içimi kemiren sorular

İşte tamam diyip konuyu kapattığım, iyice deşmedigim için şu anda çok pişmanım. Onun pişmanlığı beni rahatsız eden , şimdi sorsam hiçbir şey ispatlayamam.
Bilmiyorum çocuğum benim her şeyim onun üstüne doğru bişey için bile olsa yemin edemem,bu kadar önemli bir yemin edince tamam dedim kapattım
Ama hâlâ oturmuyor, çok saçma yani bütün tesadüfler bunu mu buldu? Allah karşıma çıkardı da ben aymadim salak kafam diye düşünüyorum
2 3 ay önce de telefonundan bişey bakarken,tam o sırada bı kadın hesabı gülücük atmıştı,kim o dedim yine müşteri dedi, bişey sormuş cevap verdim,bı konu oldu gülücük atmıştı nolcak dedi, hadi dedim ben de arkadaşlarımla konuşurken arada ifade gönderiyorum olabilir,ben de samimi olduğum sürekli görüştüğüm müşterilerime gülücük ifadesi atıyorum bu kötü değil ama şimdi i bile bana acaba dedirtiyor, herkes de beni eleştirmiş aman çok takıntılısin diye ama yok değilim ya beni bu hâle bazı yaşananlar getirdi işte
Yoksa arkadaşlarım bana şaşırır be rahatsın diye ki hâlâ öyleyim, mesela hâlâ bı yerlere tek gider sıkmam etmem aman nerde napıyorsun diye düşünmem
Sanırım geçmişe takılıp kaldım sadece, yoksa her an aman beni aldatıyor bı kızla görüşüyor diye düşünmüyorum
Ben eşinizin çok masum olduğunu düşünmüyorum. Flörtözdür belki bilemiyorum. Yeminleri referans olarak kabul edemiyorum. Negatiften işleyen biri değilim ancak bazı durumlar hiç samimi ve temiz gelmedi bana.

Tek tek takipçi listesi tutuyorsun ve

diyorsun...

"Daha önce aldatmış, yine aldatır!" ve bu değişmez bir kuraldır.

Bir önceki aldattığında sineye çektiğin gibi yine sineye çekeceksen, bu şekilde davranarak ancak paranoyak olursun. Boşamayacaksan, polyannacılık oynamaya devam et.
takipçi listesini evet aldım ama her gün her dakika takip etmiyorum, arada bakıyorum yalan değil.

ben boşanmayacağım ve pollyannacılık oynacağım demiyorum ki nasıl ortaya çıkardınız, nasıl ortaya çıkartırım diye akıl almak istedim.

Ben eşinizin çok masum olduğunu düşünmüyorum. Flörtözdür belki bilemiyorum. Yeminleri referans olarak kabul edemiyorum. Negatiften işleyen biri değilim ancak bazı durumlar hiç samimi ve temiz gelmedi bana.

aynen ben de masum olduğunu düşünmüyorum demek ki flörtöz.

ben boşanmayacağım ve pollyannacılık oynacağım demiyorum ki nasıl ortaya çıkardınız, nasıl ortaya çıkartırım diye akıl almak istedim.
Daha önce ortaya çıkmış ve boşanmamışsın, acaba oradan anlamış olabilir miyim? :işsiz:

Kocanızın telefonunu incelemek isteyebilirsiniz onu stalklayabilirsiniz tamam ama sadece bir gün takipleştiği kadına mesaj atmanız çok yanlış. Adam masumsa omu da rezil etmiş oluyorsunuz. Memleketliymişsiniz illa konuşulur. Onun haricinde bir kadın alakasız bana böyle mesaj atsa cevap vermek yerine engellerim ne alaka ya diyip.

Merhaba,
Bu aralar içimde çok sıkıntılar var, bir kaç görüş almaya ihtiyacım var.
Eşim telefonunu hiç kurcalatmaz, şifrelidir , şifresini bilmem.
Geçen sene bu zamanlar saçma bir olay yaşadık ve bana bulduğu bahaneler biraz uyduruk geldi , çok tesadüfi şeyler yaşadık.
Çocuğunun üstüne yemin ettiği için çok da fazla uzatmadım ve kapattım konuyu ama kadınız tabii olay her an aklımda.
Eşim evden işe ,işten eve gelir, çok fazla ortamı ,arkadaşı yok. Ben şehir dışında olunca bile dışarı çıkmaz, biliyorum çünkü ne zaman arasam evde, evden falan fotoğraf atardı. Tabi yapmak isteyen her türlü yapar, minareyi çalan kılıfını da hazırlar da.

