Hormon testi sonuçlarından anlayan varsa lütfen bana yardımcı olsun lütfen

Arkadaşlar bilgisi olanlar lütfen lütfen yardımcı olsun, hamile kalamıyordum hormon testi yaptırdım, sonuçlarım çıktı ama doktor randevuma hala epey var, bilgisi olan lütfen bakabilir mi pco olabilir miyim? Lh ve fsh değerim aynı olmalı diye okumuştum ama aynı değiş, estradiol değerim de çok mu düşük sizce? Sonuçlarım;
Tsh 1.51
Fsh 5,68
Lh 9.15
Estradiol 29.06
Prolaktin 8.83
Progesteron 0.57
Total testosteron 0.58

Fsh ve lh aynı olmasa da fsh/lh oranının 2.5 un altında olması isteniyor. O yüzden panik yapmanıza gerek yok bence. Estradiolun de normal aralığının 20 ile 80 arasında olduğunu söylemişti bana doktorum. O nedenle çok düşük değil ama sınıra yakın diyebiliriz. Pcos demek için sadece kan tahlili değil, fsh/lh oranının 2.5un üstüne olmasının yanında transvajinal uktrasonda inci tanesi gibi dizilmiş çoklu over görüntüsü olması gerekiyor. Bu çoklu faktörlere bakarak doktorunuz sizi değerlendirecektir. Amh neden baktırmadınız? Yumurta rezervlerinizi öğrenirdiniz. Ayrıca amh da pcos için bir gösterge olabiliyor.

Fsh ve lh aynı olmasa da fsh/lh oranının 2.5 un altında olması isteniyor. O yüzden panik yapmanıza gerek yok bence. Estradiolun de normal aralığının 20 ile 80 arasında olduğunu söylemişti bana doktorum. O nedenle çok düşük değil ama sınıra yakın diyebiliriz. Pcos demek için sadece kan tahlili değil, fsh/lh oranının 2.5un üstüne olmasının yanında transvajinal uktrasonda inci tanesi gibi dizilmiş çoklu over görüntüsü olması gerekiyor. Bu çoklu faktörlere bakarak doktorunuz sizi değerlendirecektir. Amh neden baktırmadınız? Yumurta rezervlerinizi öğrenirdiniz. Ayrıca amh da pcos için bir gösterge olabiliyor.
Merhaba bisey sorabilirmiyim..neden fsh/lh oranina bakiliyor..malesef bugun ogrendim..fshim 59 lh imda 29..bilgi verebilirseniz sevinirim..

Merhaba anladığım kadarıyla siz iyi kötü sonuclardan anlıyorsunuz bende dün adetin 3. Günü iken hormon testleri yaptridim sonuçlar şu şekilde
FSH 10.68
ESTRADİOL E2 26.29
Prolaktin 17.36
Lh 4.00
TSH 0.87
Progesteron 1.10
Benimkileri de bir yorumlar mısınız

Merhaba anladığım kadarıyla siz iyi kötü sonuclardan anlıyorsunuz bende dün adetin 3. Günü iken hormon testleri yaptridim sonuçlar şu şekilde
FSH 10.68
ESTRADİOL E2 26.29
Prolaktin 17.36
Lh 4.00
TSH 0.87
Progesteron 1.10
Fsh sınırda yüksek. Onun dışında bir problem yok

FSH 10.68
ESTRADİOL E2 26.29
Prolaktin 17.36
Lh 4.00
TSH 0.87
Progesteron 1.10

Fsh biraz yüksek ama lh/fsh oranı normal, diğerleri de normal. Sadece progesteronun 21. Günde bakılması daha doğru diye biliyorum. Şuan onun için bişey diyemeyiz.

Onu düşürmek için ne yapmam lazım acaba soğan kürü düşünüyorum sizce faydası olur mu
Normalde Fsh değerini düşürmek mümkün değil. Ama fsh tek başına bir şey ifade etmez amh değeriyle beraber yeniden değerlendirilmesi gerekir. Hayıt tohumunu deneyin ama

Her ikisi de çok yüksek menopoza mı girdiniz ?
Bildigim kadariyla girmrdim..doktoruma sordum..1 gun once ignelere baslamistim..onlarin degerleri yukseltebilecegini soyledi..ama normaldede yuksekti zatrn..rezerv azligi var..bende..yasim 40..olabilir..menapozada giriyor olabailirim..

Bildigim kadariyla girmrdim..doktoruma sordum..1 gun once ignelere baslamistim..onlarin degerleri yukseltebilecegini soyledi..ama normaldede yuksekti zatrn..rezerv azligi var..bende..yasim 40..olabilir..menapozada giriyor olabailirim..
Eğer bebek düşünüyorsanız hazır rezervleriniz tamamen tükenmeden aşılama veya tüp bebeğe başlayın

Eğer bebek düşünüyorsanız hazır rezervleriniz tamamen tükenmeden aşılama veya tüp bebeğe başlayın
Fsh yumurtanin sayisinin az olacagini mi yoksa kalitesizliginimi gosteren bir deger canim..bilgin varmi..kuzum 4. Tup bebegin icindeyim suan..tedaviye basladim bile..deniyorum..

Fsh yumurtanin sayisinin az olacagini mi yoksa kalitesizliginimi gosteren bir deger canim..bilgin varmi..kuzum 4. Tup bebegin icindeyim suan..tedaviye basladim bile..deniyorum..
Yumurta rezervinin azaldığını gösterir ama tek başına da bir şey ifade etmez. Amh değerinize ve alttan muayene ile yumurta sayılarınıza baktırın muhakkak

Yumurta rezervinin azaldığını gösterir ama tek başına da bir şey ifade etmez. Amh değerinize ve alttan muayene ile yumurta sayılarınıza baktırın muhakkak
Canim 3 tane yumurtam gorunuyodu yeni baktirdim...rezervimin azaldigini biliyodum..zaten..ama amh ile fsh arasindaki farki unutmusum...

X