Kayınvalidemle kavga ettim.

Yani haklı olabilirsin ama kadının evinde oturuyorsun. Keşke en baştan kabul etmeseydin. Kadin kendini ev sahibi seni de misafir görüyor olabilir en iyi ihtimalle.

Hanımlar herkese selamın aleyküm.
Belki beni bilirsiniz eski konularimdan.
Pek de eski sayılmaz da gerçi .
Artık pisirik , susan , ve herseyi kabullenen biri olmaktan vazgeçtim.
Sizin de dediğiniz gibi açtım azını bu sefer.iki çocuğum var biri 4 yaşında biri ise 5 aylık.dun kvdem oğluma tablet vermiş oyun oynasın diye .benim biraz işlerim vardı ve eve gelince tableti gördüm.belki çocuğu bilgisayar veya tabletle oynayan anneler bilirler çocuk tablete bakmaktan gözleri kızarmış ve semelesmisti.tableti hemen aldım elinden .neyse yemek yedik flan çocukları banyo yaptırdım büyük oğlum kv demeden tabletini istemiş bende tableti saklamistim ki bidaha vermesin diye.kvdem yanıma geldi tableti ver kız diye yüksek sesle konuştu.bende anne vermiycem ısrar etme ne yemek yiyor ne uyku uyyuyor tablete bakacağım diye dedim.o araya bı tufan koptu zaten.elinde hızlı şarj Max vardı.onu kaldırdı duvara fırlattı sana tableti ver dedim diye epeyi bı bağırdı . Küçük oğlumun ana kucagini flan fırlattı . Benim sinirlerim hopladi ve ayağa kalktım vermiycem dedim sana dedim.o sıraya kv bana annelik duyguların mi depreşti yeni mi aklına geldi anne olduğun avrat olduğun sen ne biçim anne ne biçim eş sin dedi.bunu diyen sen misin,açtım ağzımı yumdum gözümü.sen azından çıkan lafı bı duy diye bağırdım bende kendine gel kimsin sen annesi misin babası misin dedim . Bayağı bı bağırdım tabi ondan sonra kapadı çenesini.telefonunu aldı ve kp mi aradı gelinin böyle böyle yaptı bana kocacım dedi. Tabi kb huyunu bildiği için azarlamis kvdemi . Niye böyle yapıyorsun memnuniyetsizsin flan demiş.kvdem evde sintir sintir dolanıyor gelinin sabahtan beri suratı asık flan demiş.halbuseki öyle birşey yok çok güleç bir insanimdir.neyse akşam oldu bizimkiler işten geldiler . Kb oturdu ağladı , karıma söz dinletemiyorum diye .bende herşeyi anlattım baba böyle böyle dedi flan diye . O sıraya kv bağırarak yaparım tabi diyince babam aniden bağırdı sus artık süs diye .eşim özür dilesen mi uzamasa konu dedi tabi ona da bağırdım yeter artık seni bosarim çocuklarımı da alır sığınma evine giderim ne ölümü ne de dirimi göremezsin dedim.haklisin dedi sustu .tabikide özür flan dilemedim kendi geldi kb kızım sinirlendim bı an flan dedi bende seslenmedim bile.ama tavrimi ortaya koydum artık mesafeliyim herkese karşı sizce doğru mu yaptım.onceki konumdan yola çıkarak yorum yaparsanız sevinirim.uzun yada yanlış yazdiysam hakkınızı helal edin.
Kayınvalıde ve kayınpederle aynı evdemı yaşıyosunuz?

Konuyu baştan sona okudum, yorumların yarısında kaldım. Yazıyı gayet net anlayabildim ama yorumlardan utandım, anlamak istemedim. O kafaları anlayamam da zaten. Bu nasıl bi kibir !
Herkes aynı şartlarda değil kimisi ister evlenir kimisi okur kimisi istemeden evlenir vs vs ihtimaller uzar gider.
Konu ne olursa olsun herhangi bir insanı "ötekileştirmek" kimin haddinedir ?
Kendine kültürlü diyen ve eğitilmiş olduğunu sanan bir kesim var ki kendi gibi olmayan kendi gbi düşünmeyen kendi gibi yazmayan, okumayan kısacası kendine benzemeyen herkesi alt tabaka görüyorlar kusura bakmayın bana göre asıl alt tabaka sizsiniz ve konu sahibini aşağılamak sizin haddinize değil. Yanlış yazmış eksik yazmış falanmış filanmış !!! Yahu size ne ? Kadın derdini anlatmış dalga geçiliyo trajikomiksiniz hakkaten! Kimse eşit şartlarda doğmuyo ve büyümüyo bunu unutmadan yorum yapılması lazımdır diye düşünüyorum.
Konu sahibi yazdıklarını okudum, anladım gayette anlaşılır yazmışsın. Dalga geçenleri takma özgüvenini düşürme.

O anormal kaynana değildir inşallah KV adayiniz
Ben nisan atali cok oldu . Sabredilcek şey var sabredilmeyecek şey var. Şimdi de birisiyle görüşüyorum annesi de sıkıntılı ama kendi halinde. Sürekli gorusem, gidem gelem, dip dibe olam diyor ama dedigiyle kalıyor zararsız

Özel okulda öğretmenlik yapan ( referensla(!) )öğretmen olan arkadaşım
Ee siz bu cumlenizle arkadasinizi kinamis kucumsemis olmuyor musunuz?? Keske bu cumleyi kurmasaydiniz size katilabilirdim.
Bu arada ozel okulda calismanin yollarindan biri referanstir bunu unutmayin hatta ozel sektorde bir cok yerde bu boyledir. Turkiye’de artik durum bu malesef.

Ee siz bu cumlenizle arkadasinizi kinamis kucumsemis olmuyor musunuz?? Keske bu cumleyi kurmasaydiniz size katilabilirdim.
Bu arada ozel okulda calismanin yollarindan biri referanstir bunu unutmayin hatta ozel sektorde bir cok yerde bu boyledir. Turkiye’de artik durum bu malesef.
Referans meselesi tartışmaya acıktır bu konuda yorum yapmayacağım, bazı şeyler kabul ettiğimiz kadar var. Ben emeksiz bir haftada ise girdigi ve girer girmez tavri degistigi icin rahatsiz oldum. Çalışıp yoluna bakana birsey demiyorum zaten. Bu cok ayri bir konu sistemi elestirmeyelim simdi :) Asıl konu su bir yerde calisiyor olmak kimseye yüksekten bakma, aman çalış kocandan para alma deme yetkisini vermiyor. Herkesin aklı kendine yeter. Tamamen kişilik meselesi.

Bu forumda türkçesi ve yazım dili yeterince iyi olmayan insanların dertleri dert sayılmıyor mu? Bir çok yorum konuyu göz ardı edip metni eleştirip dalga geçmek üzerine yazılmış. Anlamadıysanız rahatsız olduysanız ya yorum yapmazsınız ya da yazım yanlışlarını yazara bilgi olması açısından düzeltir kendi yorumunuzu ekler veya eklemezsiniz.

Okuma yazması sizin kadar iyi olmayan insanların da dertlerini paylaşmaya ve aşağılanmadan yorum almaya hakkı olduğunu düşünüyorum. Bunu söylemeden geçemedim konuyu.

Konu sahibi sizin de kayınvalideye kızmanız yerinde fakat üslubunuz çok çok yanlış. Biraz daha sakin, saygılı şekilde tartışmayı öğrenmeniz lazım. Çocukların bu tarz saygısızca bağrışmalara maruz kalması bir kaç saat oynadıkları tabletlerden çok daha zararlı.

X