Kalmak mı taşınmak mı??

Taşınmak çok masraflı. Eğer oturdugnuz ev onlara ait değilse çıkmayın bence. Onlara ait olduğu için sınırlarıniz ihlal oluyorsa çıkın. Diğer türlü sinir cizemedikten sonra uzak olsanız da o sınır aşılır.

Ayrılmak.
Üzerine yürünmüş, küfür edilmiş, eşin fasülyeden eş sesini çıkarmamış. Bunların hepsinin üstüne birde bu aileye bebek mi vereceksiniz?
İyi misiniz siz? O an babanıza söyleyip oradan koşa koşa uzaklaşmaniz gerekirdi.

Kuzum kac. Gelin geldigim ev felan diye kafaya takma. Bende bir sene icinde iki kere tasindim. Evde huzur o kadar önemli ki. Baska birseye benzemiyor. Esinde yaninda. Daha ne olsun. Para tekrar biriktirilir, ama huzurunu satin alamazsin. Ek not: sansin varsa ailene yakin tasin

kayınpederim resmen bana prensesim diye hitap ediyordu taki evlenene kadar
Burda tuhaflik var zaten
Miçmiç olunca boyle sonuclar olmasi normal
Aramayinca trip atan kv falan
Mesafe iyidir her zaman
Ben olsam tasinmam madem küsmüsüm konusmuyorum gelmiyorlar vs, gerek yok tasinmaya durduk yere

Ne kadar uzağa taşındığınız önemli.
Arka sokaktan çıkıp 2-3 saatlik yola gidecekseniz boşa masraf yine gelirler.
Hele de altlarında arabaları falan varsa 5 saatlik yola da gitseniz gelirler üstüne bir de uzun yoldan geldik deyip yatıya kalmak isteyebilirler. Arsız insanla aranıza mecazi anlamda daimi bir mesafe koyabilmeniz lazım. Şu an aranız limoni madem taşınma işiyle uğraşacağınıza bunu devam ettirmeye bakın. Sizin yerinizde olsam o gün yaşanılanları aşağı iner babama anneme anlatır onları arkama alırdım. Sizi ailenizden habersiz sindirmeye çalışmışlar siz de izin vermişsiniz.
Madem eşinizle aranız iyi ailesiyle kavganız kendi ailenizi de içine sokacaktınız. Tek başınıza onlarla baş edemezsiniz. Eşiniz bugün küser yarın barışır anne babası sonuçta. Taşınmak çözüm değil. Ayaklarını evinizden kesmenin uzun vadeli yolunu bulun.

Ev de bulmuşsunuz etmişsiniz kendinize dert mi ariyorsunuz kalıp? Gidin kafanızı dinleyin kendi hayatınızı yaşayın :)

Gelin geldigim evden cikmak zoruma gidiyor nedir ya sacmalamayin esiniz bisey demedikten sonra gidebildiginiz kadar uzaklasin durdugunuz kabahat esyaya eve boyle seylere cok deger vermeyin hicbir anlami yok

Gelin geldiğin evden kendi isteğinle çıktın çıktın yoksa bu edepsiz kadın seni boşatarak çıkarcak zaten 😬 ayy kaynanamla cok bi sorunum olmadığı halde sık görüşmem böyle olsa memleketi değiştiririm ne evi 🤣🤣 koca kadınsın az görüş mesafe koy sende

Herkese hayırlı ramazanlar. Çok büyük derdim var hanımlar ben iki seneye yakındır evliyim eşimle çok güzel bir evliliğimiz var fakat kayınvalidemlerin arka sokağı nda oturuyorum durum şu ki maalesef sürekli dipdibeyiz bir gün Aramasam bile kaynanam trip atıyor zaten sorunlu bir kadın kendisi evliliğimi 1.5 senesini sürekli gerginlikle geçirdim ve daha kötüsü kayınpederim kayınvalidemin ağzına bakıp kocam ve bana huzursuzluk yaratıyor en son olay geçtiğimiz pazar günü oldu. Kayınvalidemin köyüne gitmiştik benim kendi annemle babam da gelmişti orada kayınvalidemin davranışları hiç hoşuma gitmedi annemi ve beni görmezden gelişi sürekli olarak eşimin eski Nişanlısının konusunu açması eşimin çocukluğundan bekarlık hayatından bahsetmesi vs vs gibi bir sürü neden doğal olarak ben de suratımı astım. Bahçede otururken beni yukarı çağırdı senin ne derdin var dedi ben de yok bir şey dedim eve gidince konuşuruz burası yeri değil dedim kayınvalidem ısrar etti bağırıp çağırmaya başladı ben de artık dayanamadım ve ben de ona karşılık verdim ilk kez ona karşılık verdim yani zaten kadın sorunlu bir kadın ortalığı kırıp dökmeye başladı hatta eşimi yengesi de şahit oldu sonrasında eşim çıktı yukarı ne oluyor diye oradan kayınpederim odaya girer girmez direk anlayıp dinlemeden benim üzerime yürüdü ben de ona karşılık verdim tabii ki de doğal olarak çünkü ilk kez bu kadar çok sinirlenmiştim bana babam bile bir fiske vurmamış sen kimsin benim üstüme yürüyorsun dedim konular uzadı gitti kaynanama içimde biriktirdiğim her şeyi söyledim fakat bunların hiçbirini annemle babam duymadı çünkü onlar aşağıda oturuyolardı biz evin içindeydik en sonunda kayınpederim bana hakaret etti S*** G (Defol) köpek dedi afedersiniz. 5 dakika sonra gelip yanıma yüzümü gözümü öpmeye başladı ağladı ben öyle demek istemedim diye fakat pişman olduğundan değil benim babam duymasın diye çünkü benim babamdan çekinirler

size sorum şu ki biz bugün eşimle bir ev bulduk en iyisi buradan uzaklaşmak onlar uzak oturmak dedik evin kaporasını bile gönderdik fakat ben o kadar çok kararsız kaldım ki gelin geldiğim evden çıkmak çok zoruma gidiyor ne yapacağımı hiç bilmiyorum ilk değil ve eminim son olmayacak bu olaylar herkesten fikir alıyorum ne yapayım diye kimileri düzenini bozma kapini kapat ne gerek var diyor kimileri de en iyisi gitmen daha fazla onlara katlanma diyor

Ve biz şu anda bebek tedavisi aşamasındayız bayramdan sonra tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz tüp bebek için biriktirdiğimiz parayı taşınmayı harcayacağız sizce ne yapmalıyım kızlar yardım edin bana😔😔
Şu mükemmel evliliğe zorla bebek yapmak yerine taşınmak daha mantıklı

X