kıl/tüy meselesi

Ben ne lazerden ne de şu evde lazer aletlerinden fayda göremedim. Beyaz tenli sarışın olmam sebebiyle sanırım.

Şuanda da ağda bilmemne kendim uğraşmaya ne mecalim ne vaktim olmadığından genital böyleye basıyorum jileti. Eşim sabaha kadar rahatsız olabilir valla kendisi ağda mı yapıyor ki yooo onlar da jilet.

İnsanda tüy olmaz zaten kıl olur, tüy hayvanlarda olur 😂

5 senedir falan lumea kullanıyorum. Gayet memnunum. %95 çıkmıyor artık, çıkanlar da incecik zaten. Ama bırakınca 2-3 ay içinde aynen geri geliyor hepsi çünkü bu cihaz ipl, kılları sadece uyutuyor yok etmiyor. Düzenli kullanacaksınız, kullanmayı bırakmayacaksınız.
Ilk kullanimdan sonra da geç mi çıkıyor? ben de düşünüyorum ama hic lazer tecrübem yok. Bırakınca geri çıkıyor demişsiniz ya, ne kadar süre yapmayınca geri geliyor mesela?

Ilk kullanimdan sonra da geç mi çıkıyor? ben de düşünüyorum ama hic lazer tecrübem yok. Bırakınca geri çıkıyor demişsiniz ya, ne kadar süre yapmayınca geri geliyor mesela?
Yok ilk kullanımdan sonra jiletle almış gibi bir iki güne tekrar çıkıyor yavaş yavaş dökülüyor uzadıkça. 4. kullanımdan sonra %80 çıkmıyor, bir sene civarı %90-95 çıkmıyor. Hiç kullanmazsanız 3-4 ayda tekrar çıkıyorlar. Ben 2-2,5 ayda bir yapıyorum.

Yok ilk kullanımdan sonra jiletle almış gibi bir iki güne tekrar çıkıyor yavaş yavaş dökülüyor uzadıkça. 4. kullanımdan sonra %80 çıkmıyor, bir sene civarı %90-95 çıkmıyor. Hiç kullanmazsanız 3-4 ayda tekrar çıkıyorlar. Ben 2-2,5 ayda bir yapıyorum.
Çok teşekkür ederim 🙏🏻

bende lumea kullanıyorum, baya düzensiz kullanmama rağmen çıkmasını ve çıkma süresini azaltıyor

Lazer cihazı alacaksanız benim gibi az para vermek için başka markalardan almayın. Xiaomi inface aldım ama hiç memnun kalmadım açıkçası. Yukarıda da yazıldığı gibi en iyisi Lumea sanırım ama benim onu almam için bir öncekine verdiğim paranın acısını unutmam gerekiyor.

Sevgili arkadaşlar, benim tüylerim artık kıl oldu. Ben pandemiden önce düzenli olarak sir ağdaya gidiyordum ama pandemi başlayınca bir daha gitmedim. Sağ kolumda bir çolaklık olduğu için evde kendim ağda yapamıyorum. Maalesef ben de jilete başvurdum. Çok kötü oldu şimdi sürekli kirpi gibiyim. Piyasadaki en iyi traş bıçağını kullanıyorum ve gün aşırı traş oluyorum ama yine kirpi gibiyim. Eşim nihayetinde isyan etti. Gerçi çok çekinerek söyledi kırılırım diye ama "batıyor" dedi (eşim oldum olası kıl tüy konusunda hassas). Sorum şu: Evde lazer epilasyon cıhazı ya da IPL kullanan var mı aranızda? Eşimle araştırdık ve internetten bir tane sipariş verdi. Yorumların kimisinde 2 ayda kurtuluyorsunuz yazıyor, kimisinde "azalıyor ama mucize beklemeyin" diyor. Ben pek emin olamadım bu cihaz beni kirpi halimden kurtarır mı? Kullanıp memnun kalan var mı?
Bahsettiğiniz cihazlar tamamen yok etmiyor,sadece geç çıkmasını sağlıyor.kil kökleri yine içerde kalıyor.. onun yerine lazere gitseniz

Pcos sebebiyle ergenlik sonrası coşan kıllarımla yaklaşık 10 yıl ugrastım. Şimdi pamuk gibiyim. Çaresi şu:
Vücut: buz lazer
Yüz: iğneli Epilasyon

Yüzüme de senelerde diod yaptırdım bu arada. Evet başlangıçta beni rahatsız edenler 5 yıl sonra yok olmuştu ama ayva tüylerimi coşturdular bu kez. Neyse ki iyi bir iğneli epilasyoncu abla buldum da rahat ettim. 5 seans iğneli yaptırdım yarı yarıya azaldı, çıkanlar da incecik oldu. Şimdi vücudumda kalan tek tük ince tüyler için de iğneliye başlıyorum.
Ipl imiş, evde lazermiş sadece modern ağdadır.
Erkek arkadasım pamuk gibisin diyor şimdi ama bilse bir orman kaçkınından bu hale geldiğimi şok olur :KK70:
Kılı tüyü kafanıza takmayın efenim. Çaresi var.

