Kadına Yönelik Şiddete Son.....

yessillim

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
822
203
38
Uluslararası Af Örgütü'nün 2010 yılına kadar devam ettireceği bu kampanyanın hedefi kadına yönelik şiddetin sona ermesi için bütün kadın ve erkekleri acilen harekete geçirmektir. Kadına yönelik şiddet durdurulmalıdır ve durdurulabilir. İnsan haklarını evlerimizin içine getirmek elimizde

İmza kampanyasına siz de katılın

nwebsvawpetpic.jpg

Evet malesef pek cok kardesimiz siddete maruz kaliyor, ama siddetin hepsi aynidir. Ese,kadina, cocuga, yasliya,hayvana,kisacasi bizden gücsüz olanlara yapilan siddetin HEPSINE hayir diyorum.

egosunu güçsüz olana kaba kuvvet uygulayarak tatmin eden yaratıklardan nefret ediyorum kadıına cocuklara insanların birbirine şiddetin hertürlüsüne hayırrrr

Şiddetin her türlüsüne hayır;kadına,çocuklara,kısaca insana,hayvana tüm canlı ve cansız varlıklara karşı yapılan şiddeti nefretle kınıyorum.Katılmakla kalmayıp duyuracağım.
Bilgilendirdiğiniz için sağolun,teşekkürlerrrrrrrrra.s.:nazar:

hemen imzaladım , bende şiddetin her türlüsüne karşıyım , canlıların şiddete maruz kalması hiçbir zaman doğru değil.karşısındaki güçsüze güç kullanmak kimsenin hakkı değildir.
bilgilendirme için teşekkürler canım a.s.

15 – 40 yaş arası birçok kadının kanser, trafik kazaları yada sıtma yerine toplumsal cinsiyet kökenli şiddet nedeniyle ölmekte yada yaralanmakta olduğunu?

Her 3 kadından 1’inin yaşamı boyunca dövüldüğünü, cinsel ilişkiye zorlandığını yada taciz edildiğini?

Kadın cinayet kurbanlarının yüzde 70’inin erkek partnerleri tarafından öldürüldüğünü?

Her yıl iki milyon kızın cinsel organlarının sünnet edilme riski olduğunu?

Kadınlar için hem barışın hem de savaşın ayrımcılık ve şiddet zamanları olduğunu?

Şiddetin, militarizasyonun ana özelliklerinden biri ve artan şiddetin kadına yönelik cinsiyet kökenli şiddetin seviyesini de artırdığını?

İstikrarsızlık ve silahlı çatışmaların tecavüz ve cinsel şiddet de dahil olmak üzere şiddetin her türünü artırdığını?

Kişiler arası şiddetin silahlı çatışmalar bittikten sonra da kısmen de olsa silahların mevcut olması nedeniyle yüksek oranda devam ettiğini?

Kadın haklarının insan hakları olduğunu?

Şiddet,ister kadın olsun,ister çocuk olsun,isterse diğer canlı ve cansız varlıklar.Şiddet adı gibi kötü,herzaman karşı oldum.Bundan sonrada ömrüm yettiğince yine karşıyım.

Canim bizlerle paylastigin icin tesekkur ederim, bende uzerime duseni yapacagim, umarim katilim cok olur ve sonuca varilir, elimden geldigince herkesi uyaracagim sevgilerimle

Bu konu güncel kalmalı değil mi bayanlar.
Kadına yönelik şiddet bir suçtur , bunu duyurmalıyız!

sadece kadına değil, tüm canlılara yapılan şiddete karşıyım...
ancak biz kadınlar burdan şiddete karşı eylemleri desteklerken malesefki kendimiz, kendi evimizdeki psikolojik yada fiziksel şiddete dur diyemiyoruz. işte en acı olanda bu...

sadece kadına değil, tüm canlılara yapılan şiddete karşıyım...
ancak biz kadınlar burdan şiddete karşı eylemleri desteklerken malesefki kendimiz, kendi evimizdeki psikolojik yada fiziksel şiddete dur diyemiyoruz. işte en acı olanda bu...

Sana katılıyorum.Şiddetin her türlüsüne karşıyım,şiddetle kınıyorum.İyi geceler,sevgiler.a.s.

Hanımlar sıddet goruyorsanızz,degersız oldugunuza daır frekans yayıyor olabılırsınız,ıyı hıssetmek ıyı beslenmekle alakalı, Karatay DIyetı deneyımlerı sayfasına gelın bır,bakalım dogru beslenıyormusunuz? Insanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar. ...

herkes için söylemek yanlış olsa da kadınların geneli bu şiddetin olağan olduğu yada olması gerektiğini vurgulayan tavırlarda, hareketlerde, düşüncelerde oluyor..

biz böyle büyüdük ataerkil bir toplumda bu saatten sonra bunu değiştirmek olmaz.. biz babamızdan böyle gördük kızlarımızda oğullarımızda bizim izimizden gitmeli, gelenekleri görenekleri değiştirmek kimin haddine, kızların okuması da neyin nesiymiş gidip ahlaklarını bozup gelecekler, namus şereftir yaşama amacıdır bunu istemeden kaybedenler bile(tecavüz) ölüme çarptırılmalıdır diyen anneler var kızları için bunu tereddütsüz dile getiriyorlar.. dayak yesekte yeriz erimizdir döverde söverde severde kimi ilgilendirir bu diyenlere karşı nasıl bir yardım yapabilirsinizki. bu kulaktan duyma yada bir gazete küpürinde okuduğum sözler değil. çevremde kulaklarımla bizzat duyduğum gözlerimle gözlerinin içine bakarak ne kadarda içten söylediklerine şahit olduğum sözler dizisi.. artık doğuda bunlar yaygın demeyi de çok doğru bulmuyorum. İstanbul'un göbeğinde dahi bu tarz olaylara bu tarz düşüncelere şahit oluyoruz. okuyan adamlar bile ne kadar eğitimli olursa olsun büyümüş olduğu topraklardaki düşünceyi, ailelerindeki yetiştiriliş tarzını uyguluyor hayatına.. bir doktor bile eşini darp etmekten, öldürmekten kendini alamıyor..

bu şiddet psikoljik bir bozukluğun sonucu olsa da daha çok yetiştiriliş tarzından dolayı.. ilk önce ailedeki bu tarz düşünceleri kırkmakla başlayabiliriz bu sorunu çözmeye.. öldürüp sonra cezasını vermekle bu iş çözülmez.

X