Kariyer hedef yolculuğu

Bambisond

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
616
652
31
Merhaba Kk sakinleri.

Bu defa farklı bir konu ile geldim.

Yüksek lisansımı tamamladım özel bir kurumda çalışırken evlendim şehir dışına gelin oldum.(Ben gelin 👰 oldum) Neyse eskiden çok hırslı her eğitime her projeye kursa, sınava koşan bir insandım. Şu an çalışmıyorum farklı bir kentte yaşamaya başladığım için burada bir iş ve eğitim çevrem yok beni tetikleyen destekleyen eşim var ama arkadaş ortamı kurslar vs bir çok iş çevrem geride kaldı. Pandemi dolayısıyla iş alanlarıda daraldı. Evde olduğum süreçte önemli sınavlar ve sertifikalar elde edeyim diye sürekli birşeyler takip ediyorum ama eskisi gibi hırsım kalmadığı için çabuk vazgeçiyorum. Azmim kırıldı. Henüz çocuğum yokken oda ayrı bir yaram neyse bütün sınav vs herşeyi halletmek istiyorum. Sizden ricam evli ve hala azimli arkadaşlardan destek tavsiye önerilerine talibim. Ders çalışma konusunda modumuzu yükseltecek önerileriz var mı? Kendimi salmak istemiyorum hatta amaçsızlaşmak beni ürkütüyor yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

Yökdile ve yds ye çalışan arkadaşlar varsa çalışma önerileri neler? Ayrıca farklı alanlarda da kariyer vs öneriler alabilirim sevgiler 🥰

Merhaba Kk sakinleri.

Bu defa farklı bir konu ile geldim.

Yüksek lisansımı tamamladım özel bir kurumda çalışırken evlendim şehir dışına gelin oldum.(Ben gelin 👰 oldum) Neyse eskiden çok hırslı her eğitime her projeye kursa, sınava koşan bir insandım. Şu an çalışmıyorum farklı bir kentte yaşamaya başladığım için burada bir iş ve eğitim çevrem yok beni tetikleyen destekleyen eşim var ama arkadaş ortamı kurslar vs bir çok iş çevrem geride kaldı. Pandemi dolayısıyla iş alanlarıda daraldı. Evde olduğum süreçte önemli sınavlar ve sertifikalar elde edeyim diye sürekli birşeyler takip ediyorum ama eskisi gibi hırsım kalmadığı için çabuk vazgeçiyorum. Azmim kırıldı. Henüz çocuğum yokken oda ayrı bir yaram neyse bütün sınav vs herşeyi halletmek istiyorum. Sizden ricam evli ve hala azimli arkadaşlardan destek tavsiye önerilerine talibim. Ders çalışma konusunda modumuzu yükseltecek önerileriz var mı? Kendimi salmak istemiyorum hatta amaçsızlaşmak beni ürkütüyor yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

Yökdile ve yds ye çalışan arkadaşlar varsa çalışma önerileri neler? Ayrıca farklı alanlarda da kariyer vs öneriler alabilirim sevgiler 🥰
doktoraya başlamayı düşündünüz mü mesela? yükseğinizi tamamlamışsınız doktora yapıp belki akademide kalabilirsiniz.

doktoraya başlamayı düşündünüz mü mesela? yükseğinizi tamamlamışsınız doktora yapıp belki akademide kalabilirsiniz.
Efendim düşündüm ama yl sürecinde çok yıprandım şehir değişikliği bulunduğum yerde doktora programı açılmaması gibi etmenler var

covid sürecinden dolayı pek çok okul online eğitimde şu sırada aslında size de iyi gelebilirdi. küçük bir yerdesiniz anladığım kadarıyla
Evet ufak bir yer aslında sanayi bölgesi burası üniversite de var ama hep tezsiz doktora programı falan olunca bir işime yaramayacak diye başlamadım. İş konusunda biraz bakındım bir çevrem yok eşim araştırıyor ama iş bulmak zor. Sınavlara da çalışmaya çalışıyorum resmen kendimi sürüyor gibiyim.

Kendi memleketimde en basit işlerde bile çalışır hiç gocunmazdım burada lojman falan işleri ve garip bir ortam alıştım sanıyordum ama alışamamışım. Sırf hayatım daha düzenli olsun diye amaçlar koyuyorum kendime sonra dağılıyorum 🤦‍♀️

Merhaba arkadaşlar ,
Ben 2 yıllık çocuk gelişimi ön lisans mezunuyum .
Bu sene yapılacak olan hangi kpss sinav türüne girebilirim ?
On lisans dışında hangisine girebilirim?
Memurluk sınavı var mi bu yıl ?
Herhangi bi sağlık kuruluşunda çocuk gelişimci olarak atanabilir miyim o hangi puan türüyle oluyor
O puan türüne ait olan sınav bu sene var mi ?
Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Merhaba arkadaşlar ,
Ben 2 yıllık çocuk gelişimi ön lisans mezunuyum .
Bu sene yapılacak olan hangi kpss sinav türüne girebilirim ?
On lisans dışında hangisine girebilirim?
Memurluk sınavı var mi bu yıl ?
Herhangi bi sağlık kuruluşunda çocuk gelişimci olarak atanabilir miyim o hangi puan türüyle oluyor
O puan türüne ait olan sınav bu sene var mi ?
Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
Bildiğim kadarı ile çift yıllarda ki kpss önlisans sınavına girebilirsiniz bu yıl ki sadece lisans öğretmenlik ve alan sınavları

X