Kedimin Tuvalet Sorunu

Arkadaslar birsey sormak istiyorum bir kedi sahiplenmek istiyorum kardesim getircek sokak kedisi ama cok tatli kardesleri ölmüş simdi ben bu kediyi sahiplensem nasil bakarim hic b8lmiyorum egitimini felan azcik bilgilendirin beni cocuklarimda cok istiyor bi gorseniz cok tatli kedi besleyenler bi bakin nadil egitirim bi taktik verin lutfen

Arkadaslar birsey sormak istiyorum bir kedi sahiplenmek istiyorum kardesim getircek sokak kedisi ama cok tatli kardesleri ölmüş simdi ben bu kediyi sahiplensem nasil bakarim hic b8lmiyorum egitimini felan azcik bilgilendirin beni cocuklarimda cok istiyor bi gorseniz cok tatli kedi besleyenler bi bakin nadil egitirim bi taktik verin lutfen

Eğitimini vermek çok kolay. Kediyi kedi kumuna bir kere koydunuz mu tuvalet olarak hep orayı kullanır. Aldığınız gibi direkt veterinere gidin. Bakması çok kolay, kedi sahiplenmekten korkmayın. Sadece kumunu her gün ya da 2 günde bir temizlemeniz gerekiyor o da 5 dakika sürer zaten.

Eğitimini vermek çok kolay. Kediyi kedi kumuna bir kere koydunuz mu tuvalet olarak hep orayı kullanır. Aldığınız gibi direkt veterinere gidin. Bakması çok kolay, kedi sahiplenmekten korkmayın. Sadece kumunu her gün ya da 2 günde bir temizlemeniz gerekiyor o da 5 dakika sürer zaten.
Cok tesekkur ederim canim saolasin cevabin icin

Kedimi kısırlaştıralı neredeyse 1 hafta olacak kısırlaştığından beri hiçbir yere işemedi :KK73:

Demek dişi kediler de kızgınlık döneminde etrafa işeyebiliyormuş. En son bacağıma işemişti gözlerimin içine bakarak, kafayı yememe çok az kalmıştı :confused:

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Artık evim kedi çişi kokmuyor (ve bacaklarım).

Merhaba hanımlar :KK36:

Evde 2 dişi kedi besliyorum. 1 yaşını geçti ikisi de. Biri diğerinden 2 ay büyük. Büyük olanı kısırlaştırdık. Küçük olan için de para biriktiriyorum yakında onu da kısırlaştıracağız.

Sorunum şu hanımlar küçük olan kedi son 1 aydır evin her yerine işiyor. Masanın üstüne, yere ve yorganıma işedi farklı günlerde. Masayı ve yeri sildim, yorganın temizliği çok zor oldu ama sonunda evi çişten arındırdım. Ancak 2-3 gün önce yorganıma tekrar işedi. Büyük kedimin üstünde uyumayı sevdiği yumuşak bir battaniye var gidip oraya da işedi. 5 dakika önce oturmuş kuruyan çamaşırlarımı katlıyordum. Ve evet onlara da işemiş. Kedi çişi ruhuma işledi artık bi gelip bana işemediği kaldı kafayı yemek üzereyim.

Ne yapmam gerekiyor hanımlar? Bir sorunu olduğu için mi bunu yapıyor? Yoksa kısırlaştırmadığım için mi? Diğer kedim kısırlaştırmadan önce de etrafa işemezdi şimdi de işemiyor. Küçük kedimse tam bir sidikli. Ne yapacağım bilmiyorum.
Merhaba. Suan bende aynı durumdayım. 3 aydır 1ileri 2 geri yapıyorum. Ben bütün testlerini yapıyorum. Temiz cıktı. Hicbir sorunu yok. Ne yapmam lazım bilmiyorum. Her yolu denedim deniyorum. Benım piskolojım bozuldu iki gündür aglıyorum

Rica ederim ne demek. Disi erkek fark etmez kizisan kedi idrar birakabilir diyor. Kisirlastirmadan sonra bile birakabilirmis. Ayric aidrar yolu enfeksiyonu yada rahim iltahaplanmasida olabilirmis. Evde degisen bir sey varsa ona tepki olarakta yapabilirmis. Stresse girdiysede yapabilir dedi. Idrar yolu enfeksiyonunda idrari yaparken zorlanma olurmus. Ve ileri durumda kan gorulurmus idrarda. Oyle bir sey yoksa ya stressten yada kizismadandir dedi.
Size yine de bir veteriner yolu gözüküyor :)
Merhaba 3 aydır kedim bu durumda.testleri temiz cıktı. Kedim kırgınlık doneminde basladı. Kısırlastırdım ama düzelmedi. Kuma dokunmak dahi istemiyor. Koltuk yatak sandalye parke halı. Bittim 2 gündür aglıyorum

Benımde 2 kedım vr
Oğlum 6 aylıktan sonra işemedik yer bırakmadı.
3 ay sabrettım en son kısırlaştırdık.
Şuan kumundan baska bır yere yapmıyor.
İki kedımde aynı kuma yapıyor. Sık sık temızle yalnız pis bulursa dışarı işer.
Ben kısırlastırdım 2 ay gecti birsey değişmedi hala yapıyor saga sola

X