kayınvalidem yönetmeye çalışıyor

ya ben var ya kim kimin evi kim nerde kalıyor kim nerden nereye gitmiş kime gelip kalıyorlar kaldıkları ev kimin hiiiç anlamadım. karman çorman bi anlatım şekli.

Ben ev alın demedim ki onlara onlarda yol geçen hanı kullanacaklarını söylemediler bana söyleselerdi ben başımdan kiraya geçerdim şuanda da o yöndeyim sonuçta artık bu evin hanımı benim benim kurallarım geçer çünkü o evde eşim ve benim hayatım dönüyor kiraya da çıkarım senelerce çalışırım kimseye boyun eğmem müsait misiniz diye de mi sorulmaz haberin olsun diye söylenir mi ben kiraya da çıkarım gerekirse ama bu işlere kalkışırsam bozulurlar eşime de yansır kendi huzurumu bozmak istemiyorum bu olay bile yetti 4 gündür içime oturdu ne işe ne başka bileye verebiliyorum kendimi daha geçen hafta gittik yarın gene gelecekler 5 6 gün kalmaya arada bir geldiler de biz mi laf ettik beni neden anlamıyorsunuz
Ev onların diye zırt pırt gelinmez kaynananız da hiç nezaket kuralı yok herhalde sonuçta sen orada oturuyorsan o kadın sana saygı duymak zorunda dk başı misafir istemeyebilirsin... Ne demek yaşlı insanı o eve getirmek kime sormuş getirirken. Herkesin özeli var kimse kimseye bunu yapamaz... Kiraya çıkmak da hakkınız kocayla evliyiz diye 7 sülalesini le demi evliyiz ne münasebet...
Sınırlarınızı net çizin küsen küssün kırılan da kırılsın... Sen mutsuz olacağına onlar mutsuz olsun sen boşver dersen tepene bile binerler....

Şöyle konuları gördükçe salaklığıma madalya takmak istiyorum. Ben kendi evime, bildiğin kredi ödeyip türlü zorluklarla aldığım evime kayknvalidelere oda yapıp 3 sene oturttum:KK70:
Bari krediyi ödeselerdi de bir şey için katlanmış olsaydım :KK70:

Kızları oturmuyor onların evinde. Oğluna ev alması gerek yazan sizsiniz. Geleneklerimizde oğlan tarafı daha çok masraf yapar, çünkü gelin alır. Gelin de hizmet eder, bu kadar basit. Kabul etmek istemiyorsanız kendi evinizi kurarsınız.
Bizde oğlan tarafı masraf yapmadınuyduruktan düğün yaptı evini de bekarken almış eşimin demek ki benim hizmet etmeme gerek yok...

Uyduruk veya değil. Evlenirken erkek tarafı düğün yapar kafasındaysanız, evliyken de gelin hizmet eder kafasında olmalısınız.
Yok ben o kafalarda değilim kayınvalidem o kafalarda ama o onun sorunu ben yardım edeceksem de vicdanım dan yaparım ama bana eziyet eden kayınvalidem için kılımı bile kıpırdatmam akıllı olsaydı da bana eziyet etmeyeydi hep eziyet etti hem de gönlümü almazsa bir de o hizmeti ancak oğlu yapar ve nitekim de öyle oluyor. Oğluna yaptırıyorum.....

Alın oturun demişler biz gelicez burda kalırız demişler mi demişlerse tamam sadece kendiside değil anne babalara bak diyo bide
bencede yavastan yavastan kv kendi ana babasinin bakimi vs gelinin ve oglunun üzerine yikmaya calisiyor hic bir mecburiyetleri olmadigi halde herhalde evide bu yüzden verdiler bakim evi gelen gidene vs hizmet misafir evi gibi bence bu evden cikarsaniz rahata erersiniz bu gibi emrivakilerede maruz kalmaz ve artik csaretleride kalmaz

X