Gebeliğe Hazırlık İdrarda tortu nedir

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu durumu ovülasyon testi yapmaya başladığım kasımdan beri yumurtlamaya yakın görüyorum. Hatta bugün de gördüm yine. Diğer günler tortusuzken çift çizgiye yakın çıktığı zaman yine tortu oldu. Tesadüf mü bilmiyorum. Gerçekten bilen varsa hepimizi aydınlatabilir bence 😊
Evet yumurtlama belirtisi diyor bazı doktorlar

Hanımefendi anlamakta zorlanıyorum içim almıyor diyip duruyorsunuz ama sürekli de yorum atıyorsunuz? Yani madem içiniz almadı konuya girmeyin tekrar tekrar. Bu platformda hepimiz kadınız ve Böyle yaşadığımız sıkıntıları paylaşıp resimde atabiliyoruz ki somutlaştırmak adına. Ben kendi adıma yardımcı olamayacağım sürekli midem bulandı diyeceğim şeylere tıklamıyor yorum yapmıyorum. Bu platformda insanlar yerleşme kanaması mi acaba yoksa adet mi diye anlayamadıkları için birbirinden yardım almak için ped fotoğrafı atıyor. Ki bu platform bunun için var insan tanıdıklarına soramadığını burdan birbirine sorabilsin diye. Siz de lütfen yardımcı olamayacak sürekli midem bulandı imaları yapacaksanız yorum da yapmayınız. Saygılarımla☺️
Şaka mısınız? Bir şey yazdığımda beni alıntılarsanız bildirim gelir ve ben de ilgili mesaja giderim bildirime tıklayıp. Ikide bir konuya sizin susuz kalmış vücudunuzun ifrazatının fotoğrafına bakmaya girmiyorum. Verdiğiniz örneklerdeki görüntüler hep kalkmıştı. Muhtemelen bu görüntüyü paylaştığınız için zaten Mune Mune gerekeni yapar ama gerçekten yardımcı olmaya da çalıştım. Zira idrarda akıntı karışması ne alaka diyen üyeye cevapsız kalamadım maksat bir hemcinsim vücudunu tanısın bilgilensin.

İdrar yaparken hiç ıkınmadım salıyorum gidiyor yani. Konu sahibinin farkettiği şeyi bende 2 kez gördüm kendimde. Beyaz Akıntı yaşayan biri değilim. Yumurtlama dönemimde de akışkan olmaz parça gbi olur. Benimki de mi akıntıydı yani. Komiksiniz gerçekten.
Salıp gidiyor olsaydınız idrarınızı tutamazdınız. Vajina kaslarımız, idrarımızı tutmamızı ve bırakmamızı sağlar. Kas kontrolü ile gerçekleştiririz bunları. Çok doğum yapan kadınların idrar tutamama sorunu buradan gelir. Bu sorunu yasamamak icin kegel egzersizleri yapmamiz gerekiyor.

Ayrica İdrarı erkekler gibi düzgün bir biçimde akıtamıyoruz bizler. İlla ki vulvaya değiyor geriye dogru süzülüyor. Bu sebeple vajina girişine de değiyor. Vajina girisinde bulunan akıntılar da akıp geliyor.

Neyse anlayacağınızı ummasam da anlattım. Sizin tavrınızda aşırı derecede itici bu arada. Insan bu tarz bir konuda bilmediğim bir şey olabilir diyerek öğrenmeye açık şekilde yanıtlar verir. Sizinki KOMİKSİNİZ GERÇEKTEN'den ibaret. Bu tavrınızı kaynağını bilginizle desteklersiniz diye düşünmüştüm ama o da yok. Salıyormuşsunuz iyi peki ne diyebilirim ki?🤷‍♀️🤣

Salıp gidiyor olsaydınız idrarınızı tutamazdınız. Vajina kaslarımız, idrarımızı tutmamızı ve bırakmamızı sağlar. Kas kontrolü ile gerçekleştiririz bunları. Çok doğum yapan kadınların idrar tutamama sorunu buradan gelir. Bu sorunu yasamamak icin kegel egzersizleri yapmamiz gerekiyor.

Ayrica İdrarı erkekler gibi düzgün bir biçimde akıtamıyoruz bizler. İlla ki vulvaya değiyor geriye dogru süzülüyor. Bu sebeple vajina girişine de değiyor. Vajina girisinde bulunan akıntılar da akıp geliyor.

Neyse anlayacağınızı ummasam da anlattım. Sizin tavrınızda aşırı derecede itici bu arada. Insan bu tarz bir konuda bilmediğim bir şey olabilir diyerek öğrenmeye açık şekilde yanıtlar verir. Sizinki KOMİKSİNİZ GERÇEKTEN'den ibaret. Bu tavrınızı kaynağını bilginizle desteklersiniz diye düşünmüştüm ama o da yok. Salıyormuşsunuz iyi peki ne diyebilirim ki?🤷‍♀️🤣
Ikınma dediğiniz şeyle kasları gevşetmek aynı şey değil. Ikınmak için baskı uygularsınız. Kegel egzersizleri ve pelvik bölgesi hakkında bilgim var. 2 yıl pilates geçmişim var. Boşuna anlatmışsınız gerçekten anlatmasaydınız keşke. Mukus idrara temas ettiğinde ayırt edilebilir bu başıma gelmediği için bilemiyorum. Bahsettiğiniz beyaz akıntıyı geçirmiyorum. Ve bnm kendimde gördüğüm çay kepeği tarzındaydı. Ve ne hikmetse ovülasyon zamanı oluyor. Doktoruma gittiğimde ona da soracağım o zaman aydınlatırım sizleri de. İyi geceler

X