Buharlı Ütüler İyi Ütü

Bu daha mantıklı. Ben de düşünüyorum kurutma makinası. Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama görünce sorayım dedim hangi marka ve model kullanıyorsun?

Model bilmiyorum
Arçelik vardı şimdi de var aynısı piyasada fiyat 1000 tl altı

Ben yeni Bosch aldım onda da çok çeşit var ben yeni seri aldım ilerleyen dönemde uzun ömürlü olsun diye

Kullanımı kolay makinem de aynı programdan çıkanı üsttekine aynı programa atıyorum

Çok pratik oldu

philips azur GC4870-22 modelini kullanıyorum 3 buçuk yıl oldu alalı, hala kazık gibi kamuflajları bile kolaylıkla ütülüyorum, çok memnunum. bu modeli kullanan kimi gorduysem herkes ayni sekilde memnun.

Simdi baktim benim utum de sanirim dediginiz model. Ben cok pismanim aldigima hic memnun degilim.. Daha once tefalin en dandik modellerinden birini kullaniyordum o bile bundan bin kat iyidir.. tshirt utulerken bile hem onden hem arkadan utulemem gerekiyor acmiyor yeterince kirisikliklari.. buharli kullanmama ragmen cok kotu geldi bana.. ben mi kullanmayi bilemedim acaba :)

Model bilmiyorum
Arçelik vardı şimdi de var aynısı piyasada fiyat 1000 tl altı

Ben yeni Bosch aldım onda da çok çeşit var ben yeni seri aldım ilerleyen dönemde uzun ömürlü olsun diye

Kullanımı kolay makinem de aynı programdan çıkanı üsttekine aynı programa atıyorum

Çok pratik oldu

Peki kurutma ve yıkama bir arada olanlar nasıl? Çamaşır makinem de 8-10 senelik, taş gibi ama eninde sonunda bozulacak. Bekleyip ikisi bir arada mı alsam yoksa ayrı ayrı daha mı iyi?

Bi de kurutmaya atıp evden çıksam mesela gelene kadar kırışma falan olur mu?

Peki kurutma ve yıkama bir arada olanlar nasıl? Çamaşır makinem de 8-10 senelik, taş gibi ama eninde sonunda bozulacak. Bekleyip ikisi bir arada mı alsam yoksa ayrı ayrı daha mı iyi?

Bi de kurutmaya atıp evden çıksam mesela gelene kadar kırışma falan olur mu?

Kırışık engelleme var iki saat galiba aralıklı çeviriyor

İkisi birlikte çok uzun sürer diyorlar

Yani iki saat yıkar 3 saat kurutur eder 5 saat

Mesela ben akşam bir makina yıkadım sabah onu kurutmaya attım o arada bir makina yıkandı öbürü kurudu

Şu an dördüncü makine kuruyor

Çamaşırlar bitti dün de üç makine yıkamıştım

Daha olsa yıkardım şimdi bitince de kurumaya giderdi

Ben sabah çıkarken çamaşırı atıp geleceğim saate bitişini ayarlıyorum gelince de kurutmaya atıyorum ya da yazsa asıyorum

Mesela ben akşam bir makina yıkadım sabah onu kurutmaya attım o arada bir makina yıkandı öbürü kurudu

Ben sabah çıkarken çamaşırı atıp geleceğim saate bitişini ayarlıyorum gelince de kurutmaya atıyorum ya da yazsa asıyorum
Bence ne kadar iyi bir kurutma makinesi olsada ütü şart

O ayrı tabii bizim evlerde de ütü var arkadaş makine sordu da cevap onaydı kusura bakmayın

Ama hayatında hiç çarşaf vs ütülemedim

Penye vs ütülemiyorum

Çamaşır vs kurutma makinem yokken de ütülemezdim

Beklentiler farklı

bilemedim:)

kireç temizleme düğmesini kullanıyor musunuz? ben 1 aya yakın evde değildim eşim içinde suyu bırakmiş dolu olarak bir de hiç kullanmamış o arada eve geldim ütülemiyor her şey kırış kırış kalıyor, baktim buhar çıkmıyor, gittim suyun içinde limon tuzu eritip onu doldurdum ütüye bir kireç attı içinden sonra yine eskisi gibi oldu..

Kışın çok zorluyor zaten çamaşır kurutmak. Peteklerin üstü hep çamaşır dolu.

Bi de kuzenimin kurutma makinası banyoyu çok ısıtıyordu, sauna gibi oluyor resmen. Onunki de bosch'un bir modeliydi. Sende var mı öyle sıkıntı. Kışın mesele değil de yazın fena oluyor ısınınca.

