Premature Bebekler Işitme testinden gecemedik

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Ebru_007

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
5
2
29
Merhabalar kızım anne karnında beslenmeyi kesmiş bu yüzden 36 haftalikken sancim geldi ve sezeryanla 2.260gram olarak doğdu kuvoze girmedi çünkü doğduğunda aktif Bi bebekti ama işitme testinden 4kez gecemedi ve tıpa sevk edildik internetten okuduğum kadarıyla olması gereken hicbisey olmadı toksoplazma testinden yaptırdım negatif çıktı hiç Bi problem yaşamadım hamileligimde ocağın 8inde klinik abr testi yapılacakmış yüksek sese hiç tepkisi yok abr testinden de sağ kulakta biraz ilerleme var ama sol kulakta hiç yok acaba Bi yerlerde biseyi birazda olsa duyuyor mudur içim içimi yiyor günler geçmek bilmiyor sonuç ne olacak gerçekten beni duymuyor mu DİE böle bisey yaşayan oldu mu acaba hiç sonradan testten gecen felan şuanda 4.ayina girecek ve 7kilo gelişiminde çok iyi ama tek sıkıntı işte işitme den geçemiyor karşısında konuştuğumda gülüyor kendi kendine mirildaniyor sanki cevabı vermeye çalışır gibi

Ben 38 de doğum yaptım ilkinde geçemedi ikincide geçti sezeryan doğumda su kaçabiliyor dedi doktor bide sizin erken doğmuş ya ikisiyle alakalı olabilir. Allah şifa versin.

Ayrı Bi cihazlarda bakıldı üniversitede.. sanırım sıvı varmı diye bakıldı sıvı yok kulakta demişti yanındaki hemşireye odyolog hiç tepki yok yüksek ses hala bende anlamış değilim kafam allak bullak artk

Sakin olun, sizi görmeden sesinize tepki veriyor mu, sanırım siz o noktayı geçmişsiniz gerçi.
Duymuyorsa bile bu dünyanın sonu değil çeşitli cihazlarla duyma sağlanabiliyor, işitme yokluğunun erken teşhisi mucize yaratıyor, inşallah testler yanılır ama çözüm aramaya başlamak için vakit kaybetmeyin

Sakin olun, sizi görmeden sesinize tepki veriyor mu, sanırım siz o noktayı geçmişsiniz gerçi.
Duymuyorsa bile bu dünyanın sonu değil çeşitli cihazlarla duyma sağlanabiliyor, işitme yokluğunun erken teşhisi mucize yaratıyor, inşallah testler yanılır ama çözüm aramaya başlamak için vakit kaybetmeyin

Erken doğduğu için ayına göre hareketleri 1ay geriden geliyor yani göz takibi felan yeni yeni başladı uzak mesafeden konuştuğumda gülüyor farkettiginde.. ama doktor bunun agiiz hareketini gördüğü için tepki verdiğini söyledi..ani kapı çarpmasına yada ani Bi alkış sesi yaptığımda tepki hala yok ama bazen ani Bi seste uyurken irkilebiliyor ama onu duyduğu için mi yoksa o an uykuda Bi refleks mi onu emin olamıyorum tabiki erken teşhis çok çok önemli şuan herseyin başındayız Rabbım dermansız dert vermesin tek imkanlar olduğu müddetçe Rabbım ol dediği müddetçe hersey olur inşallah Bi şekilde cihazla bile olacaksa duysun tek yavrum

Merhabalar kızım anne karnında beslenmeyi kesmiş bu yüzden 36 haftalikken sancim geldi ve sezeryanla 2.260gram olarak doğdu kuvoze girmedi çünkü doğduğunda aktif Bi bebekti ama işitme testinden 4kez gecemedi ve tıpa sevk edildik internetten okuduğum kadarıyla olması gereken hicbisey olmadı toksoplazma testinden yaptırdım negatif çıktı hiç Bi problem yaşamadım hamileligimde ocağın 8inde klinik abr testi yapılacakmış yüksek sese hiç tepkisi yok abr testinden de sağ kulakta biraz ilerleme var ama sol kulakta hiç yok acaba Bi yerlerde biseyi birazda olsa duyuyor mudur içim içimi yiyor günler geçmek bilmiyor sonuç ne olacak gerçekten beni duymuyor mu DİE böle bisey yaşayan oldu mu acaba hiç sonradan testten gecen felan şuanda 4.ayina girecek ve 7kilo gelişiminde çok iyi ama tek sıkıntı işte işitme den geçemiyor karşısında konuştuğumda gülüyor kendi kendine mirildaniyor sanki cevabı vermeye çalışır gibi
Merhaba, aynı süreçleri yaşıyoruz. 36 da 2300 doğdu kızı.
merhaba. Aynı süreçten geçiyoruz. 36 hafta 2300 doğdu kızım. 4 kere sağ kulaktan kaldı. 4. Aya kadar devam edeceğiz dediler testi tekrarlamaya şuan 2 aylık. Merak ettim sizin süreciniz nasıl devam etti?

X