Kayserispor-Fenerbahçe maçında insanlığın öldüğü an! Açıklama...

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
kayserispor-fenerbahce-macinda-insanligin-oldugu-an--6188488.Jpeg
Fotoğraf Lig TV'den alınmıştır

Kayserispor-Fenerbahçe maçında insanlığın öldüğü an! Açıklama...

Kayserispor-Fenerbahçe maçı öncesi ev sahibi ekibin bazı taraftarları, üzerinde Fenerbahçe forması bulunan küçük bir çocuğa tepki gösterdiler. Minik futbolsever bu olayın ardından gözyaşlarını tutamadı. Bu çok konuşulan görüntüye Üniversiteli Kayserisporlular Grubu'ndan şaşırtan bir açıklama geldi.
SKORER
20 Ekim 2015 - 14:56 | Son Güncelleme: 20.10.2015 - 19:36 |
A+A-
Yorum Yaz140

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Kayserispor ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren maç öncesi tribünde istenmeyen görüntüler vardı...

Lig TV'de yer alan 'Maçın Öyküsü' programına yansıyan görüntülere göre; Amigo Recai olduğu belirtilen Kayserispor taraftarı, üzerinde Fenerbahçe forması olduğu gerekçesiyle küçük çocuğa uzun süre tepki gösterdi.

Kayserispor taraftarının bulunduğu kale arkası tribününde yaşanan tartışmanın ardından olaydan çok korkan minik futbolsever gözyaşlarına boğuldu.

Bu görüntüler sosyal medyada Fenerbahçe taraftarlarının tepkisine neden olurken; Sarı-Lacivertli taraftarlar, küçük çocuğun Kadıköy'deki bir maça getirilmesi çağrısında bulundular.

Aziz Yıldırım harekete geçti

Kayserispor maçında Fenerbahçe forması giydiği için korkutulan ve ağlatılan küçük çocuk için Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım harekete geçti. Skorer.com'un edindiği bilgiye göre, Yıldırım'ın talimatıyla Fenerbahçe - Galatasaray derbisine davet edilecek.

AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Üniversiteli Kayserisporlular Grubu, özür dilemek yerine yaptığı bu açıklamayla ses getirdi.

Grup, Fenerbahçeli formalı küçük çocuğun Kayserispor tribünlerinde yer almasının dünyanın her yerinde anormal bir durum olduğunu dile getirdi.

İşte o açıklama:

fft16_mf6188955.Jpeg

Kayserispor'dan açıklama: 'Alakamız yoktur'

Kayserispor resmi sitesinden yapılan açıklamada; '18.10.2015 Pazar günü oynadığımız Kayserispor – Fenerbahçe A.Ş. müsabakasında kendini bilmez bir taraftarın Fenerbahçe forması giymiş bir çocuğa karşı yapmış olduğu hareketi Kayserispor Kulübü olarak Tasvip etmiyor ve Kınıyoruz.

Yayıncı Kuruluş aracılığı ile yayınlanan bu görüntülerin münferit bir olay olduğunu ve Kulübümüz ile hiçbir alakası olmadığını Kamuoyuna Saygılarımızla duyururuz…' denildi.

Fenerbahçe formalı çocuğu korkutan Amigo Recai'den özür

Kadir Has Stadı'nda Pazar günü oynanan Kayserispor-Fenerbahçe maçında Kayserispor tribününe Fenerbahçe formasıyla oturan küçük çocuğa bağırıp ağlatan Kayserispor amigosu Recai Kahraman, özür diledi. Amigo Recai, çocuğa değil babasına tepki gösterdiğini ileri sürerek, "Bundan korkup ağlayan küçük çocuktan özür diliyorum" dedi.

Görüntüleri sosyal medyada yer alınca, Kayserispor amigosu Recai Kahraman büyük tepki gördü. Birçok kişinin kendisine ulaşıp tepkisini dile getirdiği Recai Kahraman, özür açıklamasında şunları söyledi:

"Maç oynandığı sırada, Kayserispor tribününde Fenerbahçe formalı birinin olduğu söylendi. Ben de o tarafa gittim, baktım ki Fenerbahçeli küçük bir çocuk babasının kucağında oturuyor. Benim de 12 yaşında oğlum var. Ben o küçük çocuğa niye tepki göstereyim? Ben babasına tepki gösterdim ve Fenerbahçe tribününe geçmesini istedim. Ama küçük çocuk bu olayda korktu ve ağladı. Ben o çocuk ağladığı için özür diliyorum. Bu olayda korkan ve ağlayan çocuk, elbette beni de üzdü ve bu yüzden o çocuktan özür diliyorum. Ancak bu olay yayınlandıktan sonra, birçok kişiden telefon aldım, çok değişik tepkiler oldu. Fakat bu olay çok yanlış anlaşıldı ve farklı yerlere çekildi. Bu yorumları asla kabul etmiyorum. Çocuğun babası çıksın ve orada ben nasıl davranmışım anlatsın."
http://www.milliyet.com.tr/kayseris...a-fenerbahce-kayserispor-2134991-skorerhaber/

işte bu yüzden maçlara çocuk götürmemek lazım, can güvenlikleri bile yok bence çocukların tribünlerde...

Oha yaa gerçekten ohaa..
Ne olacak sanki formayla geldiyse.
Kanlı bıçaklı düşmanın değil ya.
Küçücük çocuk sanki çok büyük bir hata yapmış gibi.
Allah vicdan versin. :KK12:

hangisine yanayım bilemedim. küçücük bir çocuk karşı takımın formasını giydi diye o minigin bu duruma getirilmesine mi bunu yapanların üniversiteli gençlik olup bir de utanmadan evet bu anormal bir durumdur diye açıklama yapmalarına mi yoksa o minigin korkup göz yaşı dokmesine mi?

Ben bu olayla, dün Rum kesiminde isminden dolayı linç edilen küçüğün haberi arasında bir fark göremedim. Cinsi ne olursa olsun fanatizm kalp gözünü kör eden bir cinnet durumu.

Babalarından emanetmiş! Küçücük çocuk artık sizden nefret ederek büyüyecek, ona da çok güzel emanet oldunuz tebrikler

magandalar herzamank gibi iş başındalar yazık çocuğa

Abez :) bir açıklama olmuş...
Utanılası gençlik

boşuna hep aynı şeyi yazmıyoruum şuraya. milletçe cinnet geçiriyoruz.

Bence futbol yasaklanmalı.

Spor desen değil, insanlığa katkısı sıfır. Sadece birilerinin cebine ciddi bir para giriyor.

Futbolcular yaşadıkları küçük büyük sakatlıklar, meslek hastalıkları ve ölümlerle mücadele ediyor, yani sporu icra edene de zararı katkısından çok.

İnsanlar akrabalarıyla kanlı bıçaklı oluyor. Birbirini öldürüyor.

Cidden hayatımızda futbol olmasa eksik mi kalırız????

Sadece insanların içine ittikleri şiddeti ortaya çıkaran gereksiz bir mecra, icat edene rahmet okuyorum...

X