Kan uyuşmazlığı sarılığı sütüm yok

zynpumut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2022
8
3
32
Merhabalar
Ben 37 haftalık doğum yaptım . Bebeğimde kan uyuşmazlığına bağlı sarılık çıktı . 2 gün hastanede kaldık 15 değerle . Fototerapiden sonra değeri 6 ya düştü taburcu olduk. İki gün sonra değeri tekrar 14e çıkmıştı tekrar doktor yatış verdi.
Benim sorum şu benim sütüm yok mama destekli beslenme yapıyoruz. Mama ile sarılığı atlatanlar oldu mu illa ki anne sütü mü olması gerekiyor

Mamayla her halde sık sık beslemen gerekiyo. Geçmiş olsun şimdi doğan çocukların çoğu sarılık doguyo ya 🙁benimde bebem sarılıkti.

Bende 36 haftalık ıkızlere dogum yaptım 3 er defa alıp yatrdılar bebeklerımı ben ne aglama ne aglama sütüm gitti stresten 4 gun anne sutunu kestım sonra baktırdım düşmüs anne sütü sarılıgı yanı ama bunu bana doktor demedi .. neyse sekerlı su verdim gunde 1 kasık karacıgerı calıstırıyor sarılıgı atıyor bebek hemsıresı dedi gunde 1 cay kssıgı sekerlı su ver abla karacıgerı calısıtırır atar sarılıgı diye. Mama daha iyi 2 saatte bi besle 26 gunluk olduk biz sezeryanlı git gel git gel hastaneye 2 gunde bi alıp yatırdılar cıkardılar 2 gun sonra bıdaha rüyalarıma gırıyodu artık korkma cok arastırdım bende buralarda mıllete yalvardım buse dıyın dıye ... Sekerlı su ver ona gunde 1 cay kasıgı bıde 2 saatte bi besle ıdrarla atıyokar sarılıgı bıde gun ısıgı alıyorsa evın gun ısıgına yatır cocukları benımkı almıyodu ben onu yapamadım ama gectı cok sukur baygın gibi oluyodu kızım 2 kılı dogdu 22. Degerle baygın goturdum hemen yatırdılar oglumda 18 le yattı korkmaaa 20 gunu gecınce beyıne zarar vermıyomus ztn .. ben doktorumu degıstırdım süreklı yatıyor dıye .. her cocuk yatırmaya para alıyorlar 14 deger fazla bi deger dgl hemen ne yatısı doktorlarda bi alemmm ..

Merhaba anne sütü veya mama fark etmez sık sık beslemelisin. Her mama öncesi emzirmeye çalış yorulunca mama ver sütüm yok deyip pes etme. Plastik meme ucu kullanabilirsin biberon emiyormuş gibi hisseder. Kan uyuşmazlığına bağlı sarılık biraz uzun sürüyor. 3 ayı buluyor tamamen vücuttan atılması.

X