Kalbimin sıkışması bi türlü geçmedi sizce ne yapmalıyım?

nadircicek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2021
22
0
22
Merhaba arkadaslar kendimi bildim bileli sürekli kalbim sıkışıyor kaç doktora özel hastanelere prof doktorlara gitsek bile hiç bir şeyiniz yok kan değerleriniz normal dediler ama sürekli devam ediyor göğsümden baslayıp önce sızı şeklinde sonra sırtıma doğru yayılıyor bazen igne batırır gibi sıkışıyor nefes alamıyorum paikolojik dediler gaz sıkışması dediler kansızlıktan olabilir dediler ama tam bi çözümünü bulamadılar artık psikolojim bozuldu o sıkışma gelecek korkusu ile yaşıyorum 🥺 bir de sol tarafıma yatınca geçiyor daha rahatlamış hissediyorum kendimi o durumdayken böyle olan var mı lütfen yardımcı olur musunuz dayanamıyorum artık acısına

Merhaba arkadaslar kendimi bildim bileli sürekli kalbim sıkışıyor kaç doktora özel hastanelere prof doktorlara gitsek bile hiç bir şeyiniz yok kan değerleriniz normal dediler ama sürekli devam ediyor göğsümden baslayıp önce sızı şeklinde sonra sırtıma doğru yayılıyor bazen igne batırır gibi sıkışıyor nefes alamıyorum paikolojik dediler gaz sıkışması dediler kansızlıktan olabilir dediler ama tam bi çözümünü bulamadılar artık psikolojim bozuldu o sıkışma gelecek korkusu ile yaşıyorum 🥺 bir de sol tarafıma yatınca geçiyor daha rahatlamış hissediyorum kendimi o durumdayken böyle olan var mı lütfen yardımcı olur musunuz dayanamıyorum artık acısına
hııı aynı sorun bende de var. holter falan da taktılar. sankı bırı bıcak saplıyor nefes alırsam daha beter saplıyor gıbı. 4 5 sn bısey... bısey cıkmadı resmen dalga gecer gibi usutmusdundur kuluc olmustur dedı dr😅 3.3-3.8sn lık pause lar saptandı 7 adet bı gecede çok atarken dınlenıyo yavaslasa da ölmezsın bıseyın yok dedıler cok rısklı bısey degılmıs😂 ben uyduruyorum heralde dedım. gulerken fılm ızlerken ya da sohbet ederken anıden oluyo koşmuyom etmıyom🤲

Kalpte batma hissi kaslardan dolayı oluyor bildiğim kadarıyla
Panik atağınız olabilir mi
Kardiyoloğa gittiniz mi

Bende de ayni sorun yillardir var.bazen hergün ve günde defalarca oluyir bazen de haftalarca olmuyor.Kac kez kardiyolga gittim ,kan tahlilleri vs hersey normal cikiyor.Ama yinede her seferinde korkutuyor beni ve panikten o an bianda terliyorum :KK43:

Uzman değilim, panik ataklı yakınıyım.
Gastroentrolojide mideye,
Genel cerrahide safra kesenize,
Onlarda sorun yoksa psikiyatriye gidin.
Aslında ilk olarak psikiyatriye gidin diyeceğim ama yakınlarımdan biliyorum diğer ihtimaller elenmeden psikiyatride işin çözüleceğine inanmıyorlar.
Kalple ilgili problem çıkmamasına rağmen, Özellikle kalp olduğunu düşünülnesinin de sebepleri var ama ben onları yazmayacağım. Siz gerekirse check up yaptırın ama psikiyatriyi ihmal etmeyin.

Aynılarını stresli ve üzgün olduğum bir dönemde ben de yaşadım. Kardiyolojiye gidip muayene oldum, doktor psikolojik olduğunu söyledi. Sizinki de psikolojik olabilir, mutlaka psikiyatriye gidin

Aynılarını stresli ve üzgün olduğum bir dönemde ben de yaşadım. Kardiyolojiye gidip muayene oldum, doktor psikolojik olduğunu söyledi. Sizinki de psikolojik olabilir, mutlaka psikiyatriye gidin
8 yasımdan beri oluyor artık dayanamayacak raddeye geldim psikiyatri ile olabileceğini söyledi bana da ama gitmedim ne gibi bi etkisi olabilir ki diye düşünürekten

Uzman değilim, panik ataklı yakınıyım.
Gastroentrolojide mideye,
Genel cerrahide safra kesenize,
Onlarda sorun yoksa psikiyatriye gidin.
Aslında ilk olarak psikiyatriye gidin diyeceğim ama yakınlarımdan biliyorum diğer ihtimaller elenmeden psikiyatride işin çözüleceğine inanmıyorlar.
Kalple ilgili problem çıkmamasına rağmen, Özellikle kalp olduğunu düşünülnesinin de sebepleri var ama ben onları yazmayacağım. Siz gerekirse check up yaptırın ama psikiyatriyi ihmal etmeyin.
bilgileriniz için çok teşekkür ederim 8 yaşımdan beri oluyor ara ara alerjik astımı yüzünden ve kansızlık yüzünden ya da üşüttüğüm için olabileceğini söyledi psikiyatri ye gitmem gerektiğini söyledi ama gitmedim son 1 senedir yoktu ama şimdi fazlalaştı hareket dahi edemiyorum korkumdan

Benimde çok stresli ve üzgün olduğum dönemlerde kalbim sıkışır sol kolumdan uyuşukluk gelir. Kardiyologa gittiğimde sorun çıkmaz anlarım psikolojik olduğunu. Sizde uzun yıllardır bu sorunu yaşıyormuşsunuz psikiyatri bölümüne gitmeniz etkili olacaktır.

X