İnek sütü alerjisi tecrübeli anneler bakabilir mi ?

seyma1568

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2022
3
0
27
Merhaba arkadaşlar 60 günlük bebegim var. İlk cocugum dogdugu zaman yogun bakım da 18 gün kaldı bu süre boyunca emzirdim emzirirken karnı guruldaması olurdu hep sonra eve geldiği zaman malesef sütüm kesildi mama kullanmaya basladık mama kullanırken aptamil prosyno 1 günde en az 5-6 kez kaka yapardı bazen ishal bazen kabız oluyodu hiç kusması olmadı ama mamayı kullandıgımız günden beri burnunda hışıltılı - hırıltılı solunumu oldu ishal kabızlık sorunu da devam etti kakası da mukusluydu arada vücudu da kızarıyordu bu durumda tahlillerde çıkmasada inek sütü alerjisinden süphelendi doktoru ve mamayı değiştirdi sizin tecrübelerinize göre bu durum alerji olarak degerlendirilebilir mi ?? Sonra aptamil pregomin as ye geçtik ve bu kez kakasını günde 1 yada 2 kez yapmaya basladı sizce 2 aylık bi bebek için bu normal mi ? Bir de pregomin asnin kilo aldorma durumu nasıl acaba biliyormusunuz son olarak da inek sütü alerjisinde d vitamini - gaz ilacı vevprobiyotik olarak ne kullanılmalı

Tahlillerde cikmasa da alerjide tepki esastir. Alerji kaynakli ishal ya da kabizlik durumu olabilir. Muhtemelen inek sutu alerjisi soz konusu. Kaka sayisi azaldiysa bana gore iyi haber. D vitamini uzun sure devam. Probiyotik de onemli bagirsaklari toparlasin diye. Mama konusunda bilgim yok.

Tahlillerde cikmasa da alerjide tepki esastir. Alerji kaynakli ishal ya da kabizlik durumu olabilir. Muhtemelen inek sutu alerjisi soz konusu. Kaka sayisi azaldiysa bana gore iyi haber. D vitamini uzun sure devam. Probiyotik de onemli bagirsaklari toparlasin diye. Mama konusunda bilgim yok.
Teşekkür ederim yorumunuz için peki aynı durum sizde de var mı acaba probiyotik olarak ne kullanabiliriz bir de gaz ilacı olarak ne kullanılır

Benim ilk cocugum alerjikti. Her aşıdan sonra alerjisi siddetlendi ve yeni alerjiler gelistirdi. Hem deriden hem kandan alerji bakildi ama cikmadi. Diyetle nelere karsi alerjisi oldugunu benim tespit etmem gerekti. Ilk 4 ay sadece inek sutune alerjisi vardi. Aşıdan sonra yumurta alerjisi basladi. 6 ay asisindan sonra inanilmaz genis bir alerjisi vardi, neler neler perhiz ettim, bir kac gidayla beslendim sadece ama neye alerjisi oldugunu asla tespit edemedim. 1 yasindan sonra alerjisi bir miktar hafifledi. 14 aylikken detoksa basladik, 1 hafta sonunda alerjisi yuzde yetmis geriledi, ruya gibiydi.

Kilo alimi hep iyi bir bebek oldu. Bize neocate mama icin rapor cikarilmisti ama ben zorda kalmadan mama vermemeye kararliydim. Zaten bebegim de denemek icin verdigimde reddetti mamayi. Cig fasulye gibi kokuyordu, tadi kotuydu. Ciddi beslenme sorunu olmadigi icin bir daha hic mama vermedim. O yuzden mamanin kiloya etkisi nedir bilmiyorum.

Ben gaz icin biogaia kullandim ama fayda etmedi. Nurse harvey ve sab simplex icerigi hakkinda olumsuz seyler okumustum. Demir damlasi da alerji yapmisti. Ben yavrumun kivrandigini gorunce artik bir seyler denemeyi biraktim. Hic mudahale etmemek bize daha iyi gelmisti. Sadece diyet yaptim, emzirdim. Su an kizim 5 yasinda, boy kilo persentil %50, ustun zekali, hicbir saglik sorunu yok 🌱

Teşekkür ederim yorumunuz için peki aynı durum sizde de var mı acaba probiyotik olarak ne kullanabiliriz bir de gaz ilacı olarak ne kullanılır
Benim bebegimin de alerjisi vardi. Bagirsak tepkiliydu, kakada kan mukus vardi. 4 ay diyet yaptim. Simdi gecti cok sukur. Kucukken sab simplex vermisti doktor gaz ilaci olarak, bana ise yariyor gibi gelmedi. Alerji doktorumuzu 7. Ayda bulabildim, eger kaka duzelmezse probiyotik vericem demisti. Ek gida ile toprladik, probiyotik kullanmadim. Ilac ismi vermeyim doktorunuz onerir en dogrusu. Su anda siz diyet yapiyor musunuz? Mesela benim bebegim geceleri cok huzursuzdu. Sonradan anladim yedikleri dokunuyordu, bu yuzden kusuyoedu, reflusu vardi, sadece dik rahat ediyordu, gaz yapiyordu yediklerim.

Probiyotik olarak KLAİRE LABS. Biraz pahalı ama çok uzun süre gidiyor. Biz alerjiyi onunla bitirdik. İnstagram da nutrivitas tarzı bi sayfası var unuttum adını telefonla görüşün net bilgi alırsınız. Dünyanın en iyi probiyotik markası buymuş. 1 yıl bitti hala şişede var öyle diyim.
Dvit ocean kullanın. Birde Facebook ta süt alerjisi bağırsak tepkili bebekler (proktokolit) sayfası var. Oraya girin postlatı okuyun sonra siz post açın. Atike hanım vardı falan. Uzmanlar da var. Sizi güzel yönlendirirler

X