Ben hiç öyle kıskançlık yapmam ,kısıtlamam ama hani şaka yollu bişeyler ima edince de aman kaç yaşına geldim(41 yaşında bu arada), beni kim ne yapsın, görmüyor musun bi yerlere gittiğim mi var der. Eşim her zaman üstüne başına , temizliğine, bakımına dikkat eder, parfümü .pedikürü, kıyafetleri her zaman için önemli olmuştur. Kendisinin ve benim bakımlı olmamı sever, tipi de düzgün yani öyle bakılmayacak bir tip değil neden böyle söylüyor bilmiyorum.

Kendine ait instagram hesabı yok, işine ait hesabı var ve ben bu aralar sürekli, sürekli takip ettiği kişileri kontrol ediyorum. Mesela dün gece baktım bi tane hiç bizimle alakası olmayan memleketten ,hiç ortak tanıdığımız olmayan bi kızı takip ediyor. sabah kalktım tekrar kontrol ettim, kızı takipten çıkarmış. o kızı bir gün önce listesinde görmemiştim eminim, liste tutuyorum resmen isimleri. insan bir kızı neden ekleyip ertesi sabah takipten çıkarır anlayamadım. kız bunu çıkardı desem kızın bin küsür takipçisi var bunu mu bulup çıkartacak.

dayanamadım kıza mesaj attım , bu hesabı tanıyor musunuz diye ama görmedi , daha dönmedi bana, içim içimi yiyor.

fiile dökülmüş olmasa da telefondan kızlarla yazıştığını , ayrı bir hesabım yok dese de olduğunu düşünüyorum. Bunu nasıl ortaya çıkartabilirim? Telefonu elime vermeyen, şifresini paylaşmayan biri illa ki bişey yapıyor mudur? Sizin deneyimleriniz var mıdır ?

teşekkürler...
Kadının içinde böyle bir hissiyat oluştu mu muhakkak altından bir aldatılma çıkıyor şaşmaz. Biraz daha sabırlı ol bir şekilde ortaya çıkar zaten

zaten öyle bişey olmamış sonradan itiraf etti
kadın ortağı vardı o zamanlar, onunla bir konuda kavga etmişler, kadın çok sinirli bir şekilde açıklama yaparken o onu dinlemeyip telefonuyla ilgilendiği için kadın ona sormuş işte ben burda sinirden ölüp sana bişey anlatmaya çalışıyorum sen oralı değilsin diye. o da bak işte eşimle mesajlaşıyorum diye ona gösterirken yanlışlıkla olmuş.
yahu dedim madem böyle bir şey vardı bne sana beni aldatıyorsun diye ithamlarda bulunmama rağmen neden dıoğruyu söylemedin bu kadar sakladın, işte benm işyerinde yaşadığım olumsuz şeyleri anlatmak istemiyorum dedi. ya tamam nıormal zamanda söyleme, anlatma ama aldatıyorsun diyorum ,yuvan yıkılacak yani buna rağmen söylememek ne demek çok saçma bir açıklama.
nerdne baksanız elinizde kalıyor da işte hala konduramadığım için lanet olsun dedim kapatytım.
sizce tekrardan bu konuyu açmalı mıyım?
ben bunu hala atlatamadım , oturmuyor diye.
gerçeği söylemeyecek ki yine bişey çıkmayacak işte. ne yapacağım bilemedim
sonradan gelen itirafın ne önemi var ?
düşünmüş taşınmış bu yalanı mı bulmuş sahiden kadın ortağımla kavga ettik
bu mu yani ?
açıklaması kesinlikle buram buram yalan kokuyor
ayrıca daha önce aldatmış bu adam yorumları okudumda şimdi
aldatan tekrar aldatır diyorum benimde başıma geldi çünkü eski ilişkilerimde

Onceki olayda kesinlikle birsey var sizde belliki adama inanmak istemissiniz olayin ustunu kapatmissiniz ama hala pismansiniz. Ben ortaligi yikar yinede telefonunun sifresini ogrenirdim. Acip erkek arkadaslariyla is iliskileriyle ilgili mesajlari kurcalamak ozele girer ama telefonun sifresini bilmek bana gore ozel degildir. Aynisini esi istese yine normal karsilarim. Burdaki kadinlarin ama o ozeli demeside ayri olay. Herkesin evliligi farklidir herkesin iliskisi farklidir. Benim esim benden telefon sifresini gizleyemez bitti eger gizliyorsa bende ona guvenmem guvenmedigim bir evliligin icinde de bulunmam. Butun gemileri yakarim buna ragmen vermiyorsa sifreyi zaten cevirdigi bir haltlar vardir bu da bosanmayi sonuna kadar hakli kilar.

