Kedimin poposunda kaka kalma sorunu

Cbz

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2020
240
107
29
Merhaba 8 yaşında dişi kısır bir kedim var bu yaşa kadar hiç bir hijyen sorunu yaşamadık kedim çok kilolu değil ama göbeği çok sarkık yaklaşık son 1 senedir poposunda kaka kalıyor hep ya yıkıyorum ya siliyorum ama artık poposu tahriş oluyor diğer heryerini yalıyor ama göbeğinden poposuna erişemiyor(gözlemlediğim kadarıyla sorun bu) dediğim gibi kedim kilolu değil ama aşırı derecede sarkık bir göbeği var diyete soktum ama göbeğinden veremiyor çok hareketli bir kedide değil lazerle bile oynamıyor benim gibi olan varmı çok çaresiz kaldım bana bir akıl verin :KK43:

Poposundaki kakayi niye yalasin ki hayvan? Kediler kaka yalamaz, poposunda kaka kalmaz normalde ama kaldiysa yere filan surter nebileyim. 7 yaşinda kedim poposunu yaladigini görmedim.
Ben popo kismindaki tüylerini kısaltiyorum makasla boylece takılmıyor oralara.

Kedinizin göbeğinin sarkık olması muthtemelen kilo ile ilgili değil, yapısı ile ilgili. Bazı kedilerde "ilkel kese" diye adlandırılan alt göbek bölgesinde deri fazlalığı var. Ancak bu hareket kabiliyetini etkilemez, tam aksine daha esnek olmasını sağlar (doğada avlanırken ve bir yerden bir yere atlarken, daha iyi esneyebilmelerini sağlar)
Kediniz belki kabız olabilir ve tam çıkaramıyordur, yedikleri ile ilişkili olabilir veya bir bağırsak sorunu olabilir. Siz yine de bir vete danışın.

Poposundaki kakayi niye yalasin ki hayvan? Kediler kaka yalamaz, poposunda kaka kalmaz normalde ama kaldiysa yere filan surter nebileyim. 7 yaşinda kedim poposunu yaladigini görmedim.
Ben popo kismindaki tüylerini kısaltiyorum makasla boylece takılmıyor oralara.
Normalde kaka kalmaz ama kediler popolarını yalar, ensede iki kürek kemiği arasında kalan bölge hariç kediler vücutlarının neredeyse her yerini yalayabilirler.

X