İzmire taşınmak fikri. Saçmalıyor muyum?

Bende üni bittikten sonra memleketime gittim ben öğretmenim memleketimde ilk göreve başladığımda aynı senin gibi evde konforum yerindeydi.ama üni den sonra memleketi me sigamadim İzmir'e geldim ve yerleştim. çok az 7 bin kadar birikimim vardı sadece. ev kiraladım eşya depozit derken kredi çektim üstüne.evet maddi olarak zorlandım ama iyi ki de gelmişim çok şükür bin şükür 🤲hatta kışın annem kardeşim de geldilr 5 ay kaldılar.yazlari gelirler deniz tatil avantajı çok İzmir'in.

çok benziyor durumlarımız.
Size özelden yazabilir miyim acaba?
Evi nerde tutmamı önerirsiniz, İzmir’de hayat genel olarak nasıl vsvs

Kızlar çok teşekkür ederim ya
Hep bu denli olumlu yorumlar beklemiyordum
Herkes git yazmış
O kadar mutlu oldum ki! Cesaretlendirdiniz beni <3

Normalde gitme derdim ama daha yolun başındasın ne kaybedebilirsin ki.
Bir kere o evden çıkınca geri dönmek istemiyorsun zaten.Kendi ayaklarının üzerinde durmanın verdiği mutluluğu da hiç bir şeye değişmem. Evet küçük şehirden büyük şehire gitmek başlı başına çoğu açıdan zor hemde tek başına gitmek ama denemeye değmez mi ?
Git yapamazsan bile en azından denedim çabaladım dersin ama orada karşılaştığın zorluklarla büyüyeceksin kendini tanıyacaksın daha emin adimlarla hayatına devam edeceksin.
Ya da kalmaya devam edeceksin o yolda daha da ilerleyeceksin 😌
Apartta kal bir süre istersen avukat arkadaşım var İzmir de onunla iletişim kurmanı saglayabilirim kafanda takılan bir şey varsa. Ya da bir kaç ay içinde pandemiden kaynaklı bir sıkıntı çıkmazsa bir arkadaşım eğitim için İzmir'e gidecek ev arkadaşı bulabilirse eve çıkacak ya da apartta kalacak aynı eve çıkmasaniz bile belki apart konusunda sana yardımcı olabilir..
Küçük bir adım atman gerekiyor sadece inşallah her şey gönlünce olur :KK39:

çok benziyor durumlarımız.
Size özelden yazabilir miyim acaba?
Evi nerde tutmamı önerirsiniz, İzmir’de hayat genel olarak nasıl vsvs
Hayat inanın başka burda ya da benim memleketim küçük bı yerdi belki ondan.burda rutin denen bişey yok 4 yıldır aynı okulda olmama rağmen.o kadar renkli ki insanlar çok saygılı ve anlayışlı. Esnafı hele başka ya da bana hep iyiler denk geldi.cok memnunum iyi ki gelmişim.evi alacağın maaşa göre ,gelir ve giderin hesaplayıp öyle karar vernelisin.aksancak Hatay Göztepe Karşıyaka buralar yüksek kiralar.

Normalde gitme derdim ama daha yolun başındasın ne kaybedebilirsin ki.
Bir kere o evden çıkınca geri dönmek istemiyorsun zaten.Kendi ayaklarının üzerinde durmanın verdiği mutluluğu da hiç bir şeye değişmem. Evet küçük şehirden büyük şehire gitmek başlı başına çoğu açıdan zor hemde tek başına gitmek ama denemeye değmez mi ?
Git yapamazsan bile en azından denedim çabaladım dersin ama orada karşılaştığın zorluklarla büyüyeceksin kendini tanıyacaksın daha emin adimlarla hayatına devam edeceksin.
Ya da kalmaya devam edeceksin o yolda daha da ilerleyeceksin 😌
Apartta kal bir süre istersen avukat arkadaşım var İzmir de onunla iletişim kurmanı saglayabilirim kafanda takılan bir şey varsa. Ya da bir kaç ay içinde pandemiden kaynaklı bir sıkıntı çıkmazsa bir arkadaşım eğitim için İzmir'e gidecek ev arkadaşı bulabilirse eve çıkacak ya da apartta kalacak aynı eve çıkmasaniz bile belki apart konusunda sana yardımcı olabilir..
Küçük bir adım atman gerekiyor sadece inşallah her şey gönlünce olur :KK39:

Çoook teşekkür ederim!
Çok sevinirim, özellikle avukat arkadaşınız ile iletişime geçmek İzmir piyasasını anlamam açısından yardımcı olabilir. Size özelden yazayım :)

İnşallah her şey, hepimizin gönlünce olur. Güzel dileklerinizi bilmukabele sizin için diliyorum :)

daha yolun başındasın ne kaybedersin ki..
madem kariyer hedefin var bunun için şansını denemelisin.
ben olsam giderdim.

ailenizin evi kendinizin ise kiraya verip ailecek izmire yerleşme şansiniz olmaz mı ?

