Kariyer ve çoçuk yapma kararsızlığı

Iyi akşamlar diliyorum herkese.
1 yıllık evliyim ve eşimle aslında mutluyuz, sadece 3ü kişilerin (abla vs ) karıştırmasıyla beraber huzursuzluklar oluyor ara sıra ve çözümü baştan beri mesafeli olmaya çalıştım. Yinede kötü niyetli, bilerek isteyerek zorbaliklara devam ediyor kendisini. Iplemiyorum kendisini. Az öz hesabi.

Kariyerim çok şükür yerinde ve yenilerde terfi aldim, 2 ay sonra yeni işime başlıcam inşallah. Maaşımin yükselmesiyle birlikte sorumluluklarimda artıcak. Ben sporuma vs dikkat ediyorum ve eşimle bi yil evli kaldiktan sonra bakariz felan dedik. Hem çok istiyorum hem korkuyorumda, nasil olucağmı bilemediğim için. Yani zorlayici bi hamilelikmi geçiricem fln bilmiyotum… Hergün işten çalışmam gerekiyor. Müdürüm çok ınandı bana bu işi verirken. Ama çoçuk fikrini ne kadar ertelicem bilmiyorum.. hemen olur diye bi kuralda yok. Etrafta hamile olamayanlar oldu benden 2-3 yaş küçükler… E bende olucam 31 yaşında, belki uzun süre olmayabilir vs bunlarida düsünuyorum. Diğer yandanda yeni işime ilk bi 2-3 ay alışıyım, o sürecte hamile fln olursam belki çok bulantım vs olur, toplantilara istediğim gibi katilamam vs… Sizce ne yapmaliyim? Sonuçta Allah izin verirse bi gün hamile olursam büyük problemler yaşamadığım süre çalışmayı düşünuyorum doğuma kadar..
Kariyer kariyer dedim geç yaşta evlenmeyi kendim tercih ettim ama elbet bir bebeğimiz olsun istiyoruz.,.

Artik dijital testlerde var doğurganlık ve kan değerlerine ölçen.. Bu arada hiç doğum kontrol haplari kullanmadik, geri çekil yöntemini kontrollü şekilde kullandık ve her ay yumurtlama dönemim ve düzenli adetim var

Ne yapmaliyim? Nasıl bir yol çizmeliyim sizce. Teşekkürler
Doğurganlık seviyesini hiçbir yöntem ölçemez.tamamen Allahını işi.

Bir yıl çocuk için çok erken olmakla birlikte 31 yaş da müthiş erken.
Çocuktan sonra evliliği min 2-3 sene tepetakla olmayan varsa yazsın 😬😅

Çok pişman olursun da, pişman olduğunu söylersen linç yersin diye pişmanlığını dile bile getiremezsin.

Dünyaya değişmem evladımı o bambaşka duygu. Geç kalmış değilsin demek istiyorum.
Ama şimdi iyiki de olmuş diyorum🤣🤣

ne demek istedin feeeran çocuk mu yapacaksın?
Hayır.üyeye cevap yazdım.emin olmadan yaparsan pişman olduğunu da söyleyemezsin linç yeme korkusundan demiş ya.ben de gönderme yaptım şöyle zor böyle zor diye anlatıp anlatıp, linç yememek için şimdi iyi ki de olmuş diyorum diyorlar ya sonunda.şaşırttınız beni.herkesin anlayacağını düşünmüştüm.

Yaşınız ne olursa olsun evliliğiniz yeni henüz. Birbirine alışın önce.

Hepinizin görüsleri icin teşekkür ederim. Ayni şirkette olup biraz daha fazla sorumluluklar olucağı bir alan.
Iş sözleşmemde çok büyük bi sorun olmadığı süre benı atamazlar ve doğum iznim var 1 yıla yakın oyüzden sorun değil. Bazi şeyleri biliyorum zaten ama yeni olucak şeylerde var elbet.
Hemen bugun başlayım demiyorum fakat biraz zaman alabiliceğni düşünerek bi 2-3ay sonra başlayıp akışına göre birakip testler fln doktora gitmekte fayda var diye düsünuyotim. Bundan bi 4 ay önce jinekolga gitmistik baska bi sebepten dolayi hersey iyi gözükuyo dediler.

