(¯`¸·´¯)Kaplumbağalarim(¯`·¸´¯)

delphinus88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2007
6
0
MERHABALAR....BENİMDE 2 TANE ÇOOOOOK GÜZEL KAPLUMBAGAMIN VAR.... 2 YILDIR BENİMLELER ....EVE GİTTTİĞİMDE (ŞU AN İŞ YERİMDEYİM:)) RESİMLERİNİ EKLEYECEĞİMMM....SİZLERİDE ONLARLA TANIŞTIRACAĞIM:1yes2:

resimlerini en kısa zamanda bekliyoruz canım benimde bitane kapluşum var adı iskender öptm...

merhaba arkadaşım.
kızımın doğum gününde bir kaplumbağamız oldu. yalnız kalmasın diye ona bire arkadaş aldık. ama çok çabuk ölürlermiş.umarım ölmezler çocuklarım mahvolur. bana önerilerin var mı bakımları ile ilgili. ne de olsa tecrübelisin. sevgiler...

evet bi kere kesinlikle o küçük lastik kaplarda bakama... Bi akvaryum mutlaka gerekli...Bu hayvanlar tropikal bölge hayvanları olduğu için sıcak severler...O nedenle bir de ısıtıcı almanı öneriri. 28-29 C'de yaşamlarını sürdürürler. Malum bunlar soğuk kanlı canlılar. Su sıcaklığının değişmesinden dolayı hemen hasta olup ölebiliyorlar... O nedenle ısıtıcı şart.... Amma çook konuştum di mi:1yes2: :1yes2:

peki. bu akvaryum balık için olanlardan mı. bi de ısıtıcı derken akvarryum ısıtıcısı gibi bi şey mi... teşekkürler.

evet canım akvaryum ısıtıcısı bırde derce lazım ve bırde kayası olmalı bunlar kesınlıkle olmalı kapluşların kucukse 25 derece yeterlıdır

ama sakın ısıtıcıların ustundekı derecelere guvenme mutlaka derce al ayrıyetten..
bu konuda ıyı bır akvaryumcu sana yardım edebılır egerkı ben anlamam dıosan bız sana yıne yardımcı oluruz arkadasım

bu arada ısıklandırmada ıyı olmalı

Öncelikle selamlar herkeze. Bizim ölüm fonusu diye nitelendirdiğimiz pilastik kaplarda kesinlikle bakmanı tavsiye etmiyorum onların sağlığı için küçük boyda bir akvaryum işini şimdilik görür fiyatı en fazla 25,30 civarıdır ayrıca ısıtıcı filtresi ve kuru alana ihtiyaç vardır. Vitaminleri kesinlikle aksatılmamalıdır ayrıca sebze ve meyve de verilmelidir kalsiyum için haşlanmış tavuk eti balık isteğe göre canlı yemde verilebilir. Hastalıklara karşı bilgi edinmek isterseniz özelden mesaj atabilirsiniz

Ayrıca size birde üye olduğum siteyi tavsiye ederim
www.surungenim.com

X