kilomla cok mutsuzum

cansugultekin76

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
103
8
23
henüz 20 yasindayim ve 95 kiloyum... boyum 165. Gecen sene diyet yapip 76 kiloya düsmüstüm cok mutlu olmustum yurt disinda yasiyorum türkiyeye tatile geldik cok rahat ve güzel hissediyodum öz güvenim de yerindeydi suan ise cok mutsuzum kilomla ama nerden baslim nasil yapim bilmyiorum
tavsiyeleriniz var mi

tessekür ederim yorumun icin... 2 ayda kac kilo veririm sence cünkü 2 bucuk ay sonra tatile gidicez tekrar türkiyeye ve öz güvenim yerinde olsun isterim
sporla desteklersen çok kilo verirsin zaten kilon boyuna göre fazla kendine hedef koy ben şu kiloyu verirsin diyemem ama diyet ve sporla fit bir hale gelirsin .

2,5 ayda 80 kiloya inebilirsin bence ama onemli olan sikilasmak. Bunun icin de spor yapmalisin. O zaman tartıda gordugun kilonun hic onemi olmaz. Aynada daha ince görünürsun. Kendine uzak durman gereken yiyeceklerin listesini yap. Paketli gıdalar, asitli ve sekerli icecekler, hamur isi, ekmek... vs. Bir de gunde en az 10 bin adim at. Tempolu bir yuruyus olsun. Bunun yanina bolgesel spor hareketleri ekle. Internetten videolar bulabilirsin. Gobek icin, basen icin bircok video var. Duzenli bir sekilde yaparsan baya yol katedersin. Yasin cok genc oldugu icin kilo vermen daha hizli olur.

henüz 20 yasindayim ve 95 kiloyum... boyum 165. Gecen sene diyet yapip 76 kiloya düsmüstüm cok mutlu olmustum yurt disinda yasiyorum türkiyeye tatile geldik cok rahat ve güzel hissediyodum öz güvenim de yerindeydi suan ise cok mutsuzum kilomla ama nerden baslim nasil yapim bilmyiorum
tavsiyeleriniz var mi
öncelikli olarak dahiliye veya endokrinoloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim neden kilo aldığınız veya neden düzenli kiloda kalamadığınız hakkında bilgi verir bütün hormon değerlerinize baktıkları için sorun nerde ortaya çıkıyor sonrasında doktor sizi yönlendirir ve belki de daha hızlı kilo verebilirsiniz.

X