Kitle ayrımı acil yardıma ihtıyacım var kafam cok karışık

mira9404

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
49
4
29
Kızlar hayırlı Ramazanlar
Bir sorum olucak
Kızımda bir şişlik var bir kitle 3 aydır mevcut cocuk doktoru lenf bezi oldugunu soyledı cerraha önlendirdi onlarda lenf bezi dedi
Sonra ben özel bir radioloji uzmanı buldum ultrason icin gittim kadın bi baktı bu lenf bezi degil bu bir kiste benziyor dedi ve mr istedi cok rahatladım ama kafam cok karıstı bir fikre ihtiyacim var sizce ultrasonda bakılan bir kitleyi radioloji uzmanımı cerrah mı daha iyi anlar ne oldugunu lütfen bir fikriniz veya tercubez varsa benimle paylaşım artık ne düşünücegimi bilmiyorum

Radyoloji uzmanı anlar . Ultrasonla baktıgında ıcı sıvı dolu ve seklı bozuk degılse kıst dıyorlar . Bende bır sıslık ocın bıkacyere gıttım herkes ultrasondakı sonuca gore degerlendırdı. Calısanlarda en ıyı radyolojıcıye denk geldın olsaydı gorurdu dedıler

Radyoloji uzmanı anlar . Ultrasonla baktıgında ıcı sıvı dolu ve seklı bozuk degılse kıst dıyorlar . Bende bır sıslık ocın bıkacyere gıttım herkes ultrasondakı sonuca gore degerlendırdı. Calısanlarda en ıyı radyolojıcıye denk geldın olsaydı gorurdu dedıler
Teşekür ederim seninki sert mi idi kızımın biraz sert yani ici tamamem su degil yarı katı dedi doktor ve buyuyor sizin buyuyormuydu

Ay cok iyi olur teşekür ederim sorucam
Bizde 2 yas civari mr cekildik ozel hastane idi. Oglum gonluyle girmek istemeyince kilosuna gore verdiler meyve suyuyla icirmistik. Derin bi uyku olmuyor ama en azindan mr a girebiliyorlar. Bende bacak kismi cekilecegi icin musaade ettiler kulagini kapattim mr cekilene kadar. Kesinlikle rahat oluyor aklinizda olsun

Bizde 2 yas civari mr cekildik ozel hastane idi. Oglum gonluyle girmek istemeyince kilosuna gore verdiler meyve suyuyla icirmistik. Derin bi uyku olmuyor ama en azindan mr a girebiliyorlar. Bende bacak kismi cekilecegi icin musaade ettiler kulagini kapattim mr cekilene kadar. Kesinlikle rahat oluyor aklinizda olsun
Cok teşekür ederim

Canım lenf bezi oldugu icin cok korkmustum kötü bir hastalık olmasın doye kistler genelde zararsızlar o yuzden
Lenf bezleri herkeste bulunur ve vucudun virüsler bakterilerle savasmasına destek olurlar. Hasta olduğumuzda bu yüzden dönem dönem şişebilir ağrı yapabilirler. Kistlerin zararlı veya zararsız olduğunu öğrenebilmek için genellikle sıvı veya parça alıp biyopsiye gönderirler. Kist saptandıysa mutlaka arastırılmalı insallah birsey yoktur 🙏🏻 allah sifa versin

hepinize çok geçmiş olsun şuan aynı şeyi yaşıyorum 28x10 mm kortikal kalınlığı artmıs ince yağlı hiluslu çok sayıda lenf nodu diyor antibiyotik verdi ama içim içimi yiyor

X