Sevgili arkadaşlar, benim tüylerim artık kıl oldu. Ben pandemiden önce düzenli olarak sir ağdaya gidiyordum ama pandemi başlayınca bir daha gitmedim. Sağ kolumda bir çolaklık olduğu için evde kendim ağda yapamıyorum. Maalesef ben de jilete başvurdum. Çok kötü oldu şimdi sürekli kirpi gibiyim. Piyasadaki en iyi traş bıçağını kullanıyorum ve gün aşırı traş oluyorum ama yine kirpi gibiyim. Eşim nihayetinde isyan etti. Gerçi çok çekinerek söyledi kırılırım diye ama "batıyor" dedi (eşim oldum olası kıl tüy konusunda hassas). Sorum şu: Evde lazer epilasyon cıhazı ya da IPL kullanan var mı aranızda? Eşimle araştırdık ve internetten bir tane sipariş verdi. Yorumların kimisinde 2 ayda kurtuluyorsunuz yazıyor, kimisinde "azalıyor ama mucize beklemeyin" diyor. Ben pek emin olamadım bu cihaz beni kirpi halimden kurtarır mı? Kullanıp memnun kalan var mı?
%80 azaltıyor, ben kullandım çok memnun kaldım, tüylerim çok çok azaldı, kalanlar da cansız çıkıyor,

Arkadaşlar bu arada bir bilgi daha paylaşayım: Benim menopozdan sonra yüzümdeki kıllarda artış oldu. Yüzümü sir ağda ile alıyorum ve yüzümde karınca yağı kullandım. Sadece bir kere uyguladım ve tam ne zaman uyguladığımı hatırlamıyorum, belki bir ay olmuştur ve şu anda yüzümde alınacak kıl yok. Ancak bu yağ tüyleri ancak kökünden tamamen aldıktan sonra kullanılıyor. Dolayısıyla bacaklarımda kullanamadım. Fakat ilgilenenlere tavsiye ederim, şaşırtıcı derecede başarılı.
Merhabalar bende bir çok karınca yumurtası yağı kullandım orjinal çıkmadi bana mesajla dönüş yapar mısınız nerden ve hangi marka aldiginizi söyler misiniz

Ben kullanıyorum 5 yil olmustur evet ise yarıyor etkili ama düzenli kullanmaj gerekiyı ama tabi yüzde yüz bitmiyo ama ise yarıyo

Traştan hemen sonra yapılmalı, az çıkmışken yapınca çok acıyor. Çıkan kıllar yanıp deriye yapışıyor çünkü. Duş, traş, lumea, duş şeklinde yapıyorum ben.

Canım ben şimdi gebeyim ama gebe kalmadan önce düzensiz kullandığım halde baya azalttı bacaklarıma 3 kere yaptım birdaha hiç çıkmadı 2 senedir.. Genital inanılmaz azaldı.. Beyaz tenliyim kıllarım kül rengi siyah bile değil okudu. Ben rowenta almıştım 4 başlığı var 4 kişi kullanabilir ayrı ayrı çok memnunum bebiş doğsun yine devam edicem inş

Bende lumea kullaniyorum. Bende %99 bitti. Genital, koltukalti bacak kullandım. Bi tek kollarıma etki etmedi. Beyaz tenli ve kol kılları sarıya yakın olduğu için görmedi cihaz

Bende kullaniyorum ben ilk lazere gittim bitmeyen yerlere kullanirim diye aldim ilk 2 haftada bir yaptim sonra ayda 1 e cikardim simdi 1bucuk ayda bir yapiyorum evet cok ise yariyor bitmiyor ama inceltiyor kil dediginizi tuye donusturuyor en azindan, beyaz ten siyah kilsa daha cok memnun kalirsiniz.

İlk kullancagim zaman jilet yapip sonra lazeri kullandim 2 haftada bir yaparken oyle yaptim ayda bire gecince jilet kullanmadim direkt ustlerine yaptim ince oldugu icin makina yakiyo.

