İştahsız bebek

biz aylarca iştahsızlıkla uğraştık, yanlış anlamayın sizin çocuğunuz bana iştahsız gelmedi, bir gün boyunca zorla verdiğimiz 3 çorba kaşığı yoğurt ile günü bitirdiğimiz günler oldu, 14 aylıkken 8900 grama kadar düştü, sadece anne sütü alıyordu o da belli ki yetmiyordu. iştahsızlık böyle birşey.

salgının ilk aylarıydı, doktora götürmedik, keşke götürseymişiz, b12 vitamini çok düşükmüş, demiri düşükmüş, bunları takviye edince düzeldi, hala zayıf ama en azından tadına bakıyor. Tadına baktığında bir lokma yedi diye mutlu oluyoruz hala. O kabus günlerden sonra yarım kase çorba içtiğinde bayram ediyoruz, yukarıda birisi güzelce özetlemiş, lütfen onun tavsiyelerine uyun. Karmaşık tabakları sevmiyorlar, bir veya iki çeşit besin ve küçük porsiyonlarda. Gözü korkmasın, başardım hissi oluşsun. Çaresizlikten yer sofrasını bile denedik, yer sofrasında yiyeceklere erişimini sağladık, bizimle beraber yemeye başladı, şimdi tekrar masaya geçtik ama yer sofrası işe yaramıştı, özel sini falan almıştık

Merhaba benimde 20 aylık kızım çok iştahsız son 2 aydan beri yemiyor ve 8 buçuk kilo doktor dişlerden dedi bi de kulakta sıvı birikmesi olmuş ondan olabilir dedi sadece biberonla yiyor zaten kaşıkla yutmuyor gitgide zayıflıyor gece uykuda yediğiyle duruyor gün boyu 😔 böyle giderse burundan sondayla besleriz dedi dr ya da midesine delik açarız Allah muhafaza :KK43: çok üzgünüm.. 4 aylıkken kalp ameliyatı olmuştu o dönemde 6 ay burundan beslemiştim solunum sıkıntısı vardı diye

X