İkili Test / Kafa Karşılığı

TheSweetWitch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2022
2.035
1.634
Kızlar iyice kafam karışmış durumda.
Tam olarak 12+0 da ikili teste girdim. Ultrason sonuçları gayet normaldi.
Kan sonuçlarımı da bugün öğrenebildim anca;
PAPP-A : 5.03 / Free Beta hCG : 37.7 görünüyor.
PAPP-A + Serbest/Total Beta HCG grafiğini göremiyorum mhrs sisteminde.
Bazı şeylerde PAPP-A için düşük olmalı diyor, bazı yerlerde yüksek olması sorun diyor. Evet, doktora gösterilecek sonuçlar tabi ki ama o zamana kadar meraktan duramam.
Bilgisi olan, yorumlayabilecek var mı?

Bu şekilde yorumlanmaz yaşınız biyokimyasal risk ense kalınlığı burun kemiğinin görünmesi ve bunların sonucunda kombine risk olarak değerlendirilir. bekleyin acele etmeyin kendinizi bunaltmayın.

Bazı şeylerde PAPP-A için düşük olmalı diyor, bazı yerlerde yüksek olması sorun diyor. Evet, doktora gösterilecek sonuçlar tabi ki ama o zamana kadar meraktan duramam.
Merhaba sonucunuz ne çıktı nasıl devam etti süreç

Merhaba sizin degerlerinizle noktasına varana kadar aynı çıktı sonucum bir sorun var mıymış ne dediler

Merhaba sizin degerlerinizle noktasına varana kadar aynı çıktı sonucum bir sorun var mıymış ne dediler

Öncelikle ikili test bu şekilde değerlendirilmiyormuş. Doktora gittiğinizde bu değerleri bilgisayarda farklı bir programda açıyor ve aynı programda ultrason ölçümleriyle birleştiriliyor. O program bir grafik oluşturuyor.
Çok şükür hiçbir sorun çıkmadı. 1/10.000 düşük risk olarak çıktı grafikte

Öncelikle ikili test bu şekilde değerlendirilmiyormuş. Doktora gittiğinizde bu değerleri bilgisayarda farklı bir programda açıyor ve aynı programda ultrason ölçümleriyle birleştiriliyor. O program bir grafik oluşturuyor.
Çok şükür hiçbir sorun çıkmadı. 1/10.000 düşük risk olarak çıktı grafikte
Çok teşekkür ederim ilginiz için

IMG-20221025-WA0000.jpg

Once fetal dna yaptirin bence direk amniyosentez isine girmeden. Bende yaptırdım fetal dna.. ikili riskli cikinca

Sonucumiz temiz geldi cok sukur
Nerede yaptırdınız acaba izmire gideçeğiö bende doktor da bilmiyor özel labv. Araştırıyorum ben.. İyi olan olsunda.. Çok üzüldüm ama yaş 39 benim. Zaten risk bekliyorduk ama bu kadar değildi

Nerede yaptırdınız acaba izmire gideçeğiö bende doktor da bilmiyor özel labv. Araştırıyorum ben.. İyi olan olsunda.. Çok üzüldüm ama yaş 39 benim. Zaten risk bekliyorduk ama bu kadar değildi
Genoks firmasinda yaptirdik hic caninizi sıkmayın cogu kisi yasiyor bunu bizde ende.kalinligi fazla cikinca risk yuksek cikti cok sukur bisey yk gen testi temiz geldi detaylidada ztn bebek normal herseyiyle

Çok büyük ihtimalle yaşımızda dolayı böyle çıkmıştır sonuç. Unutmayın bunlar sadece ve sadece tarama kesin sonuç değil. Ben bişey çıkacağını zannetmiyorum. Ama içiniz rahat olsun derseniz fetal dna testi verin. Çok zor beklemek biliyorum kafanızı bulandırmayın. Burda ikili testi riskli çıkıp diğer yaptırdığı testleri tertemiz çıkan çok. Benmde riskliydi ben 4lü taramayı ve ayrıntılıyı bekledim onda da risk olsaydı yine aldırmazdım ama fetal dna testi yapıcaktım. Ama çok şükür ki 4lü tarama ve ayrıntılı ultrasonda herşey gayet normal çıktı..

X