Karsi komsu

Nasıl olsa herkes anlayış gösteriyor, yaşından dolayı bir şey demiyor diye düpedüz terbiyesizlik yapmayı huy edinen insanlar var. Tepki görürse de masum yaşlı teyze ayağına yatıyorlar. Yaşlı huysuzluğu falan değil, düpedüz terbiyesizlikten bahsediyorum. Yaşına uygun olgunlukta davranmıyorsa yaşına başına bakmam cevabını veririm. Hem sapık gibi evimi gözleyecek, hem kardeşime bin türlü laf edecek, ben de yaşlı diye anlayış mı göstereceğim? Aynı davranışları yetişkin bir erkeğin yaptığını düşünün, kabul eder misiniz? Yaşlı ve kadın olunca peşinen masum sayılmamalı bence. Şizofren mi, sapık mı, manyak mı evimi gözleyip kime ne anlatıyor nereden bileceğim? Yaşlı diye iyi niyetinden emin olmamız mı lazım? Bana fazla iyi niyet gösteriyorsunuz gibi geldi. Merhaba’dan fazlasını hakeden bir insan değilmiş. Evi de gözlemeye devam ederse ben olsam sağlam bir fırça atarım.
Tam dusunduklerimden bahsettiniz.yaşına uygun olmayan hareketleri var.hadi daha yeni taşındık zitlasma yim dedim hep.taki kardeşime laf söyleyince gözümde hiç kalmadi

slm arkadaşlar. 8 ay önce bir evime taşındım. Tam karşıda bir komşu teyze var.65 yaşlarında hep balkonda oturuyor yada sokakta kapının önünde oturuyor.yaşlı başlı insanlar canı sıkılıyordür.orası beni ilgilendirmez.ama bu teyzenin gözü hep bizim evde.balona fln cikinca sürekli karşılaşıyoruz. Öyle pis bakışı varki.kafasını çevirmez insanı zumluyor resmen.birde çok meraklı bir tip.evin yapım aşamasında bakmaya geldiğimizde hep sorular sorular... çamaşır yikarim hep çamaşır yıkıyorsun demeler.bende üç tane çocuk var hergün mutlaka çıkıyor. Gelen gidenimı takip etmeler.şimdiye kadar hadi yaşlidir fln filan görmemeye çalıştım. Sürekli eleştiri halinde.sanırım sert bir üslubuda var.düşünün balkonumda sigara içemiyorum. Hiç gözünü kırpmadan bakıyor. Yere çömelip sigaramı içiyorum. Çamaşır asarken bile öyle bir bakıyorki normal bi bakma değil. Hatta görmek için ayağa bile kalktigioluyor.neyse bu ylteyzeyle geçen sokakta karsilastik.benim de kardeşim bu aralar işsiz daha doğrusu partime bir işte çalışıyor. Bana çok düşkündür. Beni dolaşmaya bi kahve içmeye uğrar ara ara.neyse bu teyze birkaç kere işte niye gelip duruyo fln diye sordu daha önce. Bu seferde ben kızımı okuldan almıştım geliyordum.yine başladı hiç gelmiyorsun bilmem ne.işte şimdiki gençler insan istemiyo gidip gelmek istemiyor.bende dedimki benim okullu çocuğum var küçükleri var anca zamanım onlara yetiyor.bu kadın dalıp çıkmak istiyor sürekli. Neyse dediki e kızını sen gidip alma okula kardeşin dingil gibi sokakta geziyor ikide birde sana geliyor demezmi.işi gücü yok ise yarasın dedi.onun işi var dedim part-time çalışıyor dedim.okadar kizdim ki böyle konuşmasına. Neyse ertesi gün başka bi komşu bukadindan bahsetti.bende çok kızdığımı söyledim. Bakışındanda sürekli bizim ertesi gozleme sinden rahatsız olduğumu söyledim. Söylesin diye söyledim gerçi. Sanırım söylemiş iki gündür Komsu teyze okadar tripli anlatamam.bi yandan haddini bilmesi iyi oldu.sonuçta anam değil babam değil bukadar eleştirmesi canımı sıkıyoDu. Sizce bundan sonra bu teyzeye nasıl bir tavırda bulunmalıyim.iyi yaptim mi dersiniz

Nasıl gerekiyorsa öyle davran. İnsanlara hakettiği gibi davranmayınca kendilerini birşey sanıyorlar. Dingil gibi geziyor kardeşin ne demek. Yaşla başla alakası yok bunun. Görgü, saygı meselesi. Ben merhaba dışında dialoğa bile girmezdim.

