Kalori sayarak zayıflıyoruz

Screenshot_2022-03-08-08-06-09-09_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Dün ilk defa kalori saydım ve 2000 kaloriyi geçtim 😩. Almam gereken kalori 1300 civarı dedi program. Canim çok abur cubur istiyor. Resmen yeme atağı geçiriyorum.

Merhaba benim boyum 172 kilom 60 55e düşmeyi planlıyorum ama hem kolari açığı oluşturup hem spor yaptığım halde ilerlemem yavaş sizce bu kilom iyimi yoksa neden veremiyorum
Çok az kalori alırsanız vücudunuz bir süre sonra metabolizma hızınızı o seviyeye düşürüyor. Bunun olmaması için arada öğünleri değiştirmek gerekebiliyor.

Of bugün hiç doymak bilmedim. Resmen can sıkıntısından yedim. Bu durumdan çok mutsuzum. Hiç diyet yapabilecek bir insan değilim. Kesinlikle yemeğe dayanamıyorum. Kendimi bu şekilde hiç beğenmiyorum. Ama diyet yapmaya da dayanamıyorum.

Bu ara kalorimi 1000 in üstüne çıkaramıyorum bu kötü mü
Bilmiyorum. Ben diyetisyenden yardım alıyorum. O sürekli değiştiriyor listeyi. Hatta spor sürelerini bile değiştirmemi istedi. Mesela bir gün 30 dk yürüyorsam diğer gün 40 dakika yürüyorum gibi. Çünkü vücut alışıyormuş.

Bilmiyorum. Ben diyetisyenden yardım alıyorum. O sürekli değiştiriyor listeyi. Hatta spor sürelerini bile değiştirmemi istedi. Mesela bir gün 30 dk yürüyorsam diğer gün 40 dakika yürüyorum gibi. Çünkü vücut alışıyormuş.
Sonuçta kalori yakmıyor muyuz dakika önemli mi ben hergün 10000 adım atmaya çalışıyorum ramazandan 10 gün aralıklı oruca başlamıştım bu güne kadar 4 kilo verdim henüz kilom duraksamadı
Durduğunda senin bir önerin var mı

Merhabalar ben de katılmak istiyorum size ve düzenli buraya yazmak, hem motivasyon hem destek amaclı.
Kilo: 71 boy:168
Yarin sabah basliyorum.
Herkese bol güç ve kararlılık diliyorum💖

X