İngiliz aşçının Mc Donald's'a açtığı dava sonuçlandı: Hamburgerlerin içindeki 'et' hayvansal yağ ham

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, tüketim kültürünün en büyük simgelerinden biri olan McDonald’s'a karşı açtığı davayı kazandı. Oliver'ın kazandığı davayla, McDonald’s hamburgerlerinin içindeki "et"in, hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan oluştuğu kanıtlamış oldu.

Capture.JPG

Pazar, 15 Ocak 2017 15:05

Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, McDonald’s hamburgerlerinin içindeki "et"in, hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan oluştuğu defalarca açıklamıştı.

Oliver, bu iddiayla kapitalist dünyanın en büyük simgelerinden biri olan McDonald’s'a karşı açtığı davayı kazandı.

Sağlıkaktüel'de yer alan habere göre, Oliver kazandığı davayla, McDonald’s fast food zincirinin gerçek et yerine, kasaplık hayvanın kesiminden geriye kalan et, tendon, yağ ve bağ doku karışımından oluşan macun kıvamındaki bir hamur ile amonyak kullandığını kanıtlamış oldu.

İngiliz aşçı ve televizyon programcısı Jamie Oliver, hamburger ve kızarmış tavukların (nugget) lezzetinin ardındaki ürkütücü gerçekleri ortaya çıkardı. Jamie Oliver’ın ifadesiyle, McDonald’s restoranlarında servis edilen ürünler, besin olarak tanımlanamaz.
http://haber.sol.org.tr/dunya/ingil...andi-hamburgerlerin-icindeki-et-hayvansal-yag

Yani türkçesi yağ var et yok
beynimiz kandırılıyor kimyasallarla , yinede yemeye devam edilecek

Amaan Big Mac, McChicken falan seviyorum ben napayım kardeş.

ahah ye ye :KK53: bizim medya altın bulmuş gibi servis yapıyor da akşam yemeklerine dökdükleri kırmızı biberlerin içindeki kiremit tozunu ve sabah yedikleri peynirin içindeki kireçi görmüyorlar minnoşlar <3

ahah ye ye :KK53: bizim medya altın bulmuş gibi servis yapıyor da akşam yemeklerine dökdükleri kırmızı biberlerin içindeki kiremit tozunu ve sabah yedikleri peynirin içindeki kireçi görmüyorlar minnoşlar <3
Aman ofis hangi aldığımız, yediğimiz sağlıklı? Etler antibiyotikli, hormonlu, market alışverişlerinde tıka basa katkı malzemesi yiyoruz, zeytinler boyalı...

Yani napayım nuggeta ibik koyuyorlarsa :KK70: Yiyorum gidiyor, beni bunlarla vazgeçiremezler :KK70:

Ee şu bi ara nette dönen hayvanları tüm tüm macun kıvamına getirdikleri video ne oldu peki? Eşek at inek :KK70: üff bunu yemiyorum ama yediğim bir sürü şeyin içinde neler neler var Allah bilir..

Zaten mc ve diğer meşhur markalarla ilgili yıllardır birsürü iddaa ortaya atıldı. Hepside doğru çıktı. Sonuç değişmedi ama hala bütün restoranları tıklım tıklım. İnsanlar bile isteye yiyorlar bence

X