Gebeliğe Hazırlık Kız ya da erkek bebek için

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Aysendkmn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2020
293
214
26
Merhaba arkadaşlar kız bebek için yumurtlamaya 2 4 gün kala erkek bebek için yumurtlamanın olduğu günde ilişkiye girince cinsiyet belirlenirmiş hangisi tutarsa ona göre belirlermiş sizce doğruluğu var mı

Merhaba arkadaşlar kız bebek için yumurtlamaya 2 4 gün kala erkek bebek için yumurtlamanın olduğu günde ilişkiye girince cinsiyet belirlenirmiş hangisi tutarsa ona göre belirlermiş sizce doğruluğu var mı
Hayır tabi ki. Erketen gelen sperm hücreleri de ya “X va da “Y” kromozomu taşırlar. Dolayısı ile yumurta eğer “X” kromozomu taşıyan bir sperm ile döllenir ise doğacak çocuk kız (“XX”), eğer “Y” kromozomu ile döllenirse doğacak çocuk erkek (“XY”) olur.

Belli olmuyor ki çoğul gebelik te olabiliyor hiç hesapta yokken şartlamayın kendinizi rabbime bırakın bence ve en önemlisi sağlıklı olması

Belli olmuyor ki çoğul gebelik te olabiliyor hiç hesapta yokken şartlamayın kendinizi rabbime bırakın bence ve en önemlisi sağlıklı olması
Kesinlikle öyle bende aynı fikirdeyim rabbim ne derse o elbette yeter ki sağlıklı olsunda kız olsada evlat erkek olsa da bir yerde okumuştum da doğruluğunu merak ettim sadece

Bunu duydum ama bende tutmadı. İki gebeliğimde de yumurtlama günü oldu biri erkek biri kız 🤷🏻‍♀️

Hic duymadim, bu sekilde cok teori var ama kesin deil diye biliyorm.
bilimsel olan Cinsiyet %100 erkek sperm hucresi kromozomu tarafindan belirlenir .

kadinin her gunku yumurtasindan xx kromozom gelcek

erkekten xy

kadin her durumda x vericek , erkekten x gelirse kiz y gelirse erkek olur, bence bu yuzden gunu degismez ..

bende merak ettm ne gibi yorumlar gelicek..

Bilimsel olarak şöyle doğruluğu var: erkekte x hücresi döllerse yumurtayı kız, y hücresi döllerse erkek oluyor. x hücresi(kız) yavaş ama dayanıklı, y hücresi yani erkek hızlı ama dayanıksız, daha kısa ömürlü. eğer catlamadan 2 gün önce iliski olursa ve o ilişkiyle hamilelik olursa muhtemelen x hucresiyle döllenecektir yumurta ve kız bebek olacaktır, cünkü çatlama olana kadar y hücreleri hayatta kalmayacaktır.

Tabi doktorlar hamilelik için sık ilişki öneriyorlar, bunu tutturmak zor.

X