Kayınvalidemden Çekeceğim Var Yardım Edin Lütfen

Yaşı itibariyle farkında değil ama şu anda tek yaptığı kendini değersizleştirmek. İlerde daha nişanlıyken evimizde kalmaya başladın diye başına kakılınca aklı başına gelir. Bu işlerin böyle yürüdüğünü bilmiyor daha.
Zaten daha şimdiden toz almıyorsan babanın evine dön diyen bir kv var daha ne desin ki?

Eski ev arkadaşınız sevgilisini eve getirdiği için tü kaka oldu siz nişanlınızın evinde kalınca namus abidesi mi oldunuz?
eski ev arkadasım herhangi bir arkadasları bu bir ben kimseye bişey söylemiyorum kız arkadasımada sadece rahatsızlık duymamın sebebi nişanlımla sıkıntı yasıyorduk ailemde huzurlu değillerdi tanımadıkları için namusumada laf etcek kadar namuslu ve karekterli olduğunu düşünmüyorum . :KK66:

Çok uzun yazdığı için atlayarak okudum. Kaçırmışım oraları. Haklısınız.
Kızlar kendilerine bunları layık gördükleri için çok üzülüyorum. Eminim anne baba da bu durumdan haberdar değil. Bir evin bir kızıyım babam ayağıma su getirir benim diyor. Bu denli üzerine titreyen bir ailenin kızlarının orada yaşamasına izin vereceklerini düşünmüyorum. Gelenek, görenek, dini görüş bunlardan bahsetmiyorum. Hangi aile kızlarının bu şekilde 2 kayın ve bir kv ile yaşamasını ister hem de evli değilken? İstiyorlarki kvdeye sövelim sen haklısın canım nasıl sana öyle yapar diyelim. Öyle yapmayınca anlayışsız tü-kaka, gelenekçi cahiller biz oluyoruz. Ama işin aslı öyle değil tek suçlu varsa bu kızımız. Her insan kendi değerini, kendisine nasıl muamele edilmesi gerektiğini, verdiği kararlar ve gösterdiği davranışlarla kendisi belirler.

Zaten daha şimdiden toz almıyorsan babanın evine dön diyen bir kv var daha ne desin ki?
evet yaşım itibariyle farkında değildim ilk başta yeni yeni anlıyorum ama artık çok geç sizde bunu anlamak istemiyosunuz sadece sizlerden istediğim yapabilceğim ve nasıl davranacağım konusunda fikirlerdi

eski ev arkadasım herhangi bir arkadasları bu bir ben kimseye bişey söylemiyorum kız arkadasımada sadece rahatsızlık duymamın sebebi nişanlımla sıkıntı yasıyorduk ailemde huzurlu değillerdi tanımadıkları için namusumada laf etcek kadar namuslu ve karekterli olduğunu düşünmüyorum . :KK66:
bu nasıl bir yorum ya :KK57:
kibledim yani
hakarete hakkın yok

evet yaşım itibariyle farkında değildim ilk başta yeni yeni anlıyorum ama artık çok geç sizde bunu anlamak istemiyosunuz sadece sizlerden istediğim yapabilceğim ve nasıl davranacağım konusunda fikirlerdi
Hiçbir şey için geç değil. Sen onlara hizmet etmek zorunda mısın? Kv evini temizlemek zorunda da değilsin. Ama orada yaşadığın halde yapmazsan o lafları sana kim olsa söyler. Maddi katkın yok hiçbir şeye de faydan yok o evde yan gelip yatıyor olursun, herkes de her istediğini söyler. Yapılacak şey belli ya babanın evine geri döneceksin, ya ayrı eve çıkacaksın ya da tüm olanlara rağmen her türlü hizmeti yapıp susup oturacaksın. Kendine hangisini yakıştırıyorsan onu seç. Bak sana bir dolu çözüm.

Neyse siz beni anlamadınız sanırım taşıma tavsieniz için teşekkür ederim ama aklınıza yatmayan şeyler değil benim derdim aklınıza yatmayan şeyleri ben net biliyorum keşke yargılamak yerine çözüm üretseydiniz buraya bu yazıyı yazmamdaki sebep oydu çünkü sonunda çözüm üretemediğinizi söylemişsiniz sizin düşünceniz evimede dönücektim nişanlımın ailesi ve kendisi o zamanlar istemediğini sölediler gitmemi gelinlikle çıkıcaksın bu evden dediler böyle olucağını bilseydim giderdim 7 ay kalmışken şimdede gitmeye kalksam olmaz o kadar zaman geçmiş aynı evdeyiz onuda dımdızlak bırakamam zaten o başka şehirde ben başka şehirde bunları görmek istemiyosunuz galiba aynı şehirde olmuş olsak zaten sorun yok kendi evimde olurdum saolun yinede .

tek yapabileceğin kaynanan sana nasıl davranıyosa sende ona oyle davran yada biraz sabır et evleneseye kadar onlarla birlikte.

