Kedimle başedemiyorum

Benim bir kedim de kaçtı hep gelirdi son çıktığında gelmedi herkes tanırdı biri kaçırdı ise içim rahat olur ama öldüğü falan aklıma gelince kötü oluyorum 😭bir başka kedi daha sahiplendik daha doğrusu dışarıdan bir yavruyu kurtardık kaldı bizde Minnoşumdan sonra başka kedi istemiyordum kurtarma olmasa eve başka almayacaktım bunu da çok sevdik ama asla eski kedim gibi değil 😭
Çok zor bisey Allah sabır versin😢

Kedim 3 yaşında ve aynı anlattığınz gibi... bundan 6 ay kadar önce bi sabah kaçırmşz çatı katımız var orda sanıyordum gezmeye oraya çıkıyor çünkü, meğerse kiracmz binadan çıkarken yada ben sabah kapıda diğerlerine mama verirken kaçmış yaramaz 😢(kısır bu arada yani kaçma sebebi kızgınlık olamaz) öğlene doğru farkettim yokluğunu , saatlerce aradm sadece ben değil bulunduğum yerdeki tüm hayvanseverler aradı sosyal medyada ilanlar paylaşıldı. Akşam 9 gibi sesini duydum bi baktm dönmüş 😉 ve malesef hırpalanmış o gün bugündür kaçmıyor dışarı kontrollü çıkartyrm çıkmak istiyor çünkü ... beraber çıkıyoruz biraz oyalanıp kendi binaya giriyor artık.

Uslanmaz bence :) teyzemin kedisi uslanmadi.Deniz kenarinda buldugumuzda minicikti. Kisirlastirdik, her ay kontrolune gider. 1 dk durmaz, misafir sevmez. Kapi daha calmadan, kapi onunde pusuya yatar😀 Tekirler boyle sanirim
Bence misafir seven kedi yok 😉 😀

İyi akşamlar herkese. Bundan bir yıl önce eşim sokakta bir kedi bulup eve getirmişti şansımıza hamileymiş. Kedi 4 tane doğurdu hepsini sahiplendirdim. Bir tanesini sahiplendirdiğim kişilerin iyi bakamadığını düşündüğüm için geri aldım annesiyle beraber ı da benim oldu. Kendisi şu an 9 aylık erkek ve kısır.
Çok hareketli ve meraklı bir kedi. Bir dakika kıçının üstünde durmaz. Şu an ben bu satırları yazarken bile kuduruyor nevresimle yorgan arasına girmiş. Sorun şu ki eve ben girerken veya çıkarken veyahut kapı çaldığında direkt kaçmaya çalışıyor. Kapıyı ne kadar dikkatli açıp kapatsam da bir şekilde kaçabiliyor. Haftada 3 kere apartmanda kedi kovalıyorum yakalayım diye. Ben bu huyundan onu nasıl vazgeçireceğim? Kaybolursa mahvolurum öyle çok seviyorum ki onu.
Numaralı tasma taktım ama sanmıyorum ki kaçma durumunda birisi onu okusun da beni arasın geri. Araba çarpar veya köpek yer :KK43:
Gpsli tasma kullanan var mı ? Bu aralar en büyük derdim bu benim.
Anlık fotoğrafımız bu da 🥰😍😍
Kuduruk mudur nedir? 😂

İyi akşamlar herkese. Bundan bir yıl önce eşim sokakta bir kedi bulup eve getirmişti şansımıza hamileymiş. Kedi 4 tane doğurdu hepsini sahiplendirdim. Bir tanesini sahiplendirdiğim kişilerin iyi bakamadığını düşündüğüm için geri aldım annesiyle beraber ı da benim oldu. Kendisi şu an 9 aylık erkek ve kısır.
Çok hareketli ve meraklı bir kedi. Bir dakika kıçının üstünde durmaz. Şu an ben bu satırları yazarken bile kuduruyor nevresimle yorgan arasına girmiş. Sorun şu ki eve ben girerken veya çıkarken veyahut kapı çaldığında direkt kaçmaya çalışıyor. Kapıyı ne kadar dikkatli açıp kapatsam da bir şekilde kaçabiliyor. Haftada 3 kere apartmanda kedi kovalıyorum yakalayım diye. Ben bu huyundan onu nasıl vazgeçireceğim? Kaybolursa mahvolurum öyle çok seviyorum ki onu.
Numaralı tasma taktım ama sanmıyorum ki kaçma durumunda birisi onu okusun da beni arasın geri. Araba çarpar veya köpek yer :KK43:
Gpsli tasma kullanan var mı ? Bu aralar en büyük derdim bu benim.
Anlık fotoğrafımız bu da 🥰😍😍
Bu nasil bisey boyle yaramazlık akıyor pacadan

O benim kedimdede var asla tasma taktıramadım gps zaten hayal. Hemen direkt diğer komsunun eve giriyor. Ama eskisi kadar yapmaz oldu. Daha kapıya gelmeden dış kapının girisinden hissedip kosuyorlar kapıya öyle varlıklar.
Bende 3 hafta önce hamile kedi buldum sokaktan 2 gün öncede doğurdu. Nur topu gibi 6 bebem oldu.
20230407_085126.jpg

20230407_084916.jpg

Kedi kısır mı? Kısırlaştırmalısınız. Kısırlaştırmadıysanız kaçar. Kısırsa ama dışarıya meraklı bir kediyse yine kaçar. Benim kedim de kaçmaya çok meraklı. Biz de bir kaç kez kazara kaçırdık. Şimdi çok dikkat ediyoruz. Camlara ve balkon kapılarına vs sineklik / kedi teli bunları düşünmüşünüzdür mutlaka. Valla biz dışarıdan girip çıkarken çok dikkat ediyoruz, ayağımızı koyuyoruz vs ama ayrıca dış kapıya ikinci bir kapı yaptırmayı düşünüyoruz, Böyle bir imkanınız varsa yaptırın marangoza vs.

X