İstiğfar 🌸

HayrunnNisa

🍂
Üyelik İptali
Pro Üye
21 Ekim 2021
79
70
Herkesin kendine ait bir dua konusu var bende kendime konu açmak istedim tabi ki banada katılmak isteyen olursa katilabilir

Günlük mutlaka değişmez evrad'larim istiğfar ve salavati Şerif(Salati Tuncina🌺) en az 100 er adet

☘ Zira hadiste, Devam edilen günah küçülmez tövbe edilen günah da büyümez


☘ İbadetin mânâsı şudur ki; dergâh-ı İlâhîde abd, kendi kusurunu ve acz ve fakrını görüp kemal-i Rububiyetin ve kudret-i Samedaniyenin ve rahmet-i İlâhiyenin önünde hayret ve muhabbetle secde etmektir.

(Bediuzzaman Said Nursi Hazretleri🌸)

🌸 Makbul bir duânın şartlarından biri de istiğfardır.

Genellikle okuduğum İstiğfar duası


Estağfirullah el-Azim el-Kerim ellezi la ilahe illahüvel hayyül kayyumu ve etübü ileyhi subhanehu"

(İsteyen kısa şekliyle de okuyabilir herseyden önce kusurumuzu bilmek bile bir tovbedir)

Manası:

"Azamet ve Kerem sahibi olan Azîm, Kerîm, kendisinden başka ilâh olmayan, ezelî ve ebedî hayat sahibi olan Hayy ve her şeyi ayakta tutan Kayyûm olan Allah'dan mağfiret diliyor ve tevbe ediyorum. O bütün ayıp, kusur ve kötülüklerden münezzeh olan Sübhan'dır."

Salati Tuncina

Allâahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâali vel âfât, ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemî’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ indeke a’ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât, min cemî’il hayrâti fi’l hayâti ve ba’del memâat, inneke alâ külli şey’in kadîr.

Anlamı:

Allahım! Efendimiz Hz. Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ve onun Ehl-i Beyt’ine salât eyle. Bu salâvat o derece ve mertebede olsun ki; onun vesilesiyle bizi, bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın… İhtiyaçlarımızı tamamını göndereceğin… Günahlarımızdan külliyen temizleyeceğin… Nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin… Hayatta ve ölümden sonra, gâyelerin en sonuna/bütün hayırların sonucuna ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak ki Sen, her şeye kadirsin.

Rabbım tüm gunahlarimizi affetsin ve dualarimizi kabul etsin amin.
 
Son düzenleme: