interneten parfüm alisverisi

bade_22

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2015
210
54
36
Kizlar ben interneten parfüm alisverisi konusunda biraz önyargiliydim.
Iki gün önce bir arkadasimizin actigi konuyu görünce bir göz attim. Bu parfümlerin ikinci kalite ürün oldugu icin indirimli oldugunu filan okuyunca sevindim. Dedim nolcak bundan sonra bende internete alisveris yaparim. Birde site buldum bazi parfümlerleri inanilmaz indirimli satiyorlar. Fiyatlari görünce ellim ayagim titredi :)
Tabi her Parfüm süper indirimli satilmiyor ama cidden arada baya fark var.

Ellerinde her markanin her parfümünün bulunmadigi dikkatimi cekti.Buda bana cok mantikli geldi.
Sonra yinede huyum kurusun internete bir arastirdim. Alisveris yapanlarin yorumlarina filan bir göz attim. Cogu kisi parfümlerin sisesinin orjinal oldugunu, en azindan öyle göründügünü, kokularin ayni oldugunu yazmis. Ama malesef kalicilik konusunda hepsi hem fikir parfümler 1-2 saat icinde ucup gidiyor.
Dedim herhalde 2. kalite ürün oldugu icin olabilir sonucta sise ve koku aynismis. Olmasa iki saate bir bizde parfümü yeniliriz.

Sonra bir haber gördüm. Dagitimcilar bu mallari resmi ithalatçının dışında, başka bir kanal ile ülkeye getiriyormus. Veya satilmayan ürünler, alan satici (büyük bir parfümeri) tarafindan üreticinin bilgisi ve istegi disinda 3. bir sahisa yani gri pazara satiyor. Bu kisilerde Parfümleri degerinin altinda satiyorlar. Tabiki ürünü marka distribütöründen temin eden satici ellindeki fazla ürünü 3. Bir kisiye satiyorsa bu ürün orjinal oluyor yanliz alan 3. sahis bunu garanti edemiyor cünkü adamin ellinde kalmis olan ürün bozuk olabilir veya son kullanim tarihi gecmis olabilir.

Veya farkli bir ülkeye icin hazirlanmis malida ülkeye sokabiliyorlarmis.

Okadar cok ihtimal varki.
ürün orjinal olabilir,2. kalite olabilir, bozuk olabilir, yanlis karisim olabilir, son kullanim tarihi gecmis olabilir, icerisinde bulunmamasi gereken bir madde bulunabilir, yada icerigi eksik olabilir ve son olarakta ürün sahte olabilir. Yani baya riskli.

Zaten bu konuda önyargiliydim nasil oluyorda bir ürünü yari fiyatina hata bazen yari fiyatininda altinda satabiliyorlar aklim almiyordu. Tabi Magzdaki ürünlerin kira yüksek gider vs. dan dolayi daha pahaliya satildigini düsünmek mantikli. Ama bukadar fark olabilirmi? Zaten olsa bile Marka sahibi buna izin vermez.
Ürüne bictigi bir deger ver. Tabi douglas gibi internet sitelerinden alisveris yaparim ama diyer yerlerde alisveris yapmaya cesaret edemiyorum. Tamam indirimli olabilir bu ürünler ama sahteyse yada kullanilmicak durumda yanlis üretim bir ürünse sagligada zararli. Bence dolma parfüm kullanmak bu durumda daha mantikli. Ben indirimleri takip edin derim yada Freeshoptan alin. Ben öyle yapiyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…