Ben bir İzmirli olarak tavsiye etmem açıkçası :KK43: Maalesef yoğun göç aldı. Yobaz memleketlerden yobaz insanlar geldi buraya yerleşti. Artık o eski İzmir değil. Keşke bu kadar bilinmeseydi.

ailenizin evi kendinizin ise kiraya verip ailecek izmire yerleşme şansiniz olmaz mı ?

Babamın işi maalesef çok müsait değil. Burada serbest meslek erbabı ve çevresi hep bu ilde oluşmuş durumda. :/
Memur falan olsalar dakika beklemezler gelirlerdi benimle.

Ömrünüz boyunca ailenizin yanında yaşamayacaksınız sonuçta, kariyeriniz için iyi olanı yapın kendinizi harcamayın derim ben.

Bir de İzmir diye kendimi kısıtlamazdım ben olsam, İstanbul veya Ankara’da daha fazla iş imkanı bulabilirsiniz. İzmir’de alacağınız maaşın İstanbul veya Ankara’da alacağınızdan çok daha düşük olacağını düşünüyorum.

Simdi yalniz yasayan biri olarak bazen ailemle yasasam eve geldigimde hazir yemege otursam ne bileyim ev isi derdim.olmasa dedigim zamanlar oluyor yalniz yasamanin bana gore en olumsuz yönü: aile sofralarını özlemem.
Onun haricinde bakarsak olaya, kendi ayaklarin uzerinde durmak insana ayri bir yasam tecrübesi ve olgunluk katiyor. Zorluklarla yogrularak öğreniyoruz hayati. Ben olsam Izmire giderdim evet kira ve masraflar yüksek olabilir ama hayallerinize ulasmak icin bunu yapmaniz gerekir. Cefa cekmeden sefa sürülmüyor.
Yuksek onur öğrencisi olarak mezun olmak ve dil bilmek size guzel kapilar acabilir.
Hayallerinizin pesinden gidin diyorum. Ileride keske izmire gitseydim keşke yapsaydım demektense deneyip bana gore degilmis demek daha mantıklı en azindan tecrübe olur. Nasilsa aile eviniz baki, dönmek isteseniz ailelerin kapısı hep aciktir. Hem bir deneyim sonrasi dönecek olsaniz memleketinizde de daha iyi kosullara çalışırsınız.

Çoook teşekkür ederim!
Çok sevinirim, özellikle avukat arkadaşınız ile iletişime geçmek İzmir piyasasını anlamam açısından yardımcı olabilir. Size özelden yazayım :)

İnşallah her şey, hepimizin gönlünce olur. Güzel dileklerinizi bilmukabele sizin için diliyorum :)
Tabi ki ne zaman istersen.Bende çok teşekkür ediyorum yardımcı olabilirsem ne mutlu bana 😊

Konunuz için söyleceğim tek şey hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşallah..Başlikta izmir yazısını görünce bir izmirli olarak ve izmirden uzakta doğunun bir ilinde eşinin işi gereği yaşamak zorunda olan biri olduğum için iç geçirdim sadece..Insallah birgün bende memleketime geri dönüp yerleşirim ailemle..O da emeklilikte tabii...izmiri anlatamam sadece yaşamanız lazım...

Mesleğimde ilerlemek istiyorsam bazı şeyleri göze alarak giderdim. Evet başlarda maddi manevi zorluk olacak ama 10 sene sonrası çok daha iyi olacak. Bulunduğunuz yerde kalırsanız maddi manevi rahat olursunuz ama olduğunuz yerde sayarsınız. Tercih sizin

İdeal güzel

Lakin neden İzmir

Piyasa nasıl zira 20 yıl önce piyasası en kötü yer İzmir di

İş bulmak da maaş da düşüktü diğer illere göre şimdi nasıl bilmiyorum ama önce araştırın ayrıntılı

ben olsam giderdim. tabii aile evindeki imkanlar iyi fakat o kadar iyi bir üniden mezun olmussunuz. dil eğitiminiz var kendinizi daha cok gelistirebilirsiniz diye düsünüyorum. cok lükse kaçmadan bir yer tutar, geçinip gidersiniz

X