İnternetten Tanışma ve Uzak Mesafe İlişkisi...

_kybele_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
537
373
33
Öncelikle her şeyi ayrıntılı yazacağım sabırla okuyanlara teşekkür ederim.
Yaklaşık 4 yıl önce internetten bir oyuna başladım. Sürekli aynı kişiyle oynadım ama hiç konuşmadan. (2 ay kadar konuşmadık) Daha sonra konuşmaya başladık ve sohbetimiz ilerledi. Bir süre sonra ben onun şehrine gittim. 2-3 saat kadar görüştük ama yanındayken gerçekten çok sıkıldım ve kaçmak için bahane aradım. Sonra zaman geçti. Konuşmalar sıklaştı ve özel sorular sorulmaya başlandı etkilendiğimi hissediyordum ama aramızda özel bir arkadaşlık vardı ve buna zarar gelsin istemiyordum. Bir şey alacağı zaman resim atar, arar, konuşurduk. Hatta geceden sabaha konuşur ve sürekli yazışırdık. Bişey görünce ilk birbirimizle paylaşırdık. Sonra benim hayatıma biri girmeye çalıştı Ve o dönem karşımdaki kişiye dank etti kıskandığını farketti duygularından bahsetti. Bir zaman sonra başladık bir ilişkiye uzak mesafe ilişkisiydi ama her şey mükemmel gidiyordu. Bu dönemde işsiz kaldık, parasız kaldık, göz yaşlarımı silip sadece onun telefonlarını açtım. (İlişkiye başlarken ikimizde evliliğe inanmayan insanlardık.) Neyse böyle böyle 14-15 ay geçti. Eylülden itibaren iki işte birden çalışıyor 7 gün ve yüksek lisans yapmaya başladı. Burdan sonra yogunluktan (gerçekten yogundu) ben sesini duyamadığım zamanlar hırçınlaştım ve sanırım sorun çıkardım (ama hiç kavga etmedik ben özlediğimi söyledim o dikkat edeceğini söyledi) En son artık o kadar özledim ki zaten benimkende yoksun gibisinden ek iş ve yüksek lisans bitince ben artık bende yokum dedim. İlk başta inanmadı, kabul etmedi. Sonra aramaları açmayınca ciddi olduğumu anladı. Konuşmaya çalıştı, özlediğini söyledi. Bir gün twittera bir twıt attım altına uçak bileti fotosu atmış. Aradım gelmeyeceğimi söyledim. Ertesi güne bileti değiştirmiş. İyi gelecek dedi. Gittim üç gün yanında kaldım. İlk iki gün çok kararlıydım gece dua ettim bir işaret diye ne yapmalıyım bilmiyorum.
Bu arada birlikte olduğum kişi kızlar için bişeyler yapacak biri değil, bu bilet alması falan kendi de şaşırıyor. Giden birini hayatında tutmaya çalışmışlığı da yokmuş.
O gece sabaha karşı rüyamda onun başka biriyle evlendiğini görerek uyandım ve nefes alamadığımı hissettim. Hemen aradım akşam konuşalım diye. (Bu arada ordayken gerçekten yoğunluğuna şahit oldum.) Akşam konuşurken her sorumu cevapladı. Evet onda değerli olduğumu, beni kaybetmek istemediğini gördüm. Peki arkadaş olarak devam etseydik dedim? Arkadaşlığımızı çok sevdiğini, sevgiliyken de bunu canlı tutmak istediğini ama yanlış mı yaptıgı konusunda kafası karışık olduğunu farkettim. Ben ona ayrılırken bu ilişki bunu haketmedi demiştim o cümleme çok üzülmüş. Konuştuk son zamanlarda ona çok kızdığımı söyledi bundan ötürü tedirginim dedi düşündüm haklıydı ve dikkat etmeye karar verdim. Konuşmanın özetine gelecek olursak evliliği hiç düşünmüyor ama benim diğerleriyle kıyaslanmayacak kadar farklı olduğumu söylüyor. Ben o gün onu çok sevdiğimi ve kaybetmek istemediğimi anladım. Şehrime geri döndüğümde her şey normale dönmüş gibiydi. Şu an daha iyiyiz ama ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Sandığımdan, tahminimden de çok seviyorum. Ve sanırım o da sandığımdan çok seviyor. Yanındayken çok sevince saçmalıyorum dedim gözlerme bakarak bende dedi. Gözlerinin dolduğunu gördüm.
Şimdi gelelim kafamdaki soruya; o doğru kişi mi? İçime sonunda onunla evlenecekmişim gibi doğuyor ama... Bilmiyorum. Sanırım bu ilişkiyle ilgili iyi şeyler duymaya ihtiyacım var.

Bu arada canım, cicim, aşkım bitanemli bi ilişkimiz yok. Ama çok daha değerlisi var gibi hissediyorum.

