Söz Kesimi İsteme ve söz bir arada...

Arkarian

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
196
113
Merhaba herkese,
10 gün sonra isteme ve söz bir arada olacak ve işin kötüsü hiçbir şey bilmiyorum. Zaten memleketten uzakta çalışıyorum ve sevgilim de benimle aynı şehirde yaşıyor. Aileler bizden uzakta ve farklı şehirdeler. Hepimiz ayrı yerlerdeyiz anlayacağınız. Şimdi bizim orada nişan yerine 'Tatlı yeme' derler. Tatlısı yendi dediklerinde bir kız sözlenmiş demektir. İlk başta isteme olur söz kesilir yüzük takılır yani. Orada bir ağız tatlısı yenilir. Tatlı dedikleri de baklavadır. Sonrasında bir kafe ya da tatlıcı gibi bir yer tutulur eş dost akraba çağırılır onlara da tatlı verilir. Ayrıca bir nişan töreni olmaz. Her yerin adeti farklı tabi ve kimisi masalar hazırlıyor çeşitli konseptler filan. Benim de iyice kafam karıştı. İsteme ve sözde böyle bir masa hazırlamalı mıyım? Yani zaten börekler çay yanına verilebilecek hamur işleri olacak ama konseptli masa olarak hazırlamam gerekir mi? Çoook teşekkürler şimdiden.

ayrıca kafe tutuluyorsa orada zaten sizi oturacağınız masanın üzerine mum, çiçek vs gibi süslemeler yapılır. pasta kesiliyorsa pasta da bu masaya konulur. yüzükler bu masa başında kesilir. ayrıca ne konseptli masası?

Şimdiden hayırlı olsun. Iki tarafın ailesi de eğer daha çok sadelikten örf adetten yanaysa dediginiz gibi adetleriniz neyse onu yaparsınız. Ama içinizde bir heves olur masa süslemek çeşitli hediyelikler vs dağıtmak gibi o zaman çok büyük olmayan ufak bir masa organize edebilirsiniz.ve illâ da konsepti olması da gerekmez son zamanlarda çok gösterişli masalar oluyor bunun yerine mekanımız cafe gibi küçük bir yerse önünde misafirlerinizle fotoğraf çektirip yuzuklerinizin kesildiğinde şık durması acısından hazirlaya bilirsiniz tamamen sizin zevkinize kalmis.kıyafetinizle uygun renkte olan şık bir çiçek isteme çikolatanız hatıra olarak dağıtmak istediğiniz bi sabun koku magnet olabilir. 2 3 çeşit ikramlık olabilir. Limonata vs gibi içecekler olabilir karton bardaklar ve peçeteler konabilir masaya ama illa da konsept olmamasına gerek yok kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz öyle yapın. Iki aile de şehir dışından gelecekse belki bir yemek yenip sonra söz merasimine geçilebilir.umarim herşey gönlünüzce olur

X