Kınamayın. Kendinizmiş gibi okuyun

Çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun git diyemeyiz ki sana yada kal diyemedim ama ya sana tekrar zarar verirse lütfen kendine dikkat et ve eşini doktora götür saplantili bir kişiliğe benziyor insallh daha da düzelir eşin ama ya bir daha kriz geçirirse ne olacak bunları iyi düşün lütfen

Bu kadar katılabilirdim bir yazıya
Sevmediğim bir sunucu vardı
Bir gün o boşanıp ne yapacaksın
bulduğun bundan iyi mi olacak
Babasız bırakma falan diyen elalem sen kocan tarafından öldürüldüğünde gelip iki vah vah edip irmik helvanızı yeyip evlerine dönecekler demişti

Bu tipler ah vah da etmiyor arkadan emin olun. Ölenin arkasından başlıyorlar; adamı kışkırtmış, kıskanç olduğunu bile bile dışarı çıkmış, manava iyi akşamlar demiş, ayyy galiba dostu varmış, kocasını aldatıyormuşa kadar uzanan bir dedikodu ve kocayı haklı çıkarma çabasına varıyor iş. Ölenin üzerinden kendilerinin ne kadar ahlaklı ve namuslu olduğunu yüceltmeye başlıyorlar sonra. Allah akıl , fikir ve vicdan versin. Buradaki zulüm gören kadınlar boşanırsa, ruh hastası kocaları kadınlar kulübü üyelerine kalacak sanki.

Diger ve benim gordugum secenek ise sizin kendinizi aciklamaya calismamaniz.
Bu ne kin gidin baskasindan cikarin acisini seklinde bir yorum dogru ve tartisilabilir bir duzeyde degil.
Meseleyi sahsilestirmeden tartisabilirsiniz.
Pardon ama ben kendimi istedigim kadar acik bir sekilde aciklamaya calissamda faydasiz yani. Yaptigim yorumu yanlis bulabilirsiniz ki bu sizin en dogal hakkiniz. Fakat benim demek istedigim esas konu bazi kadinlar yarasi olan kadinlarin yarasini kasimasi ve uslüpsuz bir sekilde linc edilmesi. Siz beni yanlis anladiniz. Sirf kendimi aciklayacagim diye kac kere banlandim ben. Amacim kimseyle tartismak degil. Umarim beni yanlis anlamazsiniz....

Sizin olumden donmus olmasi ile gercekten degismis olabilir, hakikaten askla bakiyor da olabilir, hatta essekler kadar pisman da olup, hakikaten eskiye asla donmeyecek ve liseli asiklar gibi bakip, muthis bir baba da olabilir.

Ancak... herseyiyle 4/4luk birine bile donusmus olsa, sizin icin o bitmis. Ya gercekten gecmise sunger cekin, herseye sifirdan baslayin, ya da yalniz devam edin. Ama cocuklarinizi bahane etmeyin. Ya da, madem kucukler, biraz daha buyumelerini bekleyin.

Ama asil onemlisi, bu kadar onemli bir karari, mutlaka uzman bir psikologa giderken karar verin. KKndekilerin yorumlari sizi etkilemesin

Benimde zor bir evliligim oldu coook uzun sure sonra benimde esim 180 derece degisti tabi ben ayni ben degildim
Birgun bir psikolog gecmisi unutun ancak boyle mutlu olursunuz demisti
O gunden sonra gercekten hayat benim icin degisti
Kalacaksan herseyi unut

Beni öldürmeye çalışan birini sanirsam öteki dunyada bile affermezdim...isterse onumde kul köle olsun çünkü o benim gözümde bir caniden farksizdir

Bilemiyorum unutulur yenilir yutulur şeyler değil yaşadığınız. Kendi kızına yapılsın bakalım ne oluyor? Ben olsam boşanırdım ama siz boşanmazsınız bence bari unutmaya çalışın

Hapis hayatında adam size bı nebze huzur vermiş farkında mısınız???
Arkanıza bakmadan gidin...
Evlatlarınız büyüyünce onlara sözler için katlandım dediğinizde anne neden kendine bunu yaptım diyecekler. Şahsen ben anneme öyle demiştim...
Hayat bı gün o da bugün demicem, hayat uzun ve güzel lütfen bir kere geliyorsunuz dünyaya değmeyen bı adama köle olarak yaşamayın...

Psikolojik destek al mutlaka. Eşini affetmeye ve tekrar sevmeye çalış, ona bunu anlat. Sevmiyorum deme ama de ki önceki yaşanan şeyleri aklımdan atamıyorum her şeye yeniden başlamak istiyorum beni kendine tekrar aşık eder misin falan de böyle film gibi başlasın her şey tekrardan ☺️niye olmasın ki her şey artık yolundaysa daha da güzel olabilir bence. Sonuçta eşin hatalı hem de çok hatalı ama sizi kaybetmekten korkup düzelmiş ve her insan hata yapar, önemli olan ders alıp bir daha yapmamak. Eşin de ders almış ve bir daha yapmamış. Ona bir şans ver geçmişi unutmaya çalış canım. Hayatında mutluluklar☺️

Oğlumun kokusundan ayrılamam dediğiniz anda size çok kızdım.
ama sonunda çokta üzüldüm, anlık kızgınlığım geçti gitti.
Şu an elinizde geçmişte istediğiniz her imkan var aslında. Ama adam değişmiş, yine aynı şeyi yapmaya kalktığı ilk anda gitmeye gücünüz var. Haydi bırakın gidin de diyemem, oturun da. Öyle bir konu bu :KK43:
Geçmişe takılı kalıp kendinizi harap etmeyin diyebilirim gibi anca.
Allah kalbinize ferahlık versin. Babacığınıza da çok çok geçmiş olsun. Allah bir daha o günlerinizi yaşatmasın inşallah.

X