İş yeri.. normal sizce ?

Sadece program degilki kadinin yaptigi islerin hepsini bende yapcakmisim ama kadin olmaz diyor baska birsey demiyor.. programi 100% kendisi biliyormus ama mudurum bana sef gosterecek dedi.. Bu kadinda diyorki sef sadece yarisini biliyor, nasil olacak bilmiyorum diyor..

Ayrica dun biri aradi kadina diyorumki siz biliyormusunuz ? bana hayir diyor bugunde diyorki sana yalan soyledim seni yanlis o isi bilmeyen kisiye yonlendirdim.. aslinda ben yapacaktim o isi diyor.. resmen sabote etmis..

Ya aslinda hersey ortada benim motivasyonumu bitirmeye calisiyor birsey soruyorum cevap bilmiyorumki - bilmem- anlamiyorumki halbuki biliyor hepsini

siz cok meslekte yenisiniz,
ama sekreterler, ozellikle kamu kurumlarinda, genelde boyle cok gucludurler,
herkesin her seyini bildikleri icin, ve de bir cok kurali diger calisanlardan daha iyi bildikleri icin, kisaca arkalari saglamdir diyelim.

Siz su durumda, o kadindan size fayda yok bunu bilin. Ya kendi kendinize cabalayarak ogrenin, ya da egitim talep edin.
Diger yapamadiginiz seyler icin de cok kendinizi uzmeyin, yenisiniz, hata da yapabilirsiniz, onemli olan sizin suan kendinizi gelistirmeniz, hata yapsaniz bile bu hatalardan bir seyler ogrenip bir daha tekrarlamamaniz. Yoksa su an su kosullarda kimse sizden hatasiz dort dortluk is beklemez, bekleyemez de zaten. O yuzden cok stres yapmayin.

Kadinla da cok muhatap olmayin bence.
Belki kendince hakli sebepleri vardir bu sekilde bir tavir almasinda. Mudur de bu is boyle olacaktir diyemedigine gore.

Gören de programı kadın yazdı sanar yemin ediyorum. Açin programı, üretici firmayi bulun, eğitim talep edin... Deneyin en azindan... Kadını daha da güclendirmeyin.

Durumu kişisel algılamayın. Belli ki bir önceki sekretere durduk yerde part time teklif edilip istifaya zorlanmasına sinirlenmiş. Haklı ama tepkisi yanlış.
Sizlik bir şey yok. Size işi göstermek zorunda. Müdürünü dinlemek zorunda. Müdür sözünü geçiremiyorsa o düşünsün..

X