isyerinde çok konuşan oda arkadaşı

Kızlar çok büyük dert değil ama benim baya hayatımı etkilemeye başladı. Kamuda çalışıyorum bir odada iki bayanız. Odadaki diğer bayan arkadaşımın yanına diğer bı bayan arkadaş geliyo sabah 8den 9 a fix bizim odada ve o kadar çok konusuyorlar ki anlatamam. Her gün yanımdaki arkadaşın her öğün diyette ne yediği kocasıyla ne konuştuğu ailevi sorunları kaynana sorunlarını dinlemekten yıldım. Ne iş yapabiliyorum ne konsantre olabiliyorum. Bu böyle gün içinde devam ediyor yanına kim gelse virgüllu hiç noktası olmayan detaylı uzun uzun konuşmalar. Cidden akşam eve bı gidiyorum kafam kazan gibi. Gidebileceğim başka oda yok. Boş oda yok. Yer degisecek.kimse yok geri kalan erkek çalışanlar durumun farkında kimse gelmez bizim odaya. Bu kadına desem ki biraz sessiz mi olsak falan düşman olur bana .kinci acayip ama aynı işi yapiyoruz. el imdat ya
.

Açıkça konuşurdum oda arkadaşımla tekken.
Eğer çeki düzen vermezse müdürüme söylerdim.

Çok kötü bir durum Allah kurtarsın. Aynı durum daha önceden beraber çalıştığım kadının başında var ortağı kadın geçen fafta beni aradı resmen marmarayda ağladı çok üzüldüm. Herşeyi anlatıyor çok yoruldum dinlemekten diyor sanki bitek onun derdi var bizim hiç yok düyor. Anlatırken bende ağlicaktım resmen arkadaşın haline ki kolay kolay sıkıntı yapan biri değildir.

Ya kendiniz dogru bir usluple uyaracaksınız ya da mudurunuze soyleceksiniz, performansımın dusmesine neden oluyor diye. Ben olsam ilk kendisine soylerdim baktım anlamıyor laftan idareye bildirirdim.

Bence 80 kişilik ofiste ortam gürültüsünden konuşulanlar pek anlaşılmaz ama 7 kişide her şey çok nettir. Bir de merakımı mazur görün, hangi isi yapıyordunuz?

Mühendisim.
Evet konuşulanlar anlaşılmıyordu ve hep çok iş vardı lak lak yapacak vakti yoktu kimsenin klasik özel sektör. Herkes işinde gücündeydi.

Canım benim de isim yaptigim iş gereği konsantre bir şekilde çalışmam gereken bir iş ve odada 3 kişiyiz.
Herkesin büyük kulakligi var. Yuvarlak olanlardan. Kalitelileri asla ses geçirmiyor. Çok az ya da.
Öncelikle kibarca uyarın. Misafiri yokken. Sizden büyükse, X Abla yani doyleyip söylemekte çok kararsızım, sizi kırmak da istemiyorum ama arkadaşınla başka yerde sohbet edebilir misiniz? " Kesinlikle bozulacaktır. Ama bunu söylerken de o kadına düşmanlık etme. Kek yap. Yani hem gönlünü al hem de kibarca uyar.

X