Daha önce ortaya çıkmış ve boşanmamışsın, acaba oradan anlamış olabilir miyim? :işsiz:
11-12 sene önce kendisinde boşanacak cesareti bulamamış olabilir
maddi gücü olmayabilir mesela kadınlarımızın boşanmasının önündeki en büyük engeldir bu
şimdi maddi gücü var
insanın düşünce stili bile değişiyor her geçen gün çünkü öğreniyoruz gelişiyoruz tecrübe kazanıyoruz
3 ay önceki aklımla bile aynı değil bugünkü aklım
aldatılmak çok değişik kesinlikle çok anormal bi ruh haline sokabiliyor insanı
yaşadıklarının kötü bi kabus olmasını diliyorsun içten içe
karşı taraf pişman olsun seni ikna etsin diye bekliyorsun eğer seviyorsan ve böyle hissettiğin için
kendinden utanıyorsun aslında
herkes böyle hissetmez ama benim tecrübem bu şekildeydi
aslında olması gereken arkana bile bakmadan gitmek ama dedim ya insan kendinden utanıyor
içten içe pişman olmasını dilediği için
şahsi konuşuyorum tabi

Telefon şifresini eş bilmelidir telefonlar kaçırılmamalıdır ortada olmalıdır he instagram şifresini banka mail şifresini vermez anlarım bunlar kişinin şahsi şifreleridir saygı duyarım eşimin mobil banka şifresini bilmem vermese sorun da değildir ama kartıyla para çekmek için şifreyi bilirim kredi kartı şifrelerini bilirim ama instagram Facebook şifrelerini bilmem ama telefon ortadadır alıp bakabilirim.

Onceki olayda kesinlikle birsey var sizde belliki adama inanmak istemissiniz olayin ustunu kapatmissiniz ama hala pismansiniz. Ben ortaligi yikar yinede telefonunun sifresini ogrenirdim. Acip erkek arkadaslariyla is iliskileriyle ilgili mesajlari kurcalamak ozele girer ama telefonun sifresini bilmek bana gore ozel degildir. Aynisini esi istese yine normal karsilarim. Burdaki kadinlarin ama o ozeli demeside ayri olay. Herkesin evliligi farklidir herkesin iliskisi farklidir. Benim esim benden telefon sifresini gizleyemez bitti eger gizliyorsa bende ona guvenmem guvenmedigim bir evliligin icinde de bulunmam. Butun gemileri yakarim buna ragmen vermiyorsa sifreyi zaten cevirdigi bir haltlar vardir bu da bosanmayi sonuna kadar hakli kilar.
telini isteyeyim vermezse resti çekip göndereyim mi evden diyorsunuz.

fiile dökülmüş olmasa da telefondan kızlarla yazıştığını , ayrı bir hesabım yok dese de olduğunu düşünüyorum. Bunu nasıl ortaya çıkartabilirim? Telefonu elime vermeyen, şifresini paylaşmayan biri illa ki bişey yapıyor mudur? Sizin deneyimleriniz var mıdır ?
Telefonuna her şifre koyan telefonunun kurcalanmasını istemeyen aldatıyor eşinden gizli bir şey yapıyor demek değildir.

Sizi bu hale getiren eşiniz, yeni evliyken de telefonunda uygunsuz görüntüler yakalamışsınız, evliliğinizin başında güven duygusu yıkılmış, haliyle sürekli aklınızda acaba beni aldatıyor mu sorusu var ve bana cevap bulmak için eşinizi takibe almışsınız, aldatıyorsa bunu ortaya çıkarabilir misiniz bilemiyorum zira eşiniz telefonunun kurcalandığının farkındadır dikkatli davranıyordur.

X