Yalniz yaptiginiz alani sonra iyice havalandirin yanik kil kokusu oluyo benden soylemesi😂

bende lumea kullanıyorum, baya düzensiz kullanmama rağmen çıkmasını ve çıkma süresini azaltıyor

%80 azaltıyor, ben kullandım çok memnun kaldım, tüylerim çok çok azaldı, kalanlar da cansız çıkıyor,
Kızlar zahmet olmazsa kullandığınız lpl cihazların marka ve modellerini yazar mısınız? Yeni çıkan seriler çok tuzlu geldi
Lumea sci 2007 falan işe yarar mı acaba kararsız kaldım

Pcos sebebiyle ergenlik sonrası coşan kıllarımla yaklaşık 10 yıl ugrastım. Şimdi pamuk gibiyim. Çaresi şu:
Vücut: buz lazer
Yüz: iğneli Epilasyon

Yüzüme de senelerde diod yaptırdım bu arada. Evet başlangıçta beni rahatsız edenler 5 yıl sonra yok olmuştu ama ayva tüylerimi coşturdular bu kez. Neyse ki iyi bir iğneli epilasyoncu abla buldum da rahat ettim. 5 seans iğneli yaptırdım yarı yarıya azaldı, çıkanlar da incecik oldu. Şimdi vücudumda kalan tek tük ince tüyler için de iğneliye başlıyorum.
Ipl imiş, evde lazermiş sadece modern ağdadır.
Erkek arkadasım pamuk gibisin diyor şimdi ama bilse bir orman kaçkınından bu hale geldiğimi şok olur :KK70:
Kılı tüyü kafanıza takmayın efenim. Çaresi var
İğneliyi kime yaptırdınız acaba hangi şehir

Arkadaşlar bu arada bir bilgi daha paylaşayım: Benim menopozdan sonra yüzümdeki kıllarda artış oldu. Yüzümü sir ağda ile alıyorum ve yüzümde karınca yağı kullandım. Sadece bir kere uyguladım ve tam ne zaman uyguladığımı hatırlamıyorum, belki bir ay olmuştur ve şu anda yüzümde alınacak kıl yok. Ancak bu yağ tüyleri ancak kökünden tamamen aldıktan sonra kullanılıyor. Dolayısıyla bacaklarımda kullanamadım. Fakat ilgilenenlere tavsiye ederim, şaşırtıcı derecede başarılı.
Yüz konusunda bende muzdaripim aktardan mı aldınız acaba sürüp beklediniz mi yıkadınız mı biraz anlatır mısınız

Bende de lumea vardı lazere gidemem utanırım diyip 3 sene önce baya para bayılıp almıştım bikaç ay kullandım azalttığını sandım ama zamanla eski haline döndü sonra gözümü karartıp ona verdiğim paranın yarısına lazer epilasyon yaptırdım(kampanyası vardı) şuan 2 seansım kaldı ama keşke daha önce cesaretimi toplayıp gitseymişim diyorum parayı çöpe attım resmen🤦🏼‍♀️

Ben kullanıyorum evde ıpl. Gerçi memnun olmayan da varmış ama ben memnunum valla. Zamandan tasarruf bi kere. Şöyle bişey var ama. Ben beyaz tenliyim tüylerim siyah. Böyle olunca daha çabuk sonuç alınıyormuş. Bir de mesela tüy gibi ince yerlerde de işe yarıyo ama kıla dönüşmüş yerlerde sanki daha iyi oluyo. Yani bende öyle oldu en azından. Hele genitali tam anlamıyla yapabilsem bitcekti şimdiye kadar ama acıyo biraz orayı düşük ayarda yaptığım için geç bitcek.
Ipl genitalde kullanılmıyo diye biliyorum gençtsöde denenmemiştir onaylanmamıştır yazıyodu benimkinde kullanılıyosa bende orda kullanıyım

Ipl genitalde kullanılmıyo diye biliyorum gençtsöde denenmemiştir onaylanmamıştır yazıyodu benimkinde kullanılıyosa bende orda kullanıyım
Lazer bile kullanılıyosa genitalde ıpl de kullanılır sonuçta bi de oraya kullanamayacaksak çok da bi esprisi yok yani 😃

Lazer bile kullanılıyosa genitalde ıpl de kullanılır sonuçta bi de oraya kullanamayacaksak çok da bi esprisi yok yani 😃
İnşallah öyledir elimde böyle bi alet var ve çokta ihtitacım var bu bölgede ana korkuyorum tereddütlüyüm

X