kayınvalıde

Ben mesafe koydum da .ne oluyor. bugun akrabalarını en az gıdıp gelme mevzusu oldu .soğukmuşum.yıllar gecmıs yenı aklına gelmıs.laf saydı..akraba akraba olsa...birbirlerinin evıne gitmezler.ben çoluk çocuk işim anca bitiyor .bir de onlarla muhabbet..istek yaptı da ben reddettım.ayrımcılık da yapmadım.evcilik oynamaya evlenmedim.niye evlendim.
Gel de evlen işte..kimseye tavsıye etmıyorum:KK20:.
Ben bastan açık açık söyledım. Kadınlarla oturup muabbet etmeyi sevmiyorum diye. Benı akraba yanına cagırsada gıtmem. 30 sene Sonra belki

not.mıgrenden basım çatlarken yazdım cok karısık olmus kusuruma bakamayın
Son olup biten şu eşime işten gelince sordum annen baştan beri şaka deyip sürekli laf sokuyor susuyorum dün akşam 8 kişiyiz masada konu sismanlikti kilo aldı diyordum annen dedi ki oğlum zayıfladı eskiden nişanı atınca mutluluktan dedi.ne demek şimdi bu ben mutlu edemiyorum da mı sismanliyor bu konu ne alaka dedim sende duydun dedim ben abimin nişanın da anladım benden bahsettiğini anlasam cevap verirdim kalkıp giderdik dedi.Taki setini de gidip yarın değiştirelim dedi.
Bende ilk kez sordum kimse beni alışverişe götürmedi eski nisanlinla gitmediniz mi dedim gitmisler kiz seçmiş takisini kizin annesi ablası görümcem kayınvalide bende dedim nişan attın diye ailen hicbirseyle ilgilenmedi ben bu durumun diyetini neden ödedim soruyorum sana dedim haklısın dedi senden baska kimsem yok kimse önemli değil dedi.Ben ailenle ilgili bir daha birşey olursa o masada oturmam dedim tamam dedi.Cok nadir giderim gelirim ancak dedim

Aslında uzun uzun yazmam gereken konular detaylı yazmaya çalışacağım..Sanırım bır tavsiye ihtiyacım var
Ben gorumcemle aynı yerde oturuyorum ilk kez tanışacağımız zamanda gorumcemın evınde tanıştık yıyecekler güzel istesem bu kadar olmazdı demişim ben güzel duygularla gıttım herkes gıbı ıstesen yapmazdım kı zaten dedı guldu esım saka yapıyor dedı o zamanlar..

Söz ıstemıyoruz dısarda nısan olmaz dıye esım tutturdu o zamanlarda..Babam bıle ıstedı esım olmaz dıye tutturdu..Sebep eskı nısanlısıyla dısarda olmus tekrar ıstemıyormus vs.Nısanı neden atılmıs bana soyledıgı kalın takı ıstemıs bız alamayız vs seklınde sebepler.Esım o zamanlar aldıgı saat takı setı tektas hepsını nısan atılınca gıttım degıstırdım sakladım dedı..Bızım oyle takı secmek gıbı bır durumumuz olmadı..Onları taktı zaten baska almak gıbı bır durumu yoktu.

Nişanım velhasıl evde oldu benım akrabalarım bayaca uzakta dugune geldıler nısanda gelemedı kımse anneme soruyor kvalıde sızden kımse yok neden bu arada ertesı gun secım vardı ınsanlar gelecek bıle olsa uygun degıl..

Tanısmamızdan sonra kvalıde bırkac ay sonra almanyaya gezmeye gıttı gıtmeden soz yapılır demıstık oda yapılmadı 11 ay sonra oldu dugunde 3 bucuk ay sonra o kadar nısan ıcın bekleyınce dugun barı yazın olsun dedık gecen yaz evlendım..

Nisanlı oldugumuz donem kayınvalıde gelınlıgı babam hedıye edecek bıldıgı halde sen alamazsan kız kardesın yardım eder he he he guldu gıttı.

Bana gore yanlıs gorumcem dugunumde beyaz elbıse gıydı bana gore ogun gelıne ozeldır hıcbırsey demedım sadece ıcımde yasadıgımı yazıyorum..

Evıme geldı evım amerıkan mutfak o bulasıklar o tarafa onlar dıger tarafa dızmen lazım benı ızlıyo bırsey demedım.Esım cok az konusur genel karakterı oglumun agzını bantladın demeler ben yıne sabı etttım..

Bu arada esyalarımızı dugun nısan kına herseyı kendımız yaptık bastan ıtıbaren ıstemedık.Taktıkları ıkı ceyrek dugunde ıkı bılezık.Oyle nısan dugun alısverısı hiç yapalım dıyende olmadı ısteyende..En son dugune cok az kala bızı yemege cagırdılar babam sız neyı alacaksınız bız neye yardım edelım sohbetı dıye dusundu oyle bır konusma gecmedı..
Bunlarıda nıye yazdım nısanlıyken evlı gorumcem annemın babamın durumu yok bız hıcbırımız bırsey aldırmadık sızede alamazlar sormusuz gıbı hep tekrarladı her geldıgınde..