Oncelikle uzaktan mesafeli bi iliski yasamis biri olarak soyluyorum .. zor bi surec en uzuntulu gunlerinde en mutlu gunlerinde yaninda olamiyor .. .. benimki de evlilige karsi y.disinda yasayan yogun bi is hayati ve sosyal hayati olan bi adamdi bu mesafeden dolayi bitirme karari aldik cunku vakit ayiramaz olmustuk telefonla konusma msjlasma yetmiyordu artik .. ayrildik 3 gun sonra yanima turkiyeye geldi dedi ki bu uzakligi boyle cozemeyiz ayrilik en kolayi evlenelim bitsin bu mesafeler dedi .. 3 yildir da evliyiz .. anlamadigim senin ki evlilik istemiyor ayrilmakta istemiyor .. uzaktan uzaga nereye kadar ??? Onu gectim sen nereye kdar

Oncelikle uzaktan mesafeli bi iliski yasamis biri olarak soyluyorum .. zor bi surec en uzuntulu gunlerinde en mutlu gunlerinde yaninda olamiyor .. .. benimki de evlilige karsi y.disinda yasayan yogun bi is hayati ve sosyal hayati olan bi adamdi bu mesafeden dolayi bitirme karari aldik cunku vakit ayiramaz olmustuk telefonla konusma msjlasma yetmiyordu artik .. ayrildik 3 gun sonra yanima turkiyeye geldi dedi ki bu uzakligi boyle cozemeyiz ayrilik en kolayi evlenelim bitsin bu mesafeler dedi .. 3 yildir da evliyiz .. anlamadigim senin ki evlilik istemiyor ayrilmakta istemiyor .. uzaktan uzaga nereye kadar ??? Onu gectim sen nereye kdar
Evlilik konusunda aslında inandırılmaya ihtiyacı var. Mutsuz bir evliliğin çocugu, bütün akrabaları boşanmış. Bir tane evli teyzesi var o da boşanmadan dönmüş. Benimki biraz benden tepki bekliyor. Bir de param yok modunda. Bu arada işi, kazancı fena değil. Neyse böyle işte. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Uzak mesafe ilişki zordur insan hırçınlaşır ister istemez. Bir araya gelmek için bor planinizolmalı bu özlemin bitmesi için. Evlilik vs. Artık nasıl yasamak isterseniz o da size kalmış tabi.
Illa herkesin ilişkisi askimli canimli olacak diye bisey yok ayrica😊

Evlilik konusunda aslında inandırılmaya ihtiyacı var. Mutsuz bir evliliğin çocugu, bütün akrabaları boşanmış. Bir tane evli teyzesi var o da boşanmadan dönmüş. Benimki biraz benden tepki bekliyor. Bir de param yok modunda. Bu arada işi, kazancı fena değil. Neyse böyle işte. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Bilemedim karar senin ama istedikten sonra herseyin cozumu bulunuyor ... Sen onu istiyormusn gercekten bununla ben bi omur yasarim diyormusun mesela bunlari dusun belki oda bunlari dusugundugu icin evlilige sicak bakmiyordur

Bilemedim karar senin ama istedikten sonra herseyin cozumu bulunuyor ... Sen onu istiyormusn gercekten bununla ben bi omur yasarim diyormusun mesela bunlari dusun belki oda bunlari dusugundugu icin evlilige sicak bakmiyordur
O bizim için daha fazla uğraşıyor bunun farkındayım ben dile getiriyorum sadece o içinde yaşıyor daha çok. Ve o alttan almasaydı bu ilişki çoktan biterdi. O bana umut vermeden yaşamaya çalışıyor. Onun şehrine gitmem için ığraşıyor (iş olarak) sonrasını bilmiyorum.

Uzak mesafe ilişki zordur insan hırçınlaşır ister istemez. Bir araya gelmek için bor planinizolmalı bu özlemin bitmesi için. Evlilik vs. Artık nasıl yasamak isterseniz o da size kalmış tabi.
Illa herkesin ilişkisi askimli canimli olacak diye bisey yok ayrica😊
Maalesef. Bir de gün geçtikçe onu daha çok benimsediğimi farkettim.

Ya açıkçası savaşmak istiyorum. Sürekli istanbulda iş bakıyorum. Bulduğum an gitmeyi düşünüyorum.

Hayatınızı değiştirmeden önce çok düşünün ama. Bir anda oyle kalkıp gitmeyin. Hele hele istanbul gibi bir yere

Hayatınızı değiştirmeden önce çok düşünün ama. Bir anda oyle kalkıp gitmeyin. Hele hele istanbul gibi bir yere
İnanın ani alınmış bir karar değil. Ondan öncesinde de vardı bu isteğim. İzmirde yaşıyorum ve iş konusu çok kısır.

X