Bu arada ben de sadece gömlek ve pantolon falan ütülerim. Tişört, nevresim, iç çamaşırı falan ütülemem hiç. Kendimi yoramam o kadar valla.

kireç temizleme düğmesini kullanıyor musunuz? ben 1 aya yakın evde değildim eşim içinde suyu bırakmiş dolu olarak bir de hiç kullanmamış o arada eve geldim ütülemiyor her şey kırış kırış kalıyor, baktim buhar çıkmıyor, gittim suyun içinde limon tuzu eritip onu doldurdum ütüye bir kireç attı içinden sonra yine eskisi gibi oldu..

Siz ütüyü bozmuşsunuz muhtemelen. Limon tuzu, sirke, kireç sökücü konulmaz ütülere. Ütüler için temizleme sıvıları satılıyor, onlardan kullanın bir dahakine.

Kışın çok zorluyor zaten çamaşır kurutmak. Peteklerin üstü hep çamaşır dolu.

Bi de kuzenimin kurutma makinası banyoyu çok ısıtıyordu, sauna gibi oluyor resmen. Onunki de bosch'un bir modeliydi. Sende var mı öyle sıkıntı. Kışın mesele değil de yazın fena oluyor ısınınca.

Bu arada ben de sadece gömlek ve pantolon falan ütülerim. Tişört, nevresim, iç çamaşırı falan ütülemem hiç. Kendimi yoramam o kadar valla.

Biraz ısıtıyor

Ben yazın kullanmıyorum pek

asıyorum yazın dışarı

Bir de benim makine bu seneye kadar tuvaleti kapattım orada idi bu sene banyoya geçti daha yaz halini bilmiyorum

Isıttığı doğru eski evimizde yatak odasındaki banyoda idi eşin çamaşır kurut da oda ısınsın derdiii:KK49:

Biraz ısıtıyor

Ben yazın kullanmıyorum pek

asıyorum yazın dışarı

Bir de benim makine bu seneye kadar tuvaleti kapattım orada idi bu sene banyoya geçti daha yaz halini bilmiyorum

Isıttığı doğru eski evimizde yatak odasındaki banyoda idi eşin çamaşır kurut da oda ısınsın derdiii:KK49:

Ben çamaşırı dışarı asamam, korkunç takıntılıyım bu konuda. Yaz kış evde kurur benim çamaşırlar. O yüzden yazın da kullanırım alırsam kurutma makinesi. Ama o sıcak çok fena yaa. Hatun çalıştırdı ben duşa girdim ardından bildiğin hamama döndü banyo, ölüyordum.

Ben çamaşırı dışarı asamam, korkunç takıntılıyım bu konuda. Yaz kış evde kurur benim çamaşırlar. O yüzden yazın da kullanırım alırsam kurutma makinesi. Ama o sıcak çok fena yaa. Hatun çalıştırdı ben duşa girdim ardından bildiğin hamama döndü banyo, ölüyordum.

Bak ben bekliyorum şimdi bitmesini duş için

Sevmiyorum tepemde gürültü de

Sesi de var

Bir de onu dolaba koyamıyorsun aklında olsun

Önünde havalandırma yeri var orası kapanmayacak

Banyo büyük ise çok ısıtmaz diyeceğim
Ama İzmir zaten sıcak yazın

Buhar cikisinda bir sorun yok ama kirisikliklari acmiyor istedigim gibi.. utu resmen eziyet bana..

Hanımlar yardım edin ütü arıyorum tefal ütüm bozuldu ve eskidi yeni ütü alacam amahangisi daha iyi karar veremiyorum.phlips azur almayı düşünüyorum sizce hangi serisi daha güzel kullanıp memnun olanlarvar mi? Siz hangi ütü markasından memnunsunuz?
yani açıkçası ben uzun süredir tefalin ütüsünü kullanıyorum tavsiye ederim ultimate kireç avcısı diye bi ürünüymüş annem almış da kırışık üzerindeki etkisini baya beğendim kızlar ama diğer ürünlere bak tabi diğer kızların da dediğine ben baya memnunum ama kolay gelsin :)

Hanımlar ütünün iyisini seçerken neye dikkat etmek lazım??? :KK64::KK64::KK64:
Ben sadece tabanının yapışmamasına bakıyordum ama hijyeni sağlaması da çok önemli dediler.
Var mı böyle bir şey??

in vino veritas in vino veritas Anneninki gibi buhar kazanlılar hijyen için daha iyi oluyormuş? Bir fikrin var mı?

Siz ütüyü bozmuşsunuz muhtemelen. Limon tuzu, sirke, kireç sökücü konulmaz ütülere. Ütüler için temizleme sıvıları satılıyor, onlardan kullanın bir dahakine.
bende limon tuzu koydum ütümden resmen kül çıkıyor şimdi ... yeni ütü arayışındayım

X