Bugun nıye bunları yazdım buraya yazamadıgım bırcok sey var aklıma geldıkce eklıycem ıcımı sıkanları..

Dun yemege gıttık kvalıdeye bırıncı yılımız dolmak uzere evlendık ıkıncı kez aynı seyı yaptı eskı nısanlı lafını actı oglum nısan atınca cok sevınmıstı kılo vermıstı..Sımdı kılolu bende sordum sevınmıs kılo vermıs ben uzuyorum kılo mu aldı demek ıstıyorsun dedım masada sekız kısıyız sadece gulerek sordum..Hiç anılmaması gereken bır konu degıl mı

Ben suan yasadıgımız sehıre aılemle ıs nedenıyle yerlestım sımdı tekrar buyudugum sehre donuyoruz benım orda ıs ımkanım daha cok esımınde asgarı ucretle evı tek gecındıremeyegı ıcın ortak karar aldık 1 saatlık yere tasınıyoruz..Esıme tasınmamıza daha bırkac ay var ama soyle senden duysunlar dedım..
Esım soyledı ama kayın valıde dırek bızım tasınacagımız sehırde yasayan oglunu aradı oglu esımı sen nasıl ıse gıdıp geleceksın vs sorgulama kı kendısı de aynı mesafede ıse gıdıp gelıyor hergun.
Sonra bırkac gun gectı kvalıde arıyor siz ne işler karıstırıyorsunuz.Telefonu ılk bu cumle ıle baslatıyor..Sankı pasaportuuzu hazırladık yurt dısına kacıyoruz bu nasıl laf acar acmaz dedım ben 37 yasındayım bu arada bız nerde yasayacagımıza para kazanacagımıza gore karar verıyoruz dedım.Icım cok dolu esım evlemeden once bır arkadasına borc verıyor gerı alamıyor esım 3 tl alıyorsa 1 yıldır 750 o borca gerı kalanı sıgara vs bana kalan esımden 1500 ben tabıkı her zaman calısan bırı olarak yoluma bakacagım..

Neredeyse kucuk gorumcemın kocası bıle abla bu sehrde ıs baksaydın dıye fıkır verdı yahu sız mı evımı gecındıry0rsunuz yoksa ben mı sızene deyıp bagırasım geldı

Daha yazılacak coksey varda kafanızı sısırmek ıstemıyorum herkez herkezı sevmek zorunda degıl saygıdan bırkac saat ıdare et dunde bunu yaptım sevecen bır sekılde ayrıldım ama sınır stres bana kaldı dogru mu yapıyorum ben karısık yazdıysam affedın soracagınız varsa sorun
Vallahi yeni okudum birlac ay gecmis suan ne durumdasiniz bilmiyorum ama sineye cekmeyin.... eşinize soyleyin olup biteni bastan beri artik yeter deyip acin agzinizi yumun gozunuzunu haketmisler... ana babada biryere kadar evime giren aş senden degilse borcum harcim ihtiyaxlarim senden degilse sanane be kadin cocugun mis gibi yuvasini ayakta tutmaya calisiyor hala derdin ne yani vallahi umursama sok lafini isinize nasil geliyorsa oyle yasayin... keske bastan eski taki felan kabuletmeseydiniz bazen vijdan iyi degil heleki boyle durumlarda evliyim 3 sene olucak inanki onunu birakirsaniz en iyisi bile kiskancliga giriyor evlenene kadar gpzune bakiyolar evlenince sidik yaristiriyolar eşin senn arkanda ise hic alttan alma yaninda defilse bile çek yanina hic alttan alma sakin

Hep soylerim once saygiyi hakedecekler sonra bekliycekler... kac yasinda insanlariz bemde 3 5 yas buyuk diye abisine ablasina eyvallah etmem ana baba diye beni saymayani saymam... buyuklerden ogrenmiyormuyuz netixede bana guzel seyler ogretecekki guzellik gorecek k bakmasin kimse. Ezdirmeyin kendinizi siz kaldirabiliyorsaniz herkez kaldirabilir o yuzden lafmi sokiyor laf sok dalgami geciyor dalga gec oglunumu dolduruyor sende doldur bu hayat ona 3 gunlukde bize 10 gunlukmu ona olum varda bana yokmu :) iyi niyet yok saygi sevgi bunlar karsilikli olunca guzel. Kayinvalidemle misal hicbir problemim yok gelmez gitmez karismaz aramaz sormaz oyle mudahil olmaz ama zamaninda alinan onlemden yoksa en iyisi bile giriyor bir hasetlige anliyorshn bunu goruyorsun benimde esimin ilk baslarda durumu yoktu oyle ahim sahim degildi ama simdi cok sukur yavas yavas oldu halada oluyor birseyler eşlerin birbirine inanci destefi yaninda olmasi onemli ozman aileler bilirki cocgu esinin yaninda olacak geri vites yaparlar ozaman

"İçime attım,sessiz kaldım."Hayatının hatası bunlar.Ağızlarının payını vermezsen çok üzülürsün.Sırf zarar böyle insanlar.Ayrıca takı konusunda ne olursa olsun senin seçmen gerekirdi.Durumu yoktu kısmına gelirsek de takı alamayacak adamlar da evlenmeyecek ya da para biriktirip evlenecek.

X