Hormon değerleri hakkında..

gulceningulleri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2020
20
4
Herkese merhaba :) Hormon değerlerim
Testosteron (Serbest) 5.2
Testosterone(Total) 36.66

estradiol 24.12 ng/L
fsh 6.48 U/L
lh 5.01 U/L
prolaktin 79.01 µg/L
şeklinde çıktı. bu şekilde hormon sonuçları çıkanlar ne anlama geldiği hakkında bilgilendirebilir mi? ya da bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim. doktora çarşamba günü gideceğim ama tedirgin oldum, bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim. prolaktin yüksek olduğu için tekrar test ister mi doktor? pko belirtileri ile doktora gitmiştim ve doktor polikistikten şüpheleniyordu aslında ama hormon değerleri polikistik gibi mi?

Son düzenleme:
@xy35 pko var mı sence canım? Prolaktin evet yüksek çıkmış. 🤔
öncelikle cevap için çok teşekkürler :) pko dan şüphelenip tahlil istemişti, şikayetlerim uyuyor diye ama ultrasonda bir şey çıkmadı çok şükür. hormon testi yapalım dedi sonuçlar bu şekilde. pko'da değerler böyle mi oluyor bilmediğim için sormak istedim ben de. pko mu dersiniz?

öncelikle cevap için çok teşekkürler :) pko dan şüphelenip tahlil istemişti, şikayetlerim uyuyor diye ama ultrasonda bir şey çıkmadı çok şükür. hormon testi yapalım dedi sonuçlar bu şekilde. pko'da değerler böyle mi oluyor bilmediğim için sormak istedim ben de. pko mu dersiniz?
Bende yok ben bilemiyorum o yüzden lh yuksek olunca mi ne oluyomuş. Etiketlediğim arkadasta var o daha iyi yorum yapar. Birazdan yazar mutlaka. 🤗

Dur seni bi topige etiketliyeyim orda sor pko olan var mı diye. Yardımcı olur herkes. 🤗

X