Ufaklık ben sana namussuz demedim. Anlayamadıysan bu senin sorunun. Sana haddini bildirmeyide bilirim ama değmezsin. Senin gibi atarlı giderli ergenlerin lafıyla gaza gelecek yaşları çoktan geçtim.
namus abidesi mi oldunuz derken anlatmak istediğiniz nedi bilmiyorum
benim anladığımla senin anlatmak istediğinde farklar olduğu apaçık ortada
ufaklık demişssin sıkıntı değil takılmam öle şeylere
atarlı giderli konuşmak gerekir bazen anlattıkça diretilen bişei açıklaabilmek için
had bildirmek sana düşsede pek takmam sıkntı yapmam kendime
buraada milletle atışmaa girmedim ben çözüm bulmaya girdim
herkesin hayatı kendine

Hiçbir şey için geç değil. Sen onlara hizmet etmek zorunda mısın? Kv evini temizlemek zorunda da değilsin. Ama orada yaşadığın halde yapmazsan o lafları sana kim olsa söyler. Maddi katkın yok hiçbir şeye de faydan yok o evde yan gelip yatıyor olursun, herkes de her istediğini söyler. Yapılacak şey belli ya babanın evine geri döneceksin, ya ayrı eve çıkacaksın ya da tüm olanlara rağmen her türlü hizmeti yapıp susup oturacaksın. Kendine hangisini yakıştırıyorsan onu seç. Bak sana bir dolu çözüm.
tavsiyen için teşekkür ederim aklımın bir kenarına yazdım söylediklerini yapıyorum zaten temizlik vs sonuççta bende o evde yasıorum aslan attığı yerden belli olur bana ağır gelen yaptıklarım değil herşeyi en iyi şekilde yapmaya çalışsamda bir yarış halinde olunması laf sokulması kendi evime dönemem az bir süre kalmışken tatsızlık çıkmasının anlamı yok bu kadar dayandım az daha dayanırım ama tatlı dille oluruna getirmek varken neden olmasın ayrı eve çıktık geri döndürdüler eve giren para yok oldu çünkü

tek yapabileceğin kaynanan sana nasıl davranıyosa sende ona oyle davran yada biraz sabır et evleneseye kadar onlarla birlikte.
işte öyle davranasım geliyor yaptığım zmaan nişanlıma nasıl duyurur onun endişesi var ve bu onların evinde kaldığım için gelişen bi durum değil aptıkları evli de olsam bu kadın böyle olucak onu biliyorum nişanımda kayınpedirimle dans edioruz geldi kocamı alabilir miyim diye elimden aldı yüzüde hiç gülmemiş nişanda cd de hepsi gözüküyo izledikçe sinirlerim bozuluyo resmen

işte öyle davranasım geliyor yaptığım zmaan nişanlıma nasıl duyurur onun endişesi var ve bu onların evinde kaldığım için gelişen bi durum değil aptıkları evli de olsam bu kadın böyle olucak onu biliyorum nişanımda kayınpedirimle dans edioruz geldi kocamı alabilir miyim diye elimden aldı yüzüde hiç gülmemiş nişanda cd de hepsi gözüküyo izledikçe sinirlerim bozuluyo resmen
duyurursa duyursun nişanlına. sonuçta herşey karşılıklı. sende dersin nişanlına annesinin iyi davranmadığını vs.
surekli ezilen taraf neden gelinler oluyoo

Üniversite bitiren genç kadın, nişanlısı istemiyor diye mesleğini icra etmiyor, nişanlıyken kayınvalide yanında oturuyor.
Siz artık bu saatten sonra kayınvalideye mesafe koyamazsınız.

Her ne kadar günümüzde sevgililerin, nişanlıların aynı evde oturması olağanlaşsa da, kayınvalideler klasikliğini koruyor.
Gelin bile olmadan bizim eve yerleşen birine istediğimi yaparım diyor, nişanlınız çalışmayacaksın deyince üniversite diplomasını, mesleğinizi bir çırpıda yok saydığınıza göre zaten istedikleri kıvama gelmişsiniz, tek eksik kayınvalidenin evini tertemiz yapıp her dediğine he demek, demezde kayınvalidenizin üstüne giderseniz oğlumu ayarttı, nikah yapmadan evimize yerleşti gibi sözlerin gayet hakaretli versiyonlarını duymak için hazır olun.

Bugün aşktan gözünüz hiçbirşeyi görmüyor ama 3-5 yıl sonra nişanlınıza ve kayınvalidenize verdiğiniz tavizler yüzünden pişmanlık yaşayacaksınız maalesef.

Benim annem babam da çok moderndir. Ama şunu bilirler insanoğluna güvenilmez. Nişanlanlım yanıma geldiğinde geceleri otelde kaldı. Gelin ata binmiş ya nasip demiş. Sen daha evlenmeden yok ev nişanlımın yok onların harçlıklarını bile veriyor onların evle ilgili bir şey söylemeye hakları yok diyorsun. Annesiyken ona bakmasından rahatsız oluyorsun sen karısı bile değilken kendine baktırıyorsun. Annen baban kimseye güvenemiyorsa sana para yollasınlar tek yaşa. Şimdiden evlilik hayatı... Annesiyle de enseye şaplak kıvamına gelirsin tabi. Sen kendini ağırdan satmamışsın ki...

Ailem paramı hiç eksik etmez fazlasıylada gönderirler kmsenin bana baktığı yok bu bir ikincisi nişanlımın onlara bakması bana zarar vermiyo onların nişanlıma acımaması zarar veriyo sen git çalış diğer kardeşlerin gezsin vb seyler benim canımı sıkan bende orda kalmasam da aynı şeyleri yapıcaktı kayınvalidem çünkü diğer gelinlere karsıda öyle onlarda aynı şeyden rahatsız Allah a şükür diğer gelinlerle aynı fikirdeyiz aynı hayatı yaşıyoruz çünkü bilmeden yaşamadan kendinize göre yorum yapmayınız lütfen

X