Hpv Suphesi

Ilk mesajda anlatmak istedigimi yanlis anlatmisim. Kusura bakilmasin

Demek istedigim su, on eleme yapilmadan kan alinmiyor. Yani daha once donasyon yapanlar bilir bir bilgilendirme formu dolduruyor donor. Orada ornegin dovme yaptirmis kisiler, uyusturucu gecmisi olan kisiler, bilmem nerelere gitmis kisiler vs gibi sorularin yani sira şüpheli cinsel iliski sorusu vardir.

Bu sorulara verilen yanitlar on elemedir. Kan aracindaki doktor yanitlara gore kani almaya karar verir veya kani almamaya karar verir.

Dolayisiyla guvenilir gorulen kisilerden kan alinabiliyor.

Bundan sonrasinda kanlar seri olarak hazirlanmak uzere elbette bir tahlil laboratuarina gonderiliyor. Burada da benim bildigim (iste ilk mesajda burayi yanlis aktardim soru hpv üzerinden oldugu icin) hiv, frengi vb kan yoluyla bulasabilen riskli hastaliklarin tespiti amaciyla test yapiliyor.

Eger bir tespit varsa kan sahibinin kani yok edilip toplum sagligi sebebiyle de kan sahibine bilgi veriliyor.
Teşekkürler 🙂ben de korkmuştum açıkçası nasıl olur diye.

Hamile kalmis olabilir misin?
Olamam buyuk ihtimal. En son iliskim 23 araliktaydi. O tarihten sonra en son 12subatta kan tahlilinde bakildi gebelik yok. 12subattan sonra iki defa kadin doguma kontrole gittim kasik agrisi sebebiyle o zaman cikardi diye dusunuyorum. Ayrica o zaman ultrasonlarda da bisey cikmamisti. Bir anda tum bu olanlara anlam veremiyorum. Cok endiseliyim sadece.

Evet sadece sağ tarafta hafif adet sancısı gibi bir sancıyla beraber kısa sürdü sanırım yumurtlama döneminde oldu sürekli ağrı olmadı
Benimde gecen ay yumurtlama donemimde agri oldu ilk defa hic yasamazdim boyle seyler. Iki defa kadin dogum kontrolune gittim ultrason temiz dediler. Bu yuzden kafam cok karisik bir anda ortaya cikti hersey. Cok tesekkur ederim bu arada size de gecmis olsun

Olamam buyuk ihtimal. En son iliskim 23 araliktaydi. O tarihten sonra en son 12subatta kan tahlilinde bakildi gebelik yok. 12subattan sonra iki defa kadin doguma kontrole gittim kasik agrisi sebebiyle o zaman cikardi diye dusunuyorum. Ayrica o zaman ultrasonlarda da bisey cikmamisti. Bir anda tum bu olanlara anlam veremiyorum. Cok endiseliyim sadece.

En son iliskin 23 araliksa buyuk ihtimal olamam.degil.yani imkansiz desenr

X