Huzursuz evlilik

Ve kocam ailene bakmicam hasta olursa diyor
Gitmicem vs
Ailemide benim evimde istemiyor

Sen kimsin pardon?? ailemi istemeyeni ben hiç istemem deyip boşan.
Kendi ailesine seni köle yapacak senin ailen gelmesin, oldu ne güzel dünya.

Hasta olursa bakmayacağım lafı da kaldırabileceğim bir şey değil, insan bu yaşlanacaklar işleri düşecek kocan sorun çıkaracak ne gerek var. Hoş dua etsin de kendi hasta olup bakıma muhtaç kalmasın sonra
Bu kocayı çekeceğime gider ailemle yaşarım.

Sizede hayırlı ramazanlar Önce karar vereceksiniz çözümmü istiyorsunuz anlatıp anlatıp rahatlamak mi ...Aile içi iletişim sorunu var demiş uzman.Cozumude eş kişisi çözmek isterse çözülür......Yoksa çözülmez bir ömür böyle gelir böyle gider.

Bu hikaye bana bir yerden tanıdık geldi. Ramazan niyetine aynı hikayeyi tekrar mı yazdınız? Ben bu konuyu daha önce de okumuştum😂😂💆🏻‍♀️🧘‍♀️

tercümesi;
2 senelik evlilik, kv evlilikten sonra mevlüt okutalım demiş ama günü konusunda anlaşma sağlanamamış. hanımefendinin annesi baklava sipariş vermiş. kayınvalidesi olay çıkartmış ve hanımefendinin eşine ve kızına yani çocuklarına dert yanmış. eşinin borcunun çoğu düğündeki takılan takılar ile ödenmiş, buna rağmen hesap kitap bilmeyen eş halen kredi kartı ile sigara alıyor ama nedense sigarayı yatırımlık alıyor. bu kısmı anlayamadım döviz alır gibi sigara alıyor galiba. hanımefendi doğum yapmış (Allah analı babali büyütsün), lohusalığı problemli geçmiş kaynanası laf taşıyormuş, tedavi olmuş aile içi sorun demiş, hanımefendiyi sevmiyorlarmış, eşi de hanımefendinin ailesine bakmasına karşıymış ve defalarca boşanmak için karar almış, eşinin ailesini iftara davet etmişler ama onlar naz yapmış ve her hafta eşinin ailesine ziyarete gidiyorlarmış.
Yaaa süpersiniz, mevlütten sonrasını okumamıştım.

Merhaba arkadaşlar
Hayirli ramazanlar
Evleneli 2 yıl bitti
Evlendikten sonra kayinvaldem
Gelin mevlutu okutalım dedi neyse konuştuk ettik hafta içi olsun dedi ben hafta sonu olsun dedim
Hafta içi olsun diye ısrar etti bu arada annemle konustu sonradan annem benim gibi hafta sonu olsun dedi
kabul etmedi annemde var babamda bende yanındayız annemle annem diyesiymis bi kişi bokuna herkez kalmasın annem benim paklavami sipariş verdi bu arada mevlut için
Kayinvaldem bu lafı uzattı kocama dedi gorumceye dedi ağlayarak vs
Gorumcem kocam anneme bana cephe aldı bu laftan uzun süre gitmedi annem gile
2 mevzu ya gelince kocamin kartlara baya borclari vardı benim takilarimla ödendi surekli tek çekim yapıyor
Borç varken kredi kartı ile sigara alıyor
Yatirimlik
Dogum yaptım
Kaynanam çalışıyor gece bekleyen dedi gece uykusuz kalcaksin sabah işe gitcen git yat dedik eve geçtik hastaneden sonra yemek yapmış gelmiş
Kocam hasta yatıyor
Söyledim kalırsan kalalım bu gece diye kocasına söyledi kocasi bırakmadı
2 yıl boyuncada benden aldigi lafı annemden aldigi lafı oğluna yetiştirdi
Lohusaligim boyunca da kavga etti kocam ailesi yüzünden benle
Pisikatriye gittim durumu anlattım aile içi iletişim sorununuz var dedi
Kocamla 40 gün tartistik
Ve istemiyorlarmis sevmiyorlarmis onu öğrendim
Ve kocam ailene bakmicam hasta olursa diyor
Gitmicem vs
Ailemide benim evimde istemiyor
Kac kez basanmak için karar aldım
Bense istemediğim yere gitmem diyorum onlarda bizim eve gelmiyor
Ramazan ya iftara davet edelim bi dedik
Bilmem gelmeyelim diyorlar kocama
Ve sürekli her hafta biz gidiyoruz kaynanaya
Çok şey yaşadım çok
Ve napcagimu nasil davranacağını artık bilemiyorum
Bu nasıl bir anlatım gözlerim kanadı 🙄 Her neyse , bence eşinin ailesi ile araya mesafe koy fazla gidip gelme, kocan da sorun çıkarırsa boşa gitsin ...

Kim haklı kim haksız anlayamadım, konuyu net bir şekilde ifade etmemişsiniz. Genelde çevrenizle bu şekilde iletişim kuruyorsanız, çevreniz de sizinle bu şekilde iletişim kuruyorsa karşılıklı olarak, anlaşmanız zaten imkansız. Biraz kendinizi mi geliştirseniz mesela hiç değilse kitap okuyarak.

Arkadaslar benim anladigim yatirimlik sigara, "sigara fiyatlari artacak, simdiden stok yapalim" yatirimi oluyor.
Borca batik adamin da yatirim diyince bunu anlamasina pek sasmamak lazim.

Yatırımlık sigarayı ilk kez duydum. Acaba demek istediğiniz stok yapması mi herseyin fiyati artıyor ya. Ben bu kk deki kendisini ezdiren ve birey olamamış kadinlari anlayamıyorum. Ha şu var esiniz şiddet uyguluyordur siz caresizsinizdir o tarz konulari bi nebze anlarım. Ama durduk yere esiniz üstelik ailenizi evinizde istemiyor bi kere buna kimsenin hakkı yok. Kendi anasının deliliklerini size ve ailenize ödettirmeyin. Herkese insan olunca gidilir insan olmayana gidilmez. Sizin hem kayinvalidenizle sorunlarınız var hadi o ayrı ben encok eşinizin tavırlarına kuruldum. Yazma tarzınız belki konunun hararetiyle yazdınız yada turk olmayabilir misiniz. Çok anlaşılmıyor

X