Sizce evde bir bütünlük olması adına buralar da mı koyu renk olmalı yoksa odalar kendi içinde bir bütün olsa yeterli mi? Azıcık fikir olsa çok iyi olur benim için, o kadar fazla şeyle uğraşıyor ve o kadar kararsız kalıyor ki insan şu dönemde. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba 🙂🙂🙂 bende fikrimi paylaşmak istedim ben bütünlükten yanayım. Mesela siyah tonlarını tercih ediyorsanız beyazla tercih edebilirsiniz temizlik açısından daha rahat etmeniz için atıyorum gardrop beyazsa yatak siyah antrasit gri veya gri gibi. Birde koltuk ayaklarına dikkat edin bence yatakta da öyle eğer alçaksa temizlik yaparken çok zorlaniyorsunuz. Yada mesela çok fazla aynalı şeylerden rahatsız oluyorum ben ilk başlar da çok güzel geliyordu falan ama tabi temizlik delisi olunca sürekli kirlenince göze batıyor falan. Bir diğer önerimde halıları koyu renkler de tercih etmeniz pelus mu diyorlar o tarzda yada hasır halılar çok rahat temizlik yönünde özellik de mutfağımda kullanıyorum ve çok memnunum. Dilerim hersey gönlünüzce olur umarım işinize yarar fikirlerim

Odaların arasında uyum olmak zorunda değil.

Renkten ziyade malzeme önemli. Bazı malzemeler daha fazla toz gösterir. Turkcelerine hakim değilim ama şöyle pürüzsüz yüzeyli bir şeyse yandınız ama ham ağaç gibi pütürlü çok işlenmemiş siyaha yakın koyu bir ahsap ürünse çok korkutacak kadar göstermez.

Ben beyaz mobilya mesela bir ömür boyu görmek istemiyorum herkesin evinde göre göre doydum gerçekten 😆 ama siyah da kombin olarak gerçekten biraz zor bir renk bu bir gerçek. Genelde ahşap renklerin kullanımı daha kolaydır.

Modası geçmeyecek bir ürünse eğer sıkılmadan kullanırsınız kimseyi dinlemeyin. Temizlik işi sorunsa eğer gidip ürüne bir daha o gözle bakın belki değiştirmek istersiniz.
Ve birde eklemek istedim koltuk kumasina lütfen çok dikkat et kalitesine rencide bence koyu tonlar da olmalı birde yastıkli koltuklar çok zor oluyor maalesef benimkiler yastikli çok pişmanım

X