İdrarda gebelik testi hakkında sorum

İlişkiye 1 şubatta girdim. İlişkiye girdiğim zaman adetim 1 hafta kadar gecikmişti zaten. İlişkiden 1,5 gün sonra ella kullandım. Elladan 2 gün sonra 5 gün süren kanamam oldu. Hiçbir belirti yok hamileliğe dair
Ertesi gün hapları yumurtanın döllenmesini engeller ve yumurtanın aktifliğini azaltır. Gebelik olsa dahi sağlıklı olmaz ya düşükle sonuçlanır ya da dış gebelik olur. Ertesi gün hapı kullandıktan sonra kanama olması yumurtanızın ve rahim duvarlarınızın kanla atılmasından kaynaklı olur. Yani kesin gebelik yok

Ertesi gün hapları yumurtanın döllenmesini engeller ve yumurtanın aktifliğini azaltır. Gebelik olsa dahi sağlıklı olmaz ya düşükle sonuçlanır ya da dış gebelik olur. Ertesi gün hapı kullandıktan sonra kanama olması yumurtanızın ve rahim duvarlarınızın kanla atılmasından kaynaklı olur. Yani kesin gebelik yok
Çok sağolun o kanama adet değilse bile hapın işe yaradığını gösteriyor yani. Zaten rahatlamıştım sayenizde daha da rahatladım❤️

Hayır bekarım ve gebelik istemem🤠 ilişkiden 20 gün sonra yaptığım test negatid cıktı ve rahatladım. Sizin dediğinize göre rahatlamakta haklıyım o zaman❤️✌🏻
Aynen öyle. Genelde bekar hanımefendiler bu gibi streslerden dolayı aylarca regl göremiyor ve korkusundan tekrar ilişki yaşayamıyor. İçiniz çok rahat olsun gebelik kesin ve kesin yok. Siz tam günü gününe test yapmışsınız 16 ve 21 tam zamanlı sayılardır. İçiniz şu an rahatladığı için bu iki gün içerisinde adet olacaksınız görün bakın :)

Çok sağolun o kanama adet değilse bile hapın işe yaradığını gösteriyor yani. Zaten rahatlamıştım sayenizde daha da rahatladım❤️
Evet o kanama hapın etkisidir . Yumurta vardı ve o hapın etkisiyle adette olduğu gibi yumurta kanla beraber atıldı. Bazen kanama olmayabiliyor bu hapın etkisiz olduğu anlamına gelmez yumurta olmadığı anlmına gelir. Ertesi gün hapları çok güçlüdür alkolle alınmadığı sürece etkisini 4 gün gösterir. Kanamayla beraber kalınlaşan rahim duvarlarınız ve yumurtanız vücuttan atıldığı için adetinizin gecikmesine de sebep olur. Geçmiş olsun

Evet o kanama hapın etkisidir . Yumurta vardı ve o hapın etkisiyle adette olduğu gibi yumurta kanla beraber atıldı. Bazen kanama olmayabiliyor bu hapın etkisiz olduğu anlamına gelmez yumurta olmadığı anlmına gelir. Ertesi gün hapları çok güçlüdür alkolle alınmadığı sürece etkisini 4 gün gösterir. Kanamayla beraber kalınlaşan rahim duvarlarınız ve yumurtanız vücuttan atıldığı için adetinizin gecikmesine de sebep olur. Geçmiş olsun
Kesinlikle alkol almadım, ilişkiden 40 saat sonra su ile kullandım ellayı.

Kesinlikle alkol almadım, ilişkiden 40 saat sonra su ile kullandım ellayı.
Hiç önemli değil zaten kanamanız da olmuş korkulacak hiçbir şey yok. Ertesi gün hapları adet gecikmesine sebep olur zaten bu yüzden yılda en fazla 2 kere kullanılması önerilir. Aynı stresi aynı döngüyü yaşamak istemiyorsanız spiral veya doğum kontrol haplarını doktor kontrolünde alabilirsiniz hem günü gününe adet olursunuz hem de gebelik riski yok olur.

Hiç önemli değil zaten kanamanız da olmuş korkulacak hiçbir şey yok. Ertesi gün hapları adet gecikmesine sebep olur zaten bu yüzden yılda en fazla 2 kere kullanılması önerilir. Aynı stresi aynı döngüyü yaşamak istemiyorsanız spiral veya doğum kontrol haplarını doktor kontrolünde alabilirsiniz hem günü gününe adet olursunuz hem de gebelik riski yok olur.
Evet bende size onu soracaktım sevgilimle sürekli ilişkimiz var, spiral mi önerirsiniz doğum kontrol hapı mı

Evet bende size onu soracaktım sevgilimle sürekli ilişkimiz var, spiral mi önerirsiniz doğum kontrol hapı mı
Doğum kontrol hapı için doktor kontrolü gerekli çünkü kişiden kişiye göre kilo alımı , kıllanmada artış ,nadiren hormon bozukluğu gibi durumlara yol açabilir eğer doktorunuz uygun görürse doğum kontrol hapını spiralden daha çok öneririm. Hapı almayı unutmadığınız sürece her gün düzenli içerseniz hamilelik riski tamamen ortadan kaybolur adetlerinizi de tam günü gününe olursunuz hiçbir gecikme yaşamazsınız. Bakır veya hormonlu Spiralin daha sonrasında kayma veya vücudun kabul etmemesi gibi durumlar meydana gelebiliyor bu da düzenli kontrol gerektirir bu sefer adetiniz gecikirse acaba kaydı da hamile mi kaldım diye strese girersiniz :) doktorunuz doğum kontrol hapını uygun görmezse BONCUKLU SPİRAL (GYNEFIX) öneririm. Kayma riski çok çok düşüktür hemen hemen hiç yoktur ve daha önce doğum yapmamış kadınlar için idealdir. Eğer pimpirikli ve stres yapan biriyseniz örneğin ya kaydıysa ve hamileysem ya şöyle olursa ya böyle olursa diye stres yapacaksanız boncuklu spiral (gynefix) sizin için en en uygun doğum kontrol yöntemi olacaktır.

X