Çevre baskısını pek takan biri değilim, öyle olsaydı erken yaşta evlenirdim. Anne olma duygusunu yaşamak istiyorum sadece ve atıyorum 5-6 ay içerisinde hamile olsam yine doğuma kadar çalışmak isterdim (çok kötu olmadığım süre).

1 yıllık evliyim ve eşimle aslında mutluyuz, sadece 3ü kişilerin (abla vs ) karıştırmasıyla beraber huzursuzluklar oluyor ara sıra ve çözümü baştan beri mesafeli olmaya çalıştım. Yinede kötü niyetli, bilerek isteyerek zorbaliklara devam ediyor kendisini. Iplemiyorum kendisini. Az öz hesabi.

Kariyerim çok şükür yerinde ve yenilerde terfi aldim, 2 ay sonra yeni işime başlıcam inşallah. Maaşımin yükselmesiyle birlikte sorumluluklarimda artıcak. Ben sporuma vs dikkat ediyorum ve eşimle bi yil evli kaldiktan sonra bakariz felan dedik. Hem çok istiyorum hem korkuyorumda, nasil olucağmı bilemediğim için. Yani zorlayici bi hamilelikmi geçiricem fln bilmiyotum… Hergün işten çalışmam gerekiyor. Müdürüm çok ınandı bana bu işi verirken. Ama çoçuk fikrini ne kadar ertelicem bilmiyorum.. hemen olur diye bi kuralda yok. Etrafta hamile olamayanlar oldu benden 2-3 yaş küçükler… E bende olucam 31 yaşında, belki uzun süre olmayabilir vs bunlarida düsünuyorum. Diğer yandanda yeni işime ilk bi 2-3 ay alışıyım, o sürecte hamile fln olursam belki çok bulantım vs olur, toplantilara istediğim gibi katilamam vs… Sizce ne yapmaliyim? Sonuçta Allah izin verirse bi gün hamile olursam büyük problemler yaşamadığım süre çalışmayı düşünuyorum doğuma kadar..
Kariyer kariyer dedim geç yaşta evlenmeyi kendim tercih ettim ama elbet bir bebeğimiz olsun istiyoruz.,.

Artik dijital testlerde var doğurganlık ve kan değerlerine ölçen.. Bu arada hiç doğum kontrol haplari kullanmadik, geri çekil yöntemini kontrollü şekilde kullandık ve her ay yumurtlama dönemim ve düzenli adetim var

İşiniz hayırlı olsun. Bence işinizde biraz düzen oturtun 6 ay kadar sonra bakarsınız ha 31 ha 32 yaş çok bi fark yok. 35+ olmadıktan sonra 30-35 aralık yaşı ortalama aynı riskleri barındırır. Boşuna stres yapmayın yaşınızı

çok kararsızsın çocuk olayını ertele çocuk için canı gönülden istekli olmak şart yoksa depresyone girersin sürekli kayıp ettiklerini düşünür mutsuz olursun

çok kararsızsın çocuk olayını ertele çocuk için canı gönülden istekli olmak şart yoksa depresyone girersin sürekli kayıp ettiklerini düşünür mutsuz olursun
Çocuk istiyorum ama hic bir zsman doğru zaman değil sanırım. Çoğu kişidende duyuyorum ideal zaman yok diye

Yalniz siz korunmuyorsunuz ki zaten. Muhtemelen olursa olsun supriz oldu der kafasindasiniz. Geri cekilme bir korunma yontemi degildir. Ayrica hsg cekilmediyseniz sorun olup olmadigindan emin olamazsiniz cunku ultrason tuplerin sagligini gostermez. Bir de amh testi yaotirdiniz mi keza esiniz sperm testi vermeli. Bence kariyerinizi ve evliliginizi oturtmadan cocuk yapmayin. Sirf anne olma istegi diger eksiklerin yerini kapatmiyor. Sonrasi buyuk bunalim. Maddi durumunuz iyi ise embriyo dondurup o sekilde ihtimali artirin. Ayrica evet dogurganlik sansi sayisal olarak artmis azalmis dense de malesef hicbir test ne olura garanti verir ne kesin olmaa dedirtir rahim yumurtalik alinmadigi surece. Bu konularda fazla bilgi aciginiz var ve bence suan sadece annelik oc gudusu ve kabul edemediginiz toplumsal baskinin bilincalti ile hareket halindesiniz. Mantiginizi devreye sokun. Onunuzu gormeden yol almayin. Hazir olmak diye bir sey kismen var kismen yok. Ne cikacagini kimse bilmez ama isi evliligi rayina koymadan yapilan cocuk travma sebebi. Hele de dendigi gibi 1 3 yas arasi. Kres cagi sonrasi hayat kolaylasiyor bir nebze.

Yaşınız çocuk sahibi olmak için uygun. Erken de değil,geç de değil. Ama 38-40 yaşında evlenenler de var,onlar da geç kalmış diyebilir miyiz? Bence hayır. İnsanlar yeni evlenirse nasıl daha erken yapsın çocuğu yani? Bu mantıkla bakıldığında siz 5 yıl sonra da çocuk yapsanız aaa geç kaldın denmez bana göre.

Kariyerinize gelince,ortalama 22-23 yaşında mezun olunuyor,sizin yaşınıza kadar zaten belli bir noktaya geliniyor meslekte. O arada bir çocuk yapılsa kariyerinize zarar gelmiyor. Bence tam tersi 23-24lerde yapılan çocukla zarar geliyor o kariyere. Daha yeni başlanmış hop bir çocuk,sonra iki yıl sonra bir çocuk daha. Ee yaş oldu 28-30 daha başlanmadı bile işe güce. Ben 31 yaşında çocuk sahibi oldum ve 3,5 sene çalışmadım. Kariyerime bir zarar gelmedi. Ama ikinci çocuğu düşünmedim. Belki düşünsem sıkıntı yaşardım bilemiyorum.

ben kariyerinizi merak ettim. neye adım attınız?

Yaşınız çocuk sahibi olmak için uygun. Erken de değil,geç de değil. Ama 38-40 yaşında evlenenler de var,onlar da geç kalmış diyebilir miyiz? Bence hayır. İnsanlar yeni evlenirse nasıl daha erken yapsın çocuğu yani? Bu mantıkla bakıldığında siz 5 yıl sonra da çocuk yapsanız aaa geç kaldın denmez bana göre.

Kariyerinize gelince,ortalama 22-23 yaşında mezun olunuyor,sizin yaşınıza kadar zaten belli bir noktaya geliniyor meslekte. O arada bir çocuk yapılsa kariyerinize zarar gelmiyor. Bence tam tersi 23-24lerde yapılan çocukla zarar geliyor o kariyere. Daha yeni başlanmış hop bir çocuk,sonra iki yıl sonra bir çocuk daha. Ee yaş oldu 28-30 daha başlanmadı bile işe güce. Ben 31 yaşında çocuk sahibi oldum ve 3,5 sene çalışmadım. Kariyerime bir zarar gelmedi. Ama ikinci çocuğu düşünmedim. Belki düşünsem sıkıntı yaşardım bilemiyorum.
Sizin gibi düsünuyorim. Kaldiki doğum izni vs var ve aynı işe tekrar gelebilme imkanımda var. Genelde insanlar doğum iznine gittikten sonra geri dönmüyor başka işe başlıyorlar. Evlilğmi biraz daha oturtup söyle bi 2-3 ay sonra durumlari tekrar degerlendiricem. Belki gudip testler vs yaptiririmda kontrol fln

X