İstanbulda Pedodonti (çocuk diş hekimi) tavsiyesi..

zuzuipek

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
1.447
1.856
Merhabalar,

9 yaşındaki kızım için acilen diş hekimi tavsiyesine ihtiyacım var. 5 yaşındayken özel bir diş hastanesinde çürüğe müdahale
yapılacakken lokal anestezi uygulanınca havale geçirdi ölümden döndü. İşlem yapılamadan kaldı. Lokal anestezi ilacına alerjisi var mı diye test yaptırdık
sonucunda kesinlik yok. Sonrasında da hangi doktora bu olayı anlatsak risk almak istemedi ve genel anestezi gerekli diyorlar. Biz de hep ya orada da bir şeyler
ters giderse diye korktuğumuzdan ertelemek durumunda kaldık. Ancak şu an acil işlemler yapılıp müdahale edilmesi lazım. Daha önce genel anestezi ile diş yaptıran tavsiye ve moral verecek olan varsa yardımlarınızı rica ediyorum..

Merhabalar, nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama Şişli’de ortopedo ağız ve diş kliniği var, Nadya hanım. Çok özenli ve nazik bir hekimdir. 7 yaşında oğlum var, 3 yaşından beri götürüyorum. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadık.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ancak klasik bir muayenehane ya da klinikte halledilecek bir işimiz yok tam teçhizatlı bir hastanede tecrübeli dr ve anestezi uzmanları ile yapılması lazım. Gittiğimiz bütün diş hekimleri aynı şeyi söyledi.

Geçmiş olsun sanırım sedasyon uygulanarakta tedavi edilebilir
Sedasyon uygulayan kapsamlı dış hastaneleri vardır
Ben google da aratarak buldum mesela sizde arayıp danisabilirsiniz

Merhaba ben de iyi bir pedodontist arıyorum kızım dişçiden çok korkuyor daha önce genel anestezi altında dolgu yaptırdık. Ancak dolguları aradan birkaç ay geçince düştü. Diğer çocuklarımın dişlerini başka doktora yaptırmıştık ama onların dolgularında bir düşme olmamıştı. Bu olayın dişçiden en çok korkan kızımın başına gelmiş olması gerçekten çok üzücü.aman ha diyeyim doktorunuzu iyi seçin eli de işine yatkın olsun.Biz Sevil Akgül’e gitmiştik.Kendisi İstanbul smile centerda pedodonti uzmanı. piyasanın çok üstünde fiyat ödedik ve şu an tekrar kızım anestezi almak zorunda dolguları düştüğü için. Ne yapacağım bilmiyorum çok mağdurum.

Merhabalar, kimse yorum yazmamış mı. Acaba bulanildiniz mi Pedodontist bulanildiniz mi. Benim de aynı sorunum var kızımla.

Merhaba evet ameliyat oldu kızım şükürler olsun Rabbim korktuguma ugratmadi çok rahat atlattık..İstanbul Medipol Bağcılar ünv.hastanesinde oldu...Kesinlikle tavsiye ederim..Fiyatları biraz pahalı ama güvenli eller..Allah sizin kızınıza da şifa versin...

X