Mezeler - Ordövrler Kabak Tarator ve Peynirli Kırmızı Biber Dolması- Bahçıvan Labne Sponsorluğunda

pearlshine

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
31 Ocak 2012
3.953
9.093
Selamlar hanımlar 🥰 Biraz geçe kalınca bu tarifler kaldı bana ama olsundu güzeldi tariflerim 🥲😆

Malzemelerimiz
IMG_9081.jpeg

Kabak Taratorla başlayalım 😉
2 adet kabak
Zeytinyağı
Tuz
Kekik kırmızı pul biber karabiber
Süzme yoğurt
Sarımsak
Ceviz toz kırmızı biber

Ben tarifimi airfryerda yapmak istedim o yüzden biraz değiştirdim ama çok lezzetli oldu 😊
Kabakları ince doğradım , zeytinyağı tuz ve baharatlarla karıştırıp airfryerda sebze ayarında pişirdim
Süzme yoğurt ve sarımsağı karıştırıp kabaklarımı üstüne ekledim son olarak tavada ceviz ve kırmızı biberi zeytinyağında çevirip sos hazırladım işte bu kadar ☺️
IMG_9082.jpeg
IMG_9083.jpeg
IMG_9087.jpeg
IMG_9091.jpeg
IMG_9092.jpeg
IMG_9093.jpeg
IMG_9094.jpeg

Şimdi biberli kırmızı biber dolması tarifine geçelim 😊
2 3 adet kırmızı biber
Farklı peynir çeşitleri
Maydanoz dereotu
Zeytinyağı
Karabiber
Bu tarifimi de airfryerda yaptım. Biberlerin çekirdeklerini çıkarıp karıştırdığım peynir ve maydonoz dereotu karışımıyla doldurup airfryerda sebze ayarında pişirdim. Bu da bu kadar 😄
IMG_9084.jpeg

IMG_9085.jpeg
IMG_9088.jpeg
IMG_9096.jpeg
IMG_9097.jpeg
IMG_9098.jpeg

Deneyecek olanlara afiyet olsun 🥰

Son düzenleyen: Moderatör:
Canimcim incitaneemm senin bu siyah tabakli sunumlarına bayılıyorum,maşallah 😍🥰🤩🍒🍒🍒👏👍 kırmızı biberde her türlü severim, çok lezzetli oluyor🤤💜😍🥰🤩 ellerine sağlık kuzucum başarılar dilerim 😍🫶🍒🍒🍒😘
Kuzum ya nasıl da güzel şeyler yazmak için uğraşmış gene tatlı sosyalim benim 💕🥰😇 yerim senin o minnoşluğunu ben 🥰🤗

X