Nasıl gerekiyorsa öyle davran. İnsanlara hakettiği gibi davranmayınca kendilerini birşey sanıyorlar. Dingil gibi geziyor kardeşin ne demek. Yaşla başla alakası yok bunun. Görgü, saygı meselesi. Ben merhaba dışında dialoğa bile girmezdim.
Baştan beri hiç elektrik almadım bu kadindan.zqten bendede merhabadan öteye gitmedi hiç. Ama kendi her görüşünce burnunu sokuyor herşeye. Kibarca geçiştiriyorum. Her defasında. Ama kardeşime laf söyleyince çok kızdım.vede aslinda bende ondan rahatasız olduğumu bilsin istedim oyuz den söyleyeceğini bildiğim komşuya söyledim. Sanırım msj da gitti yerine

Bendede vardı bundan alışveriş posetlerimize kadar incelerdi ..
Vefat etti oğluma devretti şimdi oğlu yapmazdı o yapar oldu ne aldınız ne ettiniz nereye gittiniz nerden geldiniz ..
Bozulan çamaşır makinami onlar sayesinde farkketim o kadar soyliyim :halay:

Sizin gene başınızda 1 taneymiş şükür edin.Bizde teyzeler çetesi var apartmanda gençleri ele geçirmeye çalışıyorlar.Gençlerin çoğu görüşmüyor artık.Öyle böyle laf sokmuyorlar bizde bıktık artık bunlardan.Biz artık laf sokma olayını aştık direk azar yiyoruz bizi göremezlerse çocukları azarlıyorlar.Geçen yaz kabus gibiydi.Çeteleştikleri için her geçen gün daha da azıyorlar.Bu yaz biz gençlerin artık sabrı kalmadığı için büyük bir savaş bizi bekliyor.Bunlar ve üst komşunun gürültüsü yüzünden evi satıp kaçacağım burdan inşallah.

Her apartmanda her sokakta oluyor bu tiplerden, sizinki çok yakına düşmüş. Bazen balkona bir perde çekmek zorunda kalıyor insan.

Tersleyin direk tersleyin ciddi söylüyorum herkes haddini bilsin su toplumda ya . Yaşlısıda gencide bir bilsin haddini yerini

Hadi yaşlı diye kırmak istemedim şimdiye kadar.ama kardeşimde laf söyleyince sinir oldum.tanımadığın bilmediğin bir insan hakkında nasıl dingil gibi dersin

yaşlı gibi davransın öyleyse. dingil nedir ya. burda ben sinir oldum. hazır tripliyken yok sayın artık. olur da birşey söylerse, ona söylediği dingili hatırlatın, haddiniz değil deyin.
bizim de komşularla balkonlarımız çok yakın. ben bambu koyarak çözüm buldum. tavandan dubelle bambuları taktım mis gibi indirdim, görmek istemediğim kimseyi görmüyorum. hem yan taraflara hem de ön kısma taktım. bunalırsam ipini çekip topluyorum. çeşit çeşit kalınlıkta olanları var, seç istediğini tak.

benim yan komşuyla balkonum bitişik, çok yaşlı ama fitne fücur bir kadın var. araya paravan koydum, yukarı bambu taktım, resmen bildiğin perde gibi kalın. yinede o kafasını zombi gibi uzatıp benim balkonuma bakıyor. hiç sevmediğim bir kadın. önceden destursuz balkonuma giriyordu. burada bahçe katları açık balkon. ilk iş kapı yaptırdım.
bazen bambuyu topladığım zaman suratını görüyorum, hemen yüzüne bambuyu indiriyorum. öylesine tahammülüm yok. yaşlılığa sığınıp herşeyi hak görürler, saygı beklerler. defalarca kaldır bunu dedi.
kaldırmıyorum kaldırtsana.
ben mecbur muyum balkonumda senden saklanmaya, seni görmeye.

Evimin karsisina dusen teyzeyi seviyorum,arada 10 dk hatirini sorup geliyorum,ama bu sevilecek bir teyze.
Bir seye karismaz,arada yemek gotururum yorulma kizim,ben yapabiliyorum o kadar der.
Insani sorguya cekmez.
Fakat bir alt sokakta bir yasli kadin var,Allahim bakarken delip gececek:olamaz:
Evimize tasindigimizda sirf yakindan incelemek icin asure,kurban bayraminda kurban kestigimiz halde et getirmis ki daha once ona yakin oturuyorduk,boyle seyler yapmamisti.
Pencereden onu gordugumu farketmeden dikkatle sagi solu inceliyordu,daha zile basmadan kapi acilinca odu patladi :KK70:
Giderken de gule gule teyze dememe bile cevap vermedi,sanki evden ben degil de ummadigi biri cikmis,hala cozemedim o gunku halini o_O

Benim kardeşime dingil diyecek ben sadece sinirlenmekle kalmam, güzelce bir laf sokarım kırılacağı şekilde.
Ay muhatap dahi olmayın konuşmak istemiyorum, sizden hoşlanmadım deyin gerekirse. Densize bak.
Olmuyo çağımızın bundan sonra.hatta yok sayıcam.önceden bakardi şimdi hiç bizden tarafa bakmıyor mesajı almış belli

Hiç sevmem bu tip insanları ya yaşını başını almışsın otur tv başına müge anlı izle ne işin var